Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeiOSANDWWW
Okładka Kick the Buddy (AND)
OkładkaKick the Buddy (AND)

Kick the Buddy

Zabawna gra relaksacyjna, w której naszym zadaniem jest uśmiercanie Buddy’ego – kukiełki voodoo. Do dyspozycji mamy szeroką gamę zróżnicowanych metod i narzędzi mordu. Za stworzenie i wydanie tego tytułu odpowiada firma Playgendary.

Symulacje | 2D | humorystyczne | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kick the Buddy Premiera

2lis2017

iOS

22mar2018

WWW

22maj2018

AND

Gry podobne do Kick the Buddy

I Am Bread

Goat Simulator

Surgeon Simulator Touch

Kick the Buddy jest grą, w której „zabijamy” laleczkę voo doo – tytułowego Buddy’ego. Produkcja charakteryzuje się sporą dawką humoru i dość prostym pomysłem na rozgrywkę, ale jednocześnie oferuje sporo opcji i możliwości. Za opracowanie i wydanie tego tytułu odpowiada firma Playgendary (autorzy m.in. Tomb of the Mask, Tank Stars oraz Polysphere). Gra funkcjonuje w modelu free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami.

Mechanika

Rozgrywka w Kick the Buddy opiera się na bardzo prostej koncepcji – na ekranie widzimy wizerunek laleczki voo doo, a naszym zadaniem jest zniszczenie jej w możliwie najbardziej widowiskowy i kreatywny sposób. Do dyspozycji mamy szeroką gamę różnego rodzaju „narzędzi”, podzielonych na kilka kategorii, takich jak broń palna, broń biała, ładunki wybuchowe, obiekty, broń chemiczna, maszyny, zwierzęta czy… boska interwencja.

Za swoje działania otrzymujemy wirtualną walutę, którą wykorzystujemy do kupowania kolejnych „ataków”, a także modeli i strojów dla Buddy’ego.

Tryby gry

W Kick the Buddy możemy grać wyłącznie samotnie.

Kwestie techniczne

Kick the Buddy posiada bardzo prostą, dwuwymiarową oprawę graficzną, na którą składają się model Buddy’ego (w różnych odmianach), plansza stanowiąca tło oraz przeróżne narzędzia, które wykorzystujemy w grze. Na uwagę zasługuje bardzo barwny styl artystyczny, któremu nie można odmówić swoistego uroku i poczucia humoru. Solidne wrażenie sprawiają również animacje towarzyszące rozgrywce.

Warto odnotować, że pomimo humorystycznej konwencji i komiksowej stylistyki, gra cechuje się wysokim poziomem brutalności i raczej nie nadaje się dla młodszych użytkowników.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Kick the Buddy: 12+

iOS
AND
WWW