Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeWWW
Okładka Millionaire City (WWW)
OkładkaMillionaire City (WWW)

Millionaire City WWW

Ekonomiczna gra społecznościowa, w której głównym celem gracza jest generowanie jak największych zysków poprzez budowę i wynajem nieruchomości. Pobieramy czynsze, inwestujemy w przedsiębiorstwa zapewniające dodatkowe dochody oraz pomagamy znajomym odwiedzając ich miejscowości.

Symulacje | ekonomiczne | Facebook

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Millionaire City Premiera WWW

9listopada2010

producent: Digital Chocolate wydawca: Digital Chocolate Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Millionaire City

The Settlers Online

SimCity Social

CityVille

Millionaire City to kolejna produkcja studia Digital Chocolate stworzona z myślą o serwisie społecznościowym facebook. Twórcy przygotowali tytuł stanowiący rozwinięcie idei wykorzystanych w takich grach jak CityVille czy SimCity Social. Różnica polega na tym, że położono większy nacisk na aspekt finansowy, gdyż wcielamy się w prezesa firmy zajmującej się budową nieruchomości i wynajmowaniem ich z zyskiem.

Na początku rozgrywki zarządzamy jedynie niewielkim skrawkiem terenu pokrytym domami o przeciętnym standardzie. Gdy tylko wprowadzą się do nich pierwsi mieszkańcy, zaczną generować przychody w postaci gotówki, którą musimy odebrać w określonym czasie. W przeciwnym wypadku pieniądze przepadną, najemcy się wyprowadzą, a to oznacza dla nas dodatkowe koszty.

Z czasem dzięki pozyskanym środkom możemy rozpocząć rozbudowę. Wraz z awansem na kolejne poziomy doświadczenia odblokowują się kolejne rodzaje obiektów. Oprócz budynków mieszkalnych są to również punkty usługowe i inne przedsiębiorstwa zapewniające wpływy w wysokości zależnej od liczby okolicznych sąsiadów. Z kolei nowe, bardziej estetyczne dekoracje pozwalają na powiększenie pobieranego czynszu.

Twórcy gry Millionaire City postanowili wprowadzić szereg elementów społecznościowych do swojej produkcji. W związku z tym możemy odwiedzać tereny znajomych, a nawet rozwijać ich przedsiębiorstwa, co zapewnia dodatkowe profity. Nie zrezygnowano również z popularnej funkcji wymiany prezentów oraz systemu mikropłatności opartego na kupowanym za prawdziwe pieniądze złocie.

Gra Millionaire City posiada dwuwymiarową oprawę graficzną utrzymaną w pogodnej kolorystyce. Cały obszar obserwujemy z lotu ptaka.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Millionaire City: Odpowiednia dla każdego wieku.