Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeWWW
Okładka Moshi Monsters (WWW)
OkładkaMoshi Monsters (WWW)

Moshi Monsters WWW

Moshi Monsters to darmowa (free-to-play) gra społecznościowa adresowana do najmłodszych. Gracz adoptuje wirtualnego stworka, o którego musi się troszczyć.

Symulacje | casual | dla dzieci

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Moshi Monsters Premiera WWW

1kwietnia2010

producent: Mind Candy wydawca: Big Bad Bill Inc Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Moshi Monsters

Howrse

Moshi Monsters to dzieło specjalizującego się w grach dla dzieci, brytyjskiego studia Mind Candy. W założeniach deweloperów produkcja łączyć ma zalety gier społecznościowych, logicznych i edukacyjnych.

Akcja gry osadzona została w fantastycznym świecie zamieszkałym przez dziwaczne stworki. Gracz rozpoczyna zabawę od „zaadoptowania” jednego z tytułowych Moshi Monsters. Występują one w kilku rodzajach, a na dodatek każdemu z nich można nadać indywidualne cechy wyglądu. Zabawa polega na troszczeniu się o podopiecznego – karmieniu, bawieniu się, a także dekorowaniu jego lokum.

Podstawą rozgrywki są mini-gierki pozwalające rozwijać umiejętność logicznego myślenia, spostrzegawczość, zasób słownictwa, a także zdolności manualne dziecka. Każdego dnia zaadoptowany stworek stawia przed graczem nowe wyzwania, w których nagrodę stanowią magiczne kryształy – Rox. Pełnią one w grze rolę wirtualnej waluty, za którą kupić można m.in. żywność i zabawki dla Moshi.

Ważnym elementem Moshi Monsters są wbudowane funkcje społecznościowe, w tym m.in. kanał chat oraz tablica wiadomości. Pozwalają one poznawać i komunikować się z innymi uczestnikami zabawy. Nad bezpieczeństwem młodych graczy czuwa rozbudowany system moderacji i kontroli rodzicielskiej.

Oprawa wizualna gry utrzymana jest w jaskrawo kolorowej, kreskówkowej grafice 2D. Twórcy gry pokusili się również o wiele humorystycznych animacji przedstawiających m.in. reakcje tytułowych stworków na działania podejmowane przez graczy.

Gra dystrybuowana jest na zasadzie free-to-play. Oznacza to, że w Moshi Monsters można grać za darmo. Niektóre opcje, przedmioty i lokacje dostępne są jednak wyłącznie dla graczy opłacających abonament.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Moshi Monsters: Odpowiednia dla każdego wieku.