Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeWWW
Okładka Dragon City (WWW)

Dragon City WWW

Społecznościowy symulator hodowli smoków. Obejmujemy kontrolę nad czterema wyspami zawieszonymi w powietrzu i staramy się zapewnić jak najlepsze warunki do rozwoju tych legendarnych istot.

Symulacje | fantasy | casual | PvP | Facebook

WWW
Okładka Dragon City (WWW)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

1maja2012

Dragon City to gra przeglądarkowa stanowiąca połączenie klasycznych simów znanych z serwisu facebook z produkcjami skupiającymi się na opiekowaniu się wirtualnymi zwierzątkami. Tym razem twórcy postanowili oddać w nasze ręce najbardziej rozpoznawalne stwory z gatunku fantasy, czyli smoki.

Na początku zabawy otrzymujemy pierwsze jajo, z którego wykluwa się nasz podopieczny. Zapewniamy mu jak najlepsze warunki do egzystencji poprzez ulokowanie go na jednej z czterech latających wysp. Każda z nich cechuje się odmiennymi warunkami klimatycznymi, zależnymi od wpływu kluczowego żywiołu. Stawiamy również dodatkowe budynki zapewniające szereg korzyści.

Z czasem zdobywamy gotówkę niezbędną do zakupu kolejnych jaj. Gdy nasze smoki podrosną możemy je ze sobą krzyżować, aby osiągnąć całkiem nowe gatunki stanowiące np. połączenie mocy wody i ognia. Każdy z nich posiada kilka umiejętności bitewnych. Wykorzystujemy je w praktyce mierząc się na specjalnym stadionie ze smokami innych graczy. Za zwycięstwo otrzymujemy złoto i pewne bonusy. Obok rywalizacji PvP przygotowano również opcję odwiedzania znajomych.

W pewnym momencie zabawy pojawia się konieczność zdobycia trudno dostępnych przedmiotów, aby móc się dalej rozwijać. Możemy w tej sytuacji skorzystać z pomocy przyjaciół lub dokupić brakujące elementy płacąc prawdziwymi pieniędzmi. W przeciwnym wypadku postęp jest znacznie wolniejszy.

Gra Dragon City posiada bajkową oprawę graficzną. Wiele spośród ponad 150 dostępnych smoków zostało ukazanych w karykaturalny sposób – jeden z nich ma przykładowo na grzbiecie ociekające lawą wulkany.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 109 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dragon City

odpowiednia dla każdego wieku