Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Przygodowe gry akcji - Gry PC Windows przed premierą

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry przed premierą o tematyce przygodowe gry akcji na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Przed premierą 85
PC
przygodowe gry akcji
Czas
Akcji44 Zręcznościowe6
Bijatyki
RPG
Strategiczne
Przygodowe35
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
MMO
Agony
Agony

Przygodowe 29 maja 2018

Agony to opracowany z myślą o pecetach survival horror, w którym kierujemy nieszczęśnikiem próbującym znaleźć drogę ucieczki z piekła. Wydarzenia obserwujemy z oczu bohatera, a rozgrywka polega głównie na unikaniu bezpośrednich konfrontacji z demonami, przechytrzaniu wrogów oraz rozwiązywaniu zagadek. Zabawę urozmaica moc, pozwalająca na przejmowanie kontroli nad niektórymi postaciami i nieprzyjaciółmi.

Shadow of the Tomb Raider
Shadow of the Tomb Raider

Akcji 14 września 2018

Kolejna odsłona serii Tomb Raider opowiadającej o przygodach archeolog i poszukiwaczki przygód Lary Croft. Gra jest kontynuacją wydanego w 2015 roku Rise of the Tomb Raider.

Darksiders III
Darksiders III

Akcji październik 2018

Trzecia część zapoczątkowanej w 2010 roku serii Darksiders. Tym razem wcielamy się w Fury – kobietę maga, której zadaniem jest przywrócenie równowagi między złem a dobrem na Ziemi. W tym celu musi pokonać Siedem Grzechów Głównych oraz ich sługusów.

Scorn
Scorn

Akcji czerwiec 2018

Łącząca klimat horroru i science fiction pierwszoosobowa gra akcji, inspirowana twórczością słynnego szwajcarskiego malarza H.R. Gigera. Podczas zabawy przemierzamy świat zbudowany niemal w całości z materii organicznej, a sedno rozgrywki stanowi chłonięcie unikalnego klimatu oraz eksploracja. W grze nie zabrakło jednak klasycznych zagadek logicznych, a także okazji do walki, w której wykorzystać możemy szereg wymyślnych i odrażających broni.

Shenmue III
Shenmue III

Akcji 2018

Bezpośrednia kontynuacja RPG-a akcji Shenmue II, opowiadającego o przygodach adepta sztuk walki Ryo Hazukiego, którego poszukiwania zabójców ojca przywiodły do Chin. W towarzystwie dziewczyny o imieniu Shenhua, Ryo zagłębia się coraz dalej w tajemnicę luster. Shenmue III oferuje otwarty świat oraz unowocześniony system walki. Za oprawę graficzną odpowiada silnik Unreal 4.

We Happy Few
We Happy Few

Przygodowe wrzesień 2018 (wczesny dostęp od 26 lipca 2016)

Przygodowa gra akcji, osadzona w alternatywnej, retrofuturystycznej rzeczywistości lat 60-tych, w której większość ludzi cieszy się nieustającym szczęściem na skutek indoktrynacji oraz działania cudownego narkotyku. Główny bohater jest jednym z niepokornych i aby przetrwać, zmuszony jest uważnie obserwować świat i zrozumieć rządzące nim zasady.

City of Brass
City of Brass

Akcji 4 maja 2018 (wczesny dostęp od 18 września 2017)

Pierwszoosobowa gra akcji z losowo generowanymi lokacjami. Gracze wcielają się w złodzieja, który stara się znaleźć drogocenny skarb w pełnym przeciwników przeklętym mieście.

Astroneer
Astroneer

Akcji 2018 (wczesny dostęp od 16 grudnia 2016)

Astroneer to opracowany z myślą o pecetach sandbox, w którym kierujemy astronautą eksplorującym obce planety. W trakcie zabawy musimy szukać artefaktów i surowców, radzić sobie z zagrożeniami oraz konstruować zarówno przedmioty i pojazdy, jak i całe bazy.

One Piece: World Seeker
One Piece: World Seeker

Akcji 2018

One Piece: World Seeker to opracowana z myślą o pecetach przygodowa gra akcji stanowiąca adaptację mangi i anime One Piece. Gracz wciela się w pirata imieniem Luffy, który potrafi rozciągać swoje ciało, jak gdyby było zrobione z gumy. Podczas zabawy eksplorujemy świat o otwartej strukturze, wypełniamy zadania, walczymy z wrogami oraz pokonujemy wyzwania platformówkowe i skradankowe.

Resident Evil 2 Remake
Resident Evil 2 Remake

Przygodowe jeszcze nie ogłoszona

Pełnoprawny remake drugiej części survival horroru Resident Evil z 1998 roku, stworzony od podstaw z myślą o nowoczesnych platformach sprzętowych i wykorzystujący fabułę oraz zmodyfikowaną mechanikę pierwowzoru. W grze śledzimy losy dwóch niezależnych postaci - policjanta Leona S' Kennedy'ego oraz młodej Claire Redfield, którzy stawiają czoła epidemii zombie w Raccoon City.

LEGO Iniemamocni
LEGO Iniemamocni

Zręcznościowe 15 czerwca 2018

Studio Traveller’s Tales sięga po licencję filmowej serii Iniemamocni i oddaje w ręce graczy kolejną platformówkę akcji, utrzymaną w konwencji LEGO. Tytuł czerpie z rozwiązań wypracowanych na potrzeby wcześniejszych gier spod tego szyldu i tak samo jak one pozwala na zabawę w pojedynkę lub w towarzystwie maksymalnie trójki znajomych.

Yandere Simulator
Yandere Simulator

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Gra, będąca swego rodzaju symulatorem zazdrosnej dziewczyny. Wcielamy się w uczennicę starającą się za wszelką cenę pozbyć innych dziewcząt przejawiających zainteresowanie uczniem, w którym się zakochała.

This Land is My Land
This Land is My Land

Akcji 2018

This Land is My Land to opracowana z myślą o pecetach skradanka w klimacie westernu. Produkcja pozwala na wcielenie się w indiańskiego wojownika, który próbuje powstrzymać podbój ziem swoich przodków przez kolonizatorów. Świat ma otwartą strukturę, a całość zaprojektowano tak, aby zapewnić graczowi maksymalną swobodę poczynań.

Beyond Good & Evil 2
Beyond Good & Evil 2

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Prequel kultowego Beyond Good & Evil, w którym gracz wciela się w samodzielnie wykreowanego bohatera i przemierza najodleglejsze zakątki układu planetarnego System 3. Produkcja oferuje rozległy, otwarty i zróżnicowany świat obejmujący unikalne planety i księżyce, pomiędzy którymi możemy swobodnie się przemieszczać. Wszystko to okraszono wysokiej jakości oprawą graficzną – pełne detali są zarówno modele postaci, jak i projekty poszczególnych lokacji.

The Sinking City
The Sinking City

Przygodowe 2018

Przygodowa gra detektywistyczna, inspirowana twórczością H.P. Lovecrafta. Akcja gry toczy się w latach 20. ubiegłego wieku, w fikcyjnym mieście New England, które cierpi z powodu powodzi wywołanej przyczynami nadnaturalnymi. Gracz wciela się w postać prywatnego detektywa, którego zadaniem jest nie poddać się zbiorowemu szaleństwu i odkryć przyczynę tajemniczych zdarzeń.

Bloodstained: Ritual of the Night
Bloodstained: Ritual of the Night

Akcji 19 czerwca 2018

Platformowa przygodowa gra akcji w realiach gotyckiego horroru, będąca duchowym spadkobiercą serii Castlevania. Za jej stworzenie odpowiada Koji Igarashi, wieloletni producent tytułów z owego kultowego cyklu. Zabawa skupia się na eksploracji rozległego zamczyska, urozmaicanej walką z panoszącymi się po tym miejscu demonami, a także rozwijaniem bohaterki i zbieraniem przedmiotów. Można też grać w trybie lokalnej kooperacji.

Little Devil Inside
Little Devil Inside

Akcji czerwiec 2018

Little Devil Inside to opracowana z myślą o pecetach przygodowa gra akcji, mogąca pochwalić się minimalistyczną, ale atrakcyjną oprawą graficzną. Podczas zabawy eksplorujemy krainę łączącą elementy fantasy, steampunka i współczesności, wypełniamy misje, walczymy z przeciwnikami oraz ulepszamy statystyki bohatera.

Praey for the Gods
Praey for the Gods

Akcji 2018

Trzecioosobowa gra akcji inspirowana kultowym Shadow of the Colossus z konsoli PlayStation 2. Wcielając się w samotną bohaterkę, stawiamy czoła potężnym bogom, odpowiedzialnym za panującą w świecie wieczną zimę. Jako że kolejni przeciwnicy wielokrotnie przewyższają rozmiarami naszą protagonistkę, walka z nimi sprowadza się do znalezienia słabych punktów oraz karkołomnej wspinaczki po ciałach kolosów, celem zadania ciosu. Całość wzbogacona została elementami survivalowymi oraz prostym systemem rzemiosła.

Daymare: 1998
Daymare: 1998

Akcji czerwiec 2018

Daymare: 1998 to opracowana z myślą o pecetach przygodowa gra akcji typu survival horror. Produkcja przeznaczona jest dla weteranów tego gatunku i oferuje wysoki poziom trudności, gdzie każdy nabój jest na wagę złota. Projekt zbudowany został na silniku Unreal Engine 4 i oferuje widok TPP.

Niffelheim
Niffelheim

Akcji 2018 (wczesny dostęp od 28 kwietnia 2016)

Dwuwymiarowa, eksploracyjna przygodówka akcji z elementami RPG oraz survivalu, osadzona w fantastycznym świecie inspirowanym mitologią nordycką. Wcielamy się w postać wikinga, który został przywrócony do życia celem odnalezienia starożytnego artefaktu, którego boją się demony. Zabawa koncentruje się na eksploracji, wykonywaniu zadań i walce, jednak równie ważną rolę odgrywają elementy survivalowe oraz zaczerpnięty z gatunku RPG system rozwoju postaci.

Empyrion: Galactic Survival
Empyrion: Galactic Survival

Przygodowe jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 5 sierpnia 2015)

Rozgrywający się w otwartym, proceduralnie generowanym świecie kosmiczny sandbox, kładący nacisk na aspekty survivalowe. Gra pozwala na swobodną eksplorację przestrzeni kosmicznej oraz powierzchni różnych planet i asteroid. Podczas zabawy możemy konstruować statki i bazy kosmiczne, własnoręcznie tworzyć narzędzia i bronie oraz łączyć siły z innymi graczami w walce przeciw przeciwnościom losu oraz wrogo nastawionym, obcym rasom.

Pathologic 2
Pathologic 2

Przygodowe 2018

Remake osadzonej w realiach horroru, pierwszoosobowej gry przygodowej z 2005 roku. Akcja przedstawiona została z punktu widzenia trzech odmiennych postaci, które w przeciągu 12 kolejnych dni niezależnie od siebie walczą z tajemniczym wirusem, jaki na niewielkie miasteczko zesłał niewidzialny wróg. W porównaniu z pierwowzorem poprawiono oprawę graficzną, zbalansowanie rozgrywki oraz AI postaci niezależnych. Pojawiły się także nowe zadania i wątki fabularne.

Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm
Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm

Przygodowe 2018

Przygodowa gra akcji silnie inspirowana legendarnym cyklem The Legend of Zelda. Tytuł jest kontynuacją pierwszej części serii, która ukazała się w 2013 roku. W trakcie zabawy wcielimy się w zupełnie nowego bohatera, przemierzającego duży świat fantasy i poznającego jego sekrety.

System Shock 3
System Shock 3

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Wydana po ponad 15 latach przerwy, trzecia pełnoprawna odsłona kultowej serii System Shock, zapoczątkowanej w 1994 roku przez studio Looking Glass Technologies, pod wodzą legendy branży Paula Neuratha. Za powstanie 'trójki" odpowiada studio OtherSide Entertainment, w skład którego weszli m.in. ludzie, odpowiedzialni za pierwszego System Shocka.