Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Przygodowe gry akcji - Gry PC Windows przed premierą

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry przed premierą o tematyce przygodowe gry akcji na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Przed premierą 92
PC
przygodowe gry akcji
Czas
Akcji46 Zręcznościowe4
Bijatyki
RPG1
Strategiczne
Przygodowe40
Sportowe
Wyścigi
Symulacje1
Logiczne
Towarzyskie
MMO
Subnautica
Subnautica

Przygodowe 23 stycznia 2018 (wczesny dostęp od 16 grudnia 2014)

Subnautica to sandboksowy koktajl gatunkowy, w którym wcielamy się w kapitana futurystycznego okrętu podwodnego. Naszym zadaniem jest konstruowanie nowych jednostek, a następnie za ich pomocą eksplorowanie morskich głębin, pełnych potworów, skarbów, wraków oraz pozostałości wymarłych cywilizacji.

A Way Out
A Way Out

Akcji 23 marca 2018

Przygodowa gra akcji, w której dwóch graczy łączy siły, by wydostać się z więzienia i przetrwać poza jego murami. A Way Out oferuje sekwencje skradankowe, strzelaniny, walkę wręcz, pościgi samochodowe i inne mechaniki rozgrywki.

Tomb Raider 2018
Tomb Raider 2018

Akcji 2018

Kolejna odsłona serii Tomb Raider opowiadającej o przygodach archeolog i poszukiwaczki przygód Lary Croft. Gra jest kontynuacją wydanego w 2015 roku Rise of the Tomb Raider.

Agony
Agony

Akcji 30 marca 2018

Agony to opracowany z myślą o pecetach survival horror, w którym kierujemy nieszczęśnikiem próbującym znaleźć drogę ucieczki z piekła. Wydarzenia obserwujemy z oczu bohatera, a rozgrywka polega głównie na unikaniu bezpośrednich konfrontacji z demonami, przechytrzaniu wrogów oraz rozwiązywaniu zagadek. Zabawę urozmaica moc, pozwalająca na przejmowanie kontroli nad niektórymi postaciami i nieprzyjaciółmi.

Darksiders III
Darksiders III

Akcji 2018

Trzecia część zapoczątkowanej w 2010 roku serii Darksiders. Tym razem wcielamy się w Fury – kobietę maga, której zadaniem jest przywrócenie równowagi między złem a dobrem na Ziemi. W tym celu musi pokonać Siedem Grzechów Głównych oraz ich sługusów.

Scorn
Scorn

Akcji czerwiec 2018

Łącząca klimat horroru i science fiction pierwszoosobowa gra akcji, inspirowana twórczością słynnego szwajcarskiego malarza H.R. Gigera. Podczas zabawy przemierzamy świat zbudowany niemal w całości z materii organicznej, a sedno rozgrywki stanowi chłonięcie unikalnego klimatu oraz eksploracja. W grze nie zabrakło jednak klasycznych zagadek logicznych, a także okazji do walki, w której wykorzystać możemy szereg wymyślnych i odrażających broni.

Resident Evil 2 Remake
Resident Evil 2 Remake

Przygodowe jeszcze nie ogłoszona

Pełnoprawny remake drugiej części survival horroru Resident Evil z 1998 roku, stworzony od podstaw z myślą o nowoczesnych platformach sprzętowych i wykorzystujący fabułę oraz zmodyfikowaną mechanikę pierwowzoru. W grze śledzimy losy dwóch niezależnych postaci - policjanta Leona S' Kennedy'ego oraz młodej Claire Redfield, którzy stawiają czoła epidemii zombie w Raccoon City.

Astroneer
Astroneer

Przygodowe jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 16 grudnia 2016)

Astroneer to opracowany z myślą o pecetach sandbox, w którym kierujemy astronautą eksplorującym obce planety. W trakcie zabawy musimy szukać artefaktów i surowców, radzić sobie z zagrożeniami oraz konstruować zarówno przedmioty i pojazdy, jak i całe bazy.

We Happy Few
We Happy Few

Przygodowe 13 kwietnia 2018 (wczesny dostęp od 26 lipca 2016)

Przygodowa gra akcji, osadzona w alternatywnej, retrofuturystycznej rzeczywistości lat 60-tych, w której większość ludzi cieszy się nieustającym szczęściem na skutek indoktrynacji oraz działania cudownego narkotyku. Główny bohater jest jednym z niepokornych i aby przetrwać, zmuszony jest uważnie obserwować świat i zrozumieć rządzące nim zasady.

Fe
Fe

Przygodowe 16 lutego 2018

Fe to opracowana z myślą o pecetach trójwymiarowa platformówka studia Zoink. Gracz kieruje podobnym nieco do wilka stworzonkiem, próbującym odnaleźć swoje miejsce w tajemniczej, magicznej krainie. Podczas zabawy kluczową rolę odgrywa eksploracja oraz poznawanie coraz to nowych melodii, które służą do porozumiewania się z innymi istotami, rozwiązywania zagadek oraz walki z siłami Cichych, pragnących na zawsze stłumić wszystkie dźwięki.

Niffelheim
Niffelheim

Akcji kwiecień 2018 (wczesny dostęp od 28 kwietnia 2016)

Dwuwymiarowa, eksploracyjna przygodówka akcji z elementami RPG oraz survivalu, osadzona w fantastycznym świecie inspirowanym mitologią nordycką. Wcielamy się w postać wikinga, który został przywrócony do życia celem odnalezienia starożytnego artefaktu, którego boją się demony. Zabawa koncentruje się na eksploracji, wykonywaniu zadań i walce, jednak równie ważną rolę odgrywają elementy survivalowe oraz zaczerpnięty z gatunku RPG system rozwoju postaci.

Beyond Good & Evil 2
Beyond Good & Evil 2

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Prequel kultowego Beyond Good & Evil, w którym gracz wciela się w samodzielnie wykreowanego bohatera i przemierza najodleglejsze zakątki układu planetarnego System 3. Produkcja oferuje rozległy, otwarty i zróżnicowany świat obejmujący unikalne planety i księżyce, pomiędzy którymi możemy swobodnie się przemieszczać. Wszystko to okraszono wysokiej jakości oprawą graficzną – pełne detali są zarówno modele postaci, jak i projekty poszczególnych lokacji.

Little Devil Inside
Little Devil Inside

Akcji czerwiec 2018

Little Devil Inside to opracowana z myślą o pecetach przygodowa gra akcji, mogąca pochwalić się minimalistyczną, ale atrakcyjną oprawą graficzną. Podczas zabawy eksplorujemy krainę łączącą elementy fantasy, steampunka i współczesności, wypełniamy misje, walczymy z przeciwnikami oraz ulepszamy statystyki bohatera.

Yandere Simulator
Yandere Simulator

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Gra, będąca swego rodzaju symulatorem zazdrosnej dziewczyny. Wcielamy się w uczennicę starającą się za wszelką cenę pozbyć innych dziewcząt przejawiających zainteresowanie uczniem, w którym się zakochała.

Empyrion: Galactic Survival
Empyrion: Galactic Survival

Przygodowe jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 5 sierpnia 2015)

Rozgrywający się w otwartym, proceduralnie generowanym świecie kosmiczny sandbox, kładący nacisk na aspekty survivalowe. Gra pozwala na swobodną eksplorację przestrzeni kosmicznej oraz powierzchni różnych planet i asteroid. Podczas zabawy możemy konstruować statki i bazy kosmiczne, własnoręcznie tworzyć narzędzia i bronie oraz łączyć siły z innymi graczami w walce przeciw przeciwnościom losu oraz wrogo nastawionym, obcym rasom.

Crossing Souls
Crossing Souls

Akcji 13 lutego 2018

Crossing Souls to opracowana przez studio Fourattic przygodowa gra akcji, która pod każdym względem celuje w styl retro. Mechanizmy rozgrywki wzorowane są na 16-bitowych przedstawicielach tego gatunku, choć z licznymi ulepszeniami, grafika zbudowana została z dużych pikseli, a i sama fabuła przenosi nas kilka dekad w przeszłość.

Praey for the Gods
Praey for the Gods

Akcji 2018

Trzecioosobowa gra akcji inspirowana kultowym Shadow of the Colossus z konsoli PlayStation 2. Wcielając się w samotną bohaterkę, stawiamy czoła potężnym bogom, odpowiedzialnym za panującą w świecie wieczną zimę. Jako że kolejni przeciwnicy wielokrotnie przewyższają rozmiarami naszą protagonistkę, walka z nimi sprowadza się do znalezienia słabych punktów oraz karkołomnej wspinaczki po ciałach kolosów, celem zadania ciosu. Całość wzbogacona została elementami survivalowymi oraz prostym systemem rzemiosła.

Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm
Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm

Przygodowe 2018

Przygodowa gra akcji silnie inspirowana legendarnym cyklem The Legend of Zelda. Tytuł jest kontynuacją pierwszej części serii, która ukazała się w 2013 roku. W trakcie zabawy wcielimy się w zupełnie nowego bohatera, przemierzającego duży świat fantasy i poznającego jego sekrety.

System Shock 3
System Shock 3

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Wydana po ponad 15 latach przerwy, trzecia pełnoprawna odsłona kultowej serii System Shock, zapoczątkowanej w 1994 roku przez studio Looking Glass Technologies, pod wodzą legendy branży Paula Neuratha. Za powstanie 'trójki" odpowiada studio OtherSide Entertainment, w skład którego weszli m.in. ludzie, odpowiedzialni za pierwszego System Shocka.

Deadwood: The Forgotten Curse
Deadwood: The Forgotten Curse

Akcji 13 marca 2018

Deadwood: The Forgotten Curse to pecetowa przygodowa gra akcji o zacięciu survivalowym. Gracz kontroluje chłopca próbującego odeprzeć inwazję potworów. Za dnia bohatera chroni kamienny olbrzym, co ułatwia eksplorację, realizowanie zadań i gromadzenie surowców. W nocy strażnik zapada w sen i to my musimy go obronić, korzystając z własnoręcznie skonstruowanego uzbrojenia oraz polegając na postawionych wcześniej strukturach.

Pamela
Pamela

Przygodowe marzec 2018 (wczesny dostęp od 9 marca 2017)

Pamela to wydany na pecetach pierwszoosobowy survival horror utrzymany w klimacie science-fiction. Zadaniem gracza jest przetrwanie w futurystycznym kompleksie rozrywkowo-handlowym, którego pracownicy zostali zarażeni wirusem przeobrażającym ich w potwory.

This Land is My Land
This Land is My Land

Akcji 2018

This Land is My Land to opracowana z myślą o pecetach skradanka w klimacie westernu. Produkcja pozwala na wcielenie się w indiańskiego wojownika, który próbuje powstrzymać podbój ziem swoich przodków przez kolonizatorów. Świat ma otwartą strukturę, a całość zaprojektowano tak, aby zapewnić graczowi maksymalną swobodę poczynań.

Shenmue III
Shenmue III

RPG 2018

Bezpośrednia kontynuacja RPG-a akcji Shenmue II, opowiadającego o przygodach adepta sztuk walki Ryo Hazukiego, którego poszukiwania zabójców ojca przywiodły do Chin. W towarzystwie dziewczyny o imieniu Shenhua, Ryo zagłębia się coraz dalej w tajemnicę luster. Shenmue III oferuje otwarty świat oraz unowocześniony system walki. Za oprawę graficzną odpowiada silnik Unreal 4.

Pathologic 2
Pathologic 2

Przygodowe 2018

Remake osadzonej w realiach horroru, pierwszoosobowej gry przygodowej z 2005 roku. Akcja przedstawiona została z punktu widzenia trzech odmiennych postaci, które w przeciągu 12 kolejnych dni niezależnie od siebie walczą z tajemniczym wirusem, jaki na niewielkie miasteczko zesłał niewidzialny wróg. W porównaniu z pierwowzorem poprawiono oprawę graficzną, zbalansowanie rozgrywki oraz AI postaci niezależnych. Pojawiły się także nowe zadania i wątki fabularne.