Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Przygodowe gry akcji - Gry PC Windows przed premierą

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry przed premierą o tematyce przygodowe gry akcji na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Przed premierą 88
PC
przygodowe gry akcji
Czas
Akcji48 Zręcznościowe5
Bijatyki
RPG2
Strategiczne
Przygodowe33
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
MMO
Darksiders III
Darksiders III

Akcji 27 listopada 2018

Trzecia część zapoczątkowanej w 2010 roku serii Darksiders. Tym razem wcielamy się w Fury – kobietę maga, której zadaniem jest przywrócenie równowagi między złem a dobrem na Ziemi. W tym celu musi pokonać Siedem Grzechów Głównych oraz ich sługusów.

Shadow of the Tomb Raider
Shadow of the Tomb Raider

Akcji 14 września 2018

Kolejna część bestsellerowej serii przygodowych gier akcji, a zarazem trzecia odsłona opowieści o początkach kariery Lary Croft, zapoczątkowanej w 2013 roku. W Shadow of the Tomb Raider bohaterka trafia do Ameryki Łacińskiej, by nie tylko odkryć tajemnice skrywane przez tamtejsze ruiny, lecz także rozwikłać zagadkę stojącą za zakonem Trójcy oraz badaniami prowadzonymi przez jej ojca.

Resident Evil 2
Resident Evil 2

Przygodowe 25 stycznia 2019

Pełnoprawny remake drugiej części survival horroru Resident Evil z 1998 roku, stworzony od podstaw z myślą o nowoczesnych platformach sprzętowych i wykorzystujący fabułę oraz zmodyfikowaną mechanikę pierwowzoru. W grze śledzimy losy dwóch niezależnych postaci - policjanta Leona S' Kennedy'ego oraz młodej Claire Redfield, którzy stawiają czoła epidemii zombie w Raccoon City.

We Happy Few
We Happy Few

Przygodowe 10 sierpnia 2018 (wczesny dostęp od 26 lipca 2016)

Przygodowa gra akcji, osadzona w alternatywnej, retrofuturystycznej rzeczywistości lat 60-tych, w której większość ludzi cieszy się nieustającym szczęściem na skutek indoktrynacji oraz działania cudownego narkotyku. Główny bohater jest jednym z niepokornych i aby przetrwać, zmuszony jest uważnie obserwować świat i zrozumieć rządzące nim zasady.

Astroneer
Astroneer

Akcji grudzień 2018 (wczesny dostęp od 16 grudnia 2016)

Astroneer to opracowany z myślą o pecetach sandbox, w którym kierujemy astronautą eksplorującym obce planety. W trakcie zabawy musimy szukać artefaktów i surowców, radzić sobie z zagrożeniami oraz konstruować zarówno przedmioty i pojazdy, jak i całe bazy.

Just Cause 4
Just Cause 4

Akcji 4 grudnia 2018

Czwarta część serii gier akcji z otwartym światem, w której wcielamy się w siejącego chaos Rico Rodrigueza; bohater próbuje zaprowadzić porządek w fikcyjnym państwie Solis w Ameryce Południowej. Dzięki wykorzystaniu technologii Apex Just Cause 4 może się pochwalić nie tylko wysoką jakością grafiki, lecz także obecnością zmiennych, często gwałtownych zjawisk pogodowych.

Shenmue I & II
Shenmue I & II

Akcji 21 sierpnia 2018

Shenmue I & II to składanka zawierająca gry Shenmue z 1999 roku i Shenmue II z 2001 roku. Obie produkcje doczekały się pewnych niewielkich zmian, jak możliwości przełączania się pomiędzy nowoczesnym a klasycznym sterowaniem oraz obsługi wysokich rozdzielczości.

Hot Lava
Hot Lava

Zręcznościowe 2019 (wczesny dostęp od 12 czerwca 2018)

Prosta w swych założeniach gra przygodowo-zręcznościowa z widokiem TPP, stanowiąca adaptację popularnej dziecięcej zabawy. Podczas rozgrywki naszym zadaniem jest przedostanie się przez szereg kolejnych lokacji, wypełnionych gorącą, pulsującą lawą. Aby osiągnąć cel musimy umiejętnie wykorzystywać nasze akrobatyczne zdolności oraz porozrzucane po lokacjach przedmioty.

A Plague Tale: Innocence
A Plague Tale: Innocence

Akcji 2019

Przygodowa gra akcji z elementami skradanki, w której gracze trafiają do XIV-wiecznej Francji opanowanej przez czarną śmierć. Główni bohaterowie, czyli Amicia i jej pięcioletni brat Hugo, starają się odnaleźć swoją matkę. W tym celu muszą przemierzyć zrujnowane miasto, unikając przy tym kontaktu nie tylko z przedstawicielami inkwizycji, lecz także ze stadami wygłodniałych, czających się w cieniu szczurów.

Scorn
Scorn

Akcji listopad 2018

Łącząca klimat horroru i science fiction pierwszoosobowa gra akcji, inspirowana twórczością słynnego szwajcarskiego malarza H.R. Gigera. Podczas zabawy przemierzamy świat zbudowany niemal w całości z materii organicznej, a sedno rozgrywki stanowi chłonięcie unikalnego klimatu oraz eksploracja. W grze nie zabrakło jednak klasycznych zagadek logicznych, a także okazji do walki, w której wykorzystać możemy szereg wymyślnych i odrażających broni.

Beyond Good & Evil 2
Beyond Good & Evil 2

Akcji 2020

Prequel kultowego Beyond Good & Evil, w którym gracz wciela się w samodzielnie wykreowanego bohatera i przemierza najodleglejsze zakątki układu planetarnego System 3. Produkcja oferuje rozległy, otwarty i zróżnicowany świat obejmujący unikalne planety i księżyce, pomiędzy którymi możemy swobodnie się przemieszczać. Wszystko to okraszono wysokiej jakości oprawą graficzną – pełne detali są zarówno modele postaci, jak i projekty poszczególnych lokacji.

Yandere Simulator
Yandere Simulator

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Gra, będąca swego rodzaju symulatorem zazdrosnej dziewczyny. Wcielamy się w uczennicę starającą się za wszelką cenę pozbyć innych dziewcząt przejawiających zainteresowanie uczniem, w którym się zakochała.

The Last Night
The Last Night

Przygodowe grudzień 2018

The Last Night to platformówka w klimatach thrillera science fiction. Gracz wciela się w Charliego, który staje przed szansą odmiany swojego losu – podjęte przez niego działania mają daleko idące konsekwencje, a ich odzwierciedleniem są przede wszystkim relacje z pozostałymi mieszkańcami futurystycznej metropolii. Cechą charakterystyczną gry jest unikalna oprawa graficzna, w ciekawy sposób łącząca pixelartową stylistykę z nowoczesnymi efektami wizualnymi.

Sekiro: Shadows Die Twice
Sekiro: Shadows Die Twice

Akcji 2019

Przygodowa gra akcji od studia FromSoftware, która przenosi nas do alternatywnej wersji XV-wiecznej Japonii. Sekiro: Shadows Die Twice stawia na eksplorację rozbudowanych poziomów oraz skradanie się zamiennie z toczeniem walk przypominających serię Dark Souls. Inne cechy szczególne projektu to ponury klimat oraz wysoki poziom trudności.

Thief of Thieves: Season One
Thief of Thieves: Season One

Akcji grudzień 2018

Thief of Thieves to opracowana z myślą o pecetach przygodowa gra akcji z silnymi elementami gatunku stealth. Wcielamy się w młodą złodziejkę, która musi podjąć się wykonania serii trudnych skoków. Podczas zabawy gromadzimy informacje i przedmioty, przygotowując plan akcji, a potem go realizujemy w typowo skradankowym stylu.

Shenmue III
Shenmue III

Akcji 2019

Bezpośrednia kontynuacja RPG-a akcji Shenmue II, opowiadającego o przygodach adepta sztuk walki Ryo Hazukiego, którego poszukiwania zabójców ojca przywiodły do Chin. W towarzystwie dziewczyny o imieniu Shenhua, Ryo zagłębia się coraz dalej w tajemnicę luster. Shenmue III oferuje otwarty świat oraz unowocześniony system walki. Za oprawę graficzną odpowiada silnik Unreal 4.

Empyrion: Galactic Survival
Empyrion: Galactic Survival

Przygodowe jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 5 sierpnia 2015)

Rozgrywający się w otwartym, proceduralnie generowanym świecie kosmiczny sandbox, kładący nacisk na aspekty survivalowe. Gra pozwala na swobodną eksplorację przestrzeni kosmicznej oraz powierzchni różnych planet i asteroid. Podczas zabawy możemy konstruować statki i bazy kosmiczne, własnoręcznie tworzyć narzędzia i bronie oraz łączyć siły z innymi graczami w walce przeciw przeciwnościom losu oraz wrogo nastawionym, obcym rasom.

The Sinking City
The Sinking City

Przygodowe 21 marca 2019

Przygodowa gra detektywistyczna, inspirowana twórczością H.P. Lovecrafta. Akcja gry toczy się w latach 20. ubiegłego wieku, w miasteczku znajdującym się na terenie Nowej Anglii, które cierpi z powodu powodzi wywołanej przyczynami nadnaturalnymi. Gracz wciela się w postać prywatnego detektywa, którego zadaniem jest nie poddać się zbiorowemu szaleństwu i odkryć przyczynę tajemniczych zdarzeń.

One Piece: World Seeker
One Piece: World Seeker

Akcji październik 2018

One Piece: World Seeker to opracowana z myślą o pecetach przygodowa gra akcji stanowiąca adaptację mangi i anime One Piece. Gracz wciela się w pirata imieniem Luffy, który potrafi rozciągać swoje ciało, jak gdyby było zrobione z gumy. Podczas zabawy eksplorujemy świat o otwartej strukturze, wypełniamy zadania, walczymy z wrogami oraz pokonujemy wyzwania platformówkowe i skradankowe.

Bloodstained: Ritual of the Night
Bloodstained: Ritual of the Night

Akcji grudzień 2018

Platformowa przygodowa gra akcji w realiach gotyckiego horroru, będąca duchowym spadkobiercą serii Castlevania. Za jej stworzenie odpowiada Koji Igarashi, wieloletni producent tytułów z owego kultowego cyklu. Zabawa skupia się na eksploracji rozległego zamczyska, urozmaicanej walką z panoszącymi się po tym miejscu demonami, a także rozwijaniem bohaterki i zbieraniem przedmiotów. Można też grać w trybie lokalnej kooperacji.

Control
Control

Akcji 2019

Control to opracowana z myślą o pecetach trzecioosobowa strzelanka science fiction. Gracz musi zmierzyć się z inwazją sił nie z tego świata, a walce z nimi wykorzystuje szereg zdolności specjalnych oraz telekinetyczny pistolet, który poza strzelaniem pozwala ciskać obiektami i przeciwnikami na odległość.

System Shock 3
System Shock 3

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Wydana po ponad 15 latach przerwy, trzecia pełnoprawna odsłona kultowej serii System Shock, zapoczątkowanej w 1994 roku przez studio Looking Glass Technologies, pod wodzą legendy branży Paula Neuratha. Za powstanie 'trójki" odpowiada studio OtherSide Entertainment, w skład którego weszli m.in. ludzie, odpowiedzialni za pierwszego System Shocka.

Lovecraft Tales
Lovecraft Tales

Przygodowe grudzień 2018

Inspirowana twórczością H.P. Lovecrafta gra przygodowa z elementami RPG oraz survivalu. Podczas zabawy zajmujemy się realizacją zróżnicowanych zadań fabularnych, wykorzystujących rozmaite wątki z opowiadań mistrza związanych z tzw. mitologią Cthulhu. Zabawa toczy się w rozległym, otwartym świecie, a nasz bohater musi jeść i pić, znaleźć bezpieczne schronienie na noc i nie narażać zbytnio na szwank swojej poczytalności.

Praey for the Gods
Praey for the Gods

Akcji grudzień 2018

Trzecioosobowa gra akcji inspirowana kultowym Shadow of the Colossus z konsoli PlayStation 2. Wcielając się w samotną bohaterkę, stawiamy czoła potężnym bogom, odpowiedzialnym za panującą w świecie wieczną zimę. Jako że kolejni przeciwnicy wielokrotnie przewyższają rozmiarami naszą protagonistkę, walka z nimi sprowadza się do znalezienia słabych punktów oraz karkołomnej wspinaczki po ciałach kolosów, celem zadania ciosu. Całość wzbogacona została elementami survivalowymi oraz prostym systemem rzemiosła.