Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry Castlevania: Lords of Shadow (X360)

Dodatki do Castlevania: Lords of Shadow

Castlevania: Lords of Shadow - Resurrection
Castlevania: Lords of Shadow - Resurrection

dodatek do gry7 czerwca 2011

Drugie fabularne rozszerzenie do trzecioosobowego slashera Castlevania: Lords of Shadow, powstałego we współpracy firmy Konami z hiszpańskim studiem Mercury Steam. Dodatek o nazwie Resurrection stanowi zwieńczenie historii ukazanej w grze podstawowej oraz pierwszym DLC Reverie. Podczas zabawy śledzimy kolejne przygody Gabriela Belmonta, który przenosi się do Zaświatów, aby stoczyć ostateczną walkę ze złem, przebudzonym w wyniku pokonania tytułowych Władców Cienia. Rozszerzenie nie wprowadza żadnych zmian w mechanice rozgrywki, koncentrując się przede wszystkim na fabule i efektownym zamknięciu historii.

Castlevania: Lords of Shadow - Reverie
Castlevania: Lords of Shadow - Reverie

dodatek do gry27 kwietnia 2011

Pierwszy dodatek DLC do wydanej pod koniec 2010 roku gry Castlevania: Lords of Shadow. Fabuła rozszerzenia zatytułowanego Reverie stanowi swoisty pomost pomiędzy finałową walką a epilogiem podstawowej wersji gry. Podczas zabawy wcielamy się ponownie w postać Gabriela Belmonta, który tym razem postanawia udzielić pomocy wampirzycy Laurze – byłej podopiecznej pokonanej w "podstawce" Carmilli. Dwójka bohaterów wyrusza w niebezpieczną podróż, w trakcie której będzie musiała zmierzyć się z potężnymi siłami ciemności, które zostały obudzone po pokonaniu trzech Władców Cienia. W porównaniu z podstawową wersją gry, główną nowością rozszerzenia jest możliwość przejęcia kontroli nie tylko nad Gabrielem, ale także nad Laurą. Dodatkowo scenki przerywnikowe, które w samym Lords of Shadow przygotowane zostały na silniku gry – tu zrealizowano w formie atrakcyjnego, animowanego komiksu.