Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2013, 11:22

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Castlevania: Lords of Shadow Ultimate Edition dostępna na PC

Castlevania: Lords of Shadow doczekała się wydania pecetowego. Od wczoraj produkcja dostępna jest na Steamie w wersji Ultimate Edition, zawierającej podstawową grę oraz dwa dodatki DLC.

Czas, by pecetowcy osobiście skopali tyłek złu - Castlevania: Lords of Shadow Ultimate Edition dostępna na PC - wiadomość - 2013-08-28
Czas, by pecetowcy osobiście skopali tyłek złu

Od wczorajszego wieczora na Steamie dostępna jest Castlevania: Lords of Shadow Ultimate Edition. W jej skład wchodzi Castlevania: Lords of Shadow oraz dodatki fabularne: Reverie i Resurrection. Cena zestawu wynosi obecnie 24,99 euro (około 106 zł), ale znając politykę Steama, gra z pewnością zostanie nie raz przeceniona. Niestety wśród dostępnych wersji językowych zabrakło polskiej.

Wydanie pecetowe oferuje poprawioną grafikę oraz pulę osiągnięć Steam do zdobycia. Firma Konami zapewnia, że na komputerach spełniających zalecane wymagania sprzętowe Castlevania: Lords of Shadow ma utrzymywać poziom 60 klatek na sekundę. Od kilku tygodni ze Steama pobierać można wersję demonstracyjną tytułu.

Minimalne wymagania sprzętowe

 1. Procesor: Core 2 Duo 2.4 GHz
 2. Pamięć operacyjna: 1 GB
 3. Karta grafiki: 512 MB RAM, kompatybilna z DirectX 9
 4. Dysk twardy: 15 GB wolnego miejsca
 5. System operacyjny: Windows XP (SP3)
 6. Inne: wymagane połączenie internetowe w celu rejestracji gry w Steam, wsparcie dla gamepadów

Rekomendowane wymagania sprzętowe

 1. Procesor: Quad Core
 2. Pamięć operacyjna: 2 GB
 3. Karta grafiki: 1024 MB RAM, kompatybilna z DirectX 11
 4. Dysk twardy: 15 GB wolnego miejsca
 5. System operacyjny: Windows 7 (SP1)/8 (32- i 64-bitowy)
 6. Inne: wymagane połączenie internetowe w celu rejestracji gry w Steam, wsparcie dla gamepadów

Castlevania to japoński cykl platformowych zręcznościówek, zapoczątkowany przez firmę Konami w latach 80-tych. Za podserię Lords of Shadow odpowiada hiszpańskie studio Mercury Steam. Jej pierwsza część zadebiutowała na Xboksie 360 i PlayStation 3 w 2010 roku, a obecnie doczekała się premiery pecetowej. „Dwójka” ukaże się w Europie 27 lutego 2014 roku na wszystkich trzech platformach jednocześnie. Jakiś czas temu Konami poinformowało, że kolejnymi odsłonami Lords of Shadow zajmie się nowy deweloper.

 1. Oficjalna strona serii Castlevania
 2. Castlevania: Lords of Shadow Ultimate Edition na Steamie