Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 lipca 2013, 22:10

autor: Ender

Castlevania: Lords of Shadow – demo dostępne na Steamie

Konami udostępniło właśnie wersję demonstracyjną pecetowej edycji gry Castlevania: Lords of Shadow. Demo pojawiło się w serwisie Steam i pozwoli przekonać się jak deweloperzy poradzili sobie z przeniesieniem na ekrany komputerów tytułu, który zadebiutował na konsolach w 2010 roku.

Pecetowi gracze gracze nie będą musieli czekać kilka lat na port drugiej odsłony serii, zadebiutuje ona bowiem w tym roku, równocześnie na kilku platformach sprzętowych - Castlevania: Lords of Shadow – demo dostepne na Steamie - wiadomość - 2013-07-30
Pecetowi gracze gracze nie będą musieli czekać kilka lat na port drugiej odsłony serii, zadebiutuje ona bowiem w tym roku, równocześnie na kilku platformach sprzętowych

Zgodnie z obietnicami złożonymi przez producentów Castlevania: Lords of Shadow, w serwisie Steam pojawiło się już demo gry. W sklepie Valve możemy także składać zamówienia przedpremierowe. Cena produkcji została wyznaczona na 24.99 euro (ok. 100 zł). Do dnia premiery, planowanego na 27 sierpnia, gracze mogą kupić tytuł z 10% zniżką. Kilka dni po cyfrowym debiucie do sklepów trafi także wersja pudełkowa.

Przypomnijmy jeszcze, że Castlevania: Lords of Shadow na PC będzie dostępne w wersji Ultimate Edition. Oznacza to, że zawiera dodatkową zawartość, którą posiadacze konsol musieli kupić osobno. Mowa tu o dwóch rozszerzeniach DLC – Reverie i Resurrection, które pozwalają nam lepiej poznać historię głównego bohatera i zwiedzić niewidziane wcześniej lokacje, w których pokonamy nowych przeciwników. Tytuł wspiera obsługę padów oraz technologii Eyefinity, Crossfire i SLI. Według zapewnień dewelopera ma oferować także (przy odpowiedniej konfiguracji sprzętowej) wysokiej jakości oprawę graficzną, gwarantującą obraz w stabilnych 60 klatkach na sekundę. Graczy ucieszy także obecność achievementów oraz możliwość przechowywania zapisanych stanów gry w chmurze.

Minimalne wymagania sprzętowe gry

 1. Procesor: Dual Core 2,4 GHz
 2. Pamięć operacyjna: 1 GB
 3. Karta grafiki: 512 MB pamięci, kompatybilna z DirectX 9.0
 4. Dysk twardy: 15 GB wolnego miejsca
 5. System operacyjny: Windows XP z Service Packiem 3
 6. Inne: wymagane połączenie internetowe w celu rejestracji gry w Steam, wsparcie dla gamepadów

Rekomendowane wymagania sprzętowe

 1. Procesor: Quad Core
 2. Pamięć operacyjna: 2 GB
 3. Karta grafiki: 1 GB pamięci, kompatybilna z DirectX 11
 4. Dysk twardy: 15 GB wolnego miejsca
 5. System operacyjny: Windows 7
 6. Inne: wymagane połączenie internetowe w celu rejestracji gry w Steam, wsparcie dla gamepadów

Jeszcze w tym roku na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360, a także komputerach PC ukaże się bezpośrednia kontynuacja Castlevania: Lords of Shadow.

 1. Recenzja gry Castlevania: Lords of Shadow
 2. Oficjalna strona internetowa gry Castlevania
 3. Castlevania: Lords of Shadow w serwisie Steam