Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Batman: Arkham Asylum - poradniki

Batman: Arkham Asylum - poradniki

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Uwagi wstępne | Wyzwania | Batman Arkham Asylum poradnik Batman: Arkham Asylum

Wyzwania (Challenge Mode) - Uwagi wstępne

Do zaliczania wszystkich osiągnięć powiązanych z trybem wyzwań (Challenge Mode) proponuję przystąpić dopiero po zakończeniu głównego trybu fabularnego. Przemawia za tym przede wszystkim to, że bardzo przydadzą się odblokowane wcześniej upgrade'y. W przeciwnym wypadku uzyskiwanie świetnych wyników punktowych (kategoria Walka) będzie bardzo utrudnione, a wykonywanie niektórych ruchów (kategoria Stealth) wręcz niemożliwe. Warto też dodać, że niektóre wyzwania mogą być początkowo zablokowane. Aby uzyskać do nich dostęp musisz sukcesywnie odnajdywać trofea (więcej informacji odnajdziesz w rozdziale Sekrety).

OGÓLNE PORADY - KATEGORIA WALKA

W mojej ocenie wyzwania z tej kategorii są znacznie trudniejsze od działań prowadzonych w ukryciu. O ile nie zadowolisz się brązowymi medalami będziesz musiał przede wszystkim opanować do perfekcji sztukę uzyskiwania bardzo wysoko punktowanych combosów w połączeniu z unikaniem odnoszenia obrażeń (kontry, skoki, ataki peleryną). Pomocne mogą się tu okazać odblokowane już upgrade'y powiązane z walką. Nie zapominaj też o wykorzystywaniu elementów otoczenia, ze szczególnym uwzględnieniem barier pod napięciem. Gra ogólnie premiuje wszechstronność, a nie ciągłe powtarzanie tych samych ciosów. Musisz się też niestety liczyć z obecnością wielu utrudnień, wśród których na szczególną uwagę zasługują:

1) Przeciwnicy z nożami i paralizatorami - Kluczem do sukcesu jest perfekcyjne wykonywanie SZYBKICH skoków lub uderzeń peleryną, tak by nie zatrzymać procesu podwyższania mnożnika.

2) Przeciwnicy z bronią palną - W trakcie pobytu na arenach z gablotkami z bronią wyczul się na odgłosy alarmów informujących Cię o tym, że ktoś próbuje zabrać giwerę. Później musisz się już pilnować we własnym zakresie, atakując każdego kto spróbuje podnieść porzuconą broń.

3) Mutanty - W jeszcze większym stopniu uważaj żeby nie zatrzymać combosa. Potwory te zostawiaj sobie na koniec (atakując je można sobie nabić kombinację nawet w granicach x20) lub atakuj je znacznie wcześniej i po wskoczeniu na ich plecy w łatwy sposób podwyższaj mnożnik dzięki eliminowaniu okolicznych przeciwników.

4) Limit czasowy oraz śmierć - Na niektórych arenach dodatkowym utrudnieniem będzie właśnie obecność limitu czasowego. Oznacza to, że nie możesz sobie w tak dużym stopniu jak zawsze pozwalać na staranne rozpoczynanie każdej walki czy wykonywanie zbyt wielu powolnych uderzeń. W szczególności przybiera to na znaczeniu w odmianie Extreme, gdyż wtedy limit jest bardzo wyżyłowany. Musisz też pamiętać, że śmierć Batmana zawsze kończy dane wyzwanie, a więc powoduje utratę zdobytych do danego momentu medali. Naturalnie myśląc o pozyskiwaniu najcenniejszych trofeów nie możesz sobie pozwolić nawet na niewielkie obrażenia, nie wspominając o poważniejszych ranach.

OGÓLNE PORADY - KATEGORIA STEALTH

Z zaliczeniem czterech pierwszych wyzwań z tej kategorii nie powinieneś mieć większych problemów. Utrudnienia pojawiają się dopiero w odmianach Extreme, a to dlatego, że wzorem jednego z pomieszczeń z głównej kampanii praktycznie niemożliwe będzie korzystanie z zaminowanych gargulców. Na szczęście każda z plansz będzie posiadała liczne półki, szyby wentylacyjne i inne elementy konstrukcji pomocne w przemieszczaniu się po okolicy w ukryciu. W przeciwieństwie do wyzwań z kategorii Walka, w których liczyło się uzyskiwanie wyników punktowych, tu medale przyznawane są za wykonywanie określonych czynności. Warto też dodać, że możesz zignorować widoczny na ekranie licznik upływu czasu, bo służy on jedynie porównywaniu wyników z innymi graczami po podłączeniu konsoli do Internetu. Za każdym razem gdy rozpoczynasz nowe wyzwanie poświęć więcej czasu na dokładne zbadanie okolicy. W szczególności zwróć uwagę na miejsca, które będą się nadawały do zaliczenia otrzymanych zadań. W przypadku tej kategorii do najpoważniejszych utrudnień można zaliczyć:

1) Wymóg posiadania upgrade'ów - Wiele czynności będziesz mógł wykonać dopiero po odblokowaniu ściśle określonych umiejętności. To właśnie dlatego za tryb ten warto się zabrać dopiero po skończeniu głównego wątku, bo wtedy wszystkie upgrade'y będą już dostępne.

2) Zaminowane gargulce - Pojawiają się one jedynie w wyzwaniach z kategorii Extreme. Jak już wspomniałem wyżej, zamiast gargulców musisz wykorzystywać inne półki, choć musisz się wtedy bardziej pilnować.