Cenne wskazówki | Inne | Batman Arkham Asylum
Aktualizacja:
Cenne wskazówki
Przedstawione poniżej wskazówki opracowałem w głównej mierze z myślą o mniej doświadczonych graczach i są to ogólne porady dotyczące rozgrywki. Po bardziej konkretne informacje na temat sposobów pokonywania silniejszych przeciwników (np. mutantów) i rozwiązywania otrzymywanych zadań zapraszam do pierwszego rozdziału poradnika.
- W miarę możliwości wykorzystaj początkowe etapy gry do zaznajomienia się z tajnikami sterowania. W szczególności mam tu na myśli toczenie walk, gdyż ze skradaniem się nie powinieneś mieć większych problemów. Najważniejszą rolę odgrywa w tym przypadku opanowanie skutecznych kontrataków, albowiem pozwala to na utrzymanie ciągłości combosów oraz zapobiega utracie cennych punktów zdrowia. Nie należy jednak lekceważyć innych umiejętności Batmana, jak chociażby ataków peleryną. Ruchy te zyskują na znaczeniu w dalszej fazie rozgrywki, gdy coraz częściej napotyka się wrogów wyposażonych w paralizatory, noże oraz broń palną.
- Oprócz wykonywania zlecanych przez grę głównych zadań na bieżąco zajmuj się też odnajdywaniem i kolekcjonowaniem sekretów. Pozwoli Ci to należycie rozwijać postać, a tym samym uzyskiwać dostęp do nowych upgrade'ów.
- Dobrym pomysłem jest jak najczęstsze korzystanie z trybu detektywa. Jest on nie tylko pomocny w odnajdywaniu interaktywnych przedmiotów, ale pozwala również na szybkie lokalizowanie przeciwników. To istotna kwestia w sytuacji gdy zależy Ci na pozostawaniu w ukryciu.
- W początkowej fazie zabawy zdecydowanie radzę przeznaczyć punkty rozwoju na usprawnienie możliwości obronnych pancerza Batmana. Wydłużony pasek zdrowia pozwoli Ci czuć się bezpieczniej w trakcie toczenia zakrojonych na szerszą skalę walk, jak również w pojedynkach z bossami. W dalszej kolejności inwestuj w upgrade'y powiązane z walką wręcz i batarangami, choć nie zapomnij też o dwóch dopałkach związanych z sekwencerem.
0
Komentarze czytelników
Ostatnia kronika (której nie widać na mapie !!!) znajduje się w security control room (centrala straży) jest tam na podłodze napis batman.
Chyba pomogłem
MakakiIK Legionista
Mam problem - Jak do cholery używa się tego sequencera? Bo mnie zaraz szlag trafi mashując jak głupi a/d i myszkę...
whitekiller1972 Legionista
proźbeńka,czy jest opcja powtórzenia misji na tym samym "sejwie" bo brakuje mi kilku wezwań
Biggest Bang
Deliver an explosive knock out blow to the Joker (Hard difficulty)
Party Pooper
KO all the henchmen celebrating your arrival at the party.
thx
Zabrania się kopiowanie jakichkolwiek obrazków, tekstów lub informacji zawartych na tej stronie. Strona nie jest powiązana i/lub wspierana przez twórców ani wydawców. Wszystkie loga i obrazki są objęte prawami autorskimi należącymi do ich twórców.
Copyright © 2000 - 2025 Webedia Polska SA wszelkie prawa zastrzeżone.