Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Stellar Blade - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Stellar Blade - poradnik do gry

Stellar Blade - poradnik do gry

Ewa i Adam w postapo Stellar Blade poradnik to najlepsze porady na start, do rozwoju postaci, walki. Opisujemy obozy, bossów, stroje, ataki skrytobójcze, rdzenie, znajdźki, umiejętności, szybką podróż, jak leczyć postać, trofea, tryby graficzne, długość gry, sterowanie.

Ostatnia aktualizacja: 13 maja 2024

Nasz poradnik do gry Stellar Blade ułatwi Wam rozwiązywanie problemów w trakcie przemierzania zdewastowanej Ziemi, a także doprowadzenie przygody Eve do szczęśliwego finału. W poradniku znajdziecie przede wszystkim zestaw porad na start powiązanych z walką, eksploracją i rozwojem postaci. W podstawach gry omówiliśmy m.in. poziomy trudności, obozy oraz najlepsze umiejętności, zaś w rozdziale FAQ m.in. szybką podróż, leczenie postaci i konsekwencje śmierci, resetowanie umiejętności, vitcoiny czy zmianę wyglądu EVE. W poradniku znalazły się również rozwiązania zagadek, opisy walk z bossami z głównej fabuły, a także informacje o sekretach i znajdźkach (m.in. wszystkie stroje czy kody dostępu). Główne rozdziały poradnika uzupełniają przede wszystkim poradnik trofeowy, a także pojedyncze strony m.in. o sterowaniu, trybach graficznych czy tym jak długa jest gra Stellar Blade.

Stellar Blade: Zawartość poradnika

Pierwsze strony naszego poradnika to przede wszystkim kompleksowe porady na start. Objaśniają one najważniejsze mechaniki walki (parowanie, uniki, różne rodzaje ataków), jak również eksplorację otoczenia, gromadzenie unikalnego lootu czy permanentne zwiększanie statystyk Eve. Na kolejnych stronach rozdziału o podstawach są informacje o poziomach trudności i obniżaniu poziomu wyzwania, korzystaniu z obozów czy najlepszych umiejętnościach, sprzętach i egzokręgosłupach do pozyskania.

Rozdział FAQ z naszego poradnika porusza wiele ciekawych tematów. Dowiecie się m.in. czy jest dostępny tryb fotograficzny, jak zapisywać grę i jak ją wyłączyć bez utraty postępów, jak odblokować szybką podróż, jak resetować umiejętności (respec) i odzyskiwać punkty rozwoju, jak leczyć bohaterkę i wydłużać jej pasek zdrowia, jakie są konsekwencje śmierci w świecie gry, jak gromadzić XP, jak wykonywać ataki skrytobójcze na przeciwnikach, jak automatycznie podnosić loot leżący na ziemi, jak zmienić fryzurę Eve, czy jest dostępna mapa pokazująca okolicę, jak powrócić na Eidos 7 w dalszej części gry, czy są romanse, jak łowić ryby i jak odblokować ukryte umiejętności.

Dużą część naszego poradnika stanowią rozwiązania zagadek, które możecie napotykać w głównej fabule oraz podczas swobodnej eksploracji. Wyjaśniamy m.in. jak otworzyć pierwszą bramkę na Eidos 7, jak obniżyć poziom wody w Zalanym sektorze komercyjnym, jak zaliczyć zagadkę z dźwigiem, jak aktywować obozy na Pustkowiu i Wielkiej Pustyni, jak zejść do Zakazanego Obszaru na Pustkowiu, jak zaliczyć łamigłówkę matematyczną w Xion czy jak rozwiązać zagadkę Arki.

Istotny element poradnika stanowi rozdział na temat konfrontacji z bossami, których możecie napotkać w trakcie rozgrywki. Informujemy o miejscach pobytu bossów, ich unikalnych atakach, rekomendowanej taktyce walki i ewentualnych nagrodach za ich pokonanie.

W rozdziale na temat sekretów i znajdziek możecie znaleźć informacje o wielu unikalnych typach lootu, które mogą przydać się w grze. Są to przede wszystkim lokalizacje wszystkich strojów EVE możliwych do odblokowania. Oprócz tego zestawiliśmy między innymi kody dostępu do otwierania przejść i pojemników, a także rdzenie ciała i rdzenie bety do zwiększania na stałe wybranych statystyk protagonistki.

Na ostatnich stronach poradnika znajdziecie przede wszystkim poradnik trofeowy ze wskazówkami na temat odblokowania platyny w Stellar Blade. Poruszyliśmy też m.in. tematy trybów graficznych i wymagań sprzętowych, ułatwień dostępu oraz tego ile czasu zajmuje przejście gry.

Stellar Blade: Szybkie porady na start

 1. Gra pozwala obniżać poziom trudności. Po napotkaniu przeciwnika, z którym sobie nie radzicie możecie zmniejszyć poziom wyzwania z poziomu opcji i dodatkowo m.in. ułatwić reagowanie na ataki przeciwników.
 2. Poćwiczcie prawidłowe parowania. Stają się one niezbędne do zatrzymywania ataków przeciwników i unikania obrażeń. Parowania i wszystkie inne akcje i ataki możecie za darmo potrenować w VR.
 3. Skanujcie wszystkie odwiedzane lokacje. Skaner jest darmowy i może oznaczać nie tylko przeciwników, ale też m.in. miejsca do wspinaczki, loot czy pojemniki do przeszukania.
 4. Zbierajcie permanentne ulepszenia dla EVE. Możecie dzięki nim m.in. wydłużać na stałe paski zdrowia oraz energii do specjalnych ataków, czy zwiększać liczbę dozwolonych leczeń.
 5. Nauczcie się rozpoznawania kolorów ataków przeciwników. Mogą one być czerwone, żółte, niebieskie lub fioletowe i na każdy z nich odpowiada się w inny sposób, np. unikiem albo użyciem konkretnej umiejętności.

Więcej wskazówek i podpowiedzi możecie znaleźć na osobnej stronie: Porady na start.

Stellar Blade: Podstawy

 1. Poziomy trudności - możecie dowiedzieć się o dostępnych poziomach, jak obniżyć poziom trudności w trakcie gry oraz jakie są inne potencjalne ułatwienia.
 2. Obozy - z tej strony dowiecie się jakie funkcje spełniają obozy w świecie gry, jakie są ich główne kategorie i jak używać monet Vitcoin.
 3. Najlepsze umiejętności - przygotowaliśmy listę priorytetowych umiejętności do zakupienia, dzięki którym przechodzenie gry może stać się wyraźnie prostsze.
 4. Najlepszy sprzęt i egzokręgosłupy - pokazujemy polecane elementy wyposażenia EVE, które mogą podnieść statystyki bohaterki.
 5. Najlepsze ulepszenia drona - wskazujemy sugerowaną kolejność kupowania umiejętności drona, które mogą zwiększyć jego użyteczność.
 6. Nowa Gra Plus - ze strony dowiecie się czy jest faza endgame, jak odblokować NG+ i jakie są główne założenia przechodzenia gry po raz drugi.
 7. Zakończenia - opisaliśmy wszystkie dostępne zakończenia kampanii i dowiecie się też czy można je odblokować w ramach jednego przejścia gry.

Stellar Blade: FAQ

 1. Jak odblokować szybką podróż? - strona informuje kiedy odblokowana zostanie szybka podróż, gdzie można się dzięki niej przenosić oraz czy fast travel w grze jest darmowe.
 2. Jak leczyć postać? - opisaliśmy główne przedmioty do odzyskiwania zdrowia i dowiecie się także jak na stałe wydłużać pasek zdrowia, by poprawiać żywotność Eve.
 3. Jak zapisywać grę? - strona odpowiada na pytanie czy można tworzyć manualne zapisy i dowiecie się też kiedy tworzone są automatyczne sejwy.
 4. Jakie są konsekwencje śmierci? - z tej strony dowiecie się czy śmierć oznacza utratę XP oraz jakie są założenia wznowienia rozgrywki po zgonie Eve.
 5. Jak wykonywać ataki skrytobójcze? - na stronie opisaliśmy umiejętność niezbędną do ataków z zaskoczenia i podpowiadamy jak poprawnie zakradać się do potworów.
 6. Czy jest tryb fotograficzny? - z tej strony dowiecie się czy można aktywować tryb foto, a także jak ukrywać HUD na potrzeby tworzenia obrazków z gry.
 7. Jak automatycznie podnosić loot? - to strona z prostą odpowiedzią jak wyłączyć manualne podnoszenie lootu, by mógł być szybciej dodawany do inwentarza.
 8. Jak zresetować umiejętności? - na tej stronie wyjaśniamy jak wykonać tzw. respec i odzyskać wszystkie wydane punkty umiejętności.
 9. Czy można pomijać cutscenki? - wyjaśniamy czy można wyłączać filmiki przerywnikowe w grze, np. ponownie oglądając tę samą cut-scenkę.
 10. Czy to soulslike? - z opisu dowiecie się czy Stellar Blade to produkcja tylko dla fanów gatunku soulslike i jakie zawiera pokrewne elementy i mechaniki.
 11. Jak wyłączyć podpowiedzi? - informujemy jak ograniczyć system podpowiedzi, który domyślnie agresywnie proponuje rozwiązania zagadek.
 12. Jak hakować skrzynie? - z opisu dowiecie się jak włamywać się do pojemników dzięki opcji hakowania.
 13. Czy jest mapa okolicy? - na tej stronie czy można wyświetlić mapę lokacji, która byłaby pomocna np. w odnajdywaniu sekretów.
 14. Jakie zastosowanie mają vitcoiny? - strona opisuje tę kryptowalutę wraz z miejscami, w których można ją wydawać.
 15. Jak odblokować broń dystansową? - informujemy jak korzystać z broni palnej w grze, a także jakie są jej główne warianty.
 16. Jak zmienić fryzurę EVE? - podpowiadamy jak odblokować usługi fryzjera na potrzeby wyboru nowej fryzury oraz koloru włosów.
 17. Czy można powrócić na Eidos 7? - strona wyjaśnia czy gra pozwala powracać do pierwszego regionu po tym jak bohaterowie opuszczą go w głównej fabule.
 18. Czy są towarzysze SI? - z opisu dowiecie się czy z Eve może podróżować towarzysz, kim są główni sojusznicy i jakie są ich role w grze.
 19. Czy jest podwójny skok? - dowiecie się czy EVE może nauczyć się podwójnego skoku na potrzeby docierania do wysokich półek i krawędzi.
 20. Jakie zastosowanie mają puszki? - wyjaśniamy czy są nagrody za zbieranie puszek-znajdziek oraz jak je odbierać.
 21. Jak łowić ryby? - możecie dowiedzieć się jak zdobyć wędkę, jak zaliczać minigrę z łowienia ryb, a także jakie mają zastosowania.
 22. Czy są romanse? - informujemy czy EVE może rozpocząć romans z jednym z towarzyszy, a także czy pojawiają się inne romanse w grze.
 23. Jak odblokować ukryte umiejętności? - opisaliśmy wymagania do odblokowania 2 ukrytych drzewek z nowymi umiejętnościami.
 24. Jak unikać wieżyczek w Centrum Kosmicznym? - opisaliśmy zagadkę z przeprawy przez pole bitwy w regionie Iglica 4.
 25. Czy jest punkt bez powrotu? - wyjaśniamy czy gra ostrzega o ważnych momentach fabularnych i czy mogą one blokować dostęp do questów i eksploracji.
 26. Dlaczego EVE odmówiła questu? - bohaterka może anulować zadania z tablicy ogłoszeń i wyjaśniamy powód takiego stanu rzeczy.
 27. Gdzie znaleźć strój Wakacyjny królik? - to jedno z bardziej kontrowersyjnych przebrań gry i pokazujemy gdzie ukryto kombinezon na mapie Pustkowia.
 28. Jak naprawić rdzeń broni? - bossowie mogą pozostawiać po sobie uszkodzone rdzenie broni i pokazujemy do kogo się z nimi zwrócić.
 29. Czy są ważne wybory? - odpowiadamy na pytanie czy pojawiają się ważne decyzje i czy mogą one wpływać na dalszy przebieg kampanii.
 30. Co oznacza pasek postępów Lily? - wyjaśniamy kiedy może pojawiać się pasek, jak poprawiać relacje z Lily i jak wpłynie to na późniejsze wydarzenia.

Stellar Blade: Bossowie

 1. Bestia - To pierwszy boss z głównej fabuły, którego musicie pokonać w trakcie zaliczania prologu. W wygraniu tej walki EVE może pomóc Tachy.
 2. Abaddon - To przeciwnik, z którym musicie zmierzyć się na najwyższym piętrze Wieży parkingowej na Eidos 7.
 3. Skażacz - Z kreaturą tą główna bohaterka zmierzy się na Eidos 7 i ma ona miejsce niedługo po odwiedzeniu Archiwum.
 4. Gigas - Ten potwór przypominający wielkiego goryla pojawi się po dotarciu do ostatniej lokacji Eidos 7, którą jest Krater.
 5. Quiel - To strażniczka odpowiedzialna za pilnowanie dostępu do Altess Levoire na Pustkowiu i musicie wygrać sparing.
 6. Zamęt - EVE musi pokonać tego wielkiego mutanta po dotarciu do komnaty Głębia Serca Skażenia w lokacji Altess Levoire.
 7. Tropiciel - To zwinna kreatura, z którą musicie przystąpić do walki w Zajezdni wchodzącej w skład lokacji Matryca 11.
 8. Niszczyciel - Ten wielki potwór stanie na Waszej drodze po dotarciu do Tymczasowej zbrojowni w Matrycy 11.
 9. Alfa Naytiba w Matrycy 11 - To najtrudniejszy spośród bossów do pokonania w Matrycy 11. Walka odbywa się w zanieczyszczonej stacji uzdatniania wody. Przy okazji walki poznacie też prawdziwą tożsamość Alfy.
 10. Shael - To druga ze strażniczek i ta przeciwniczka z kolei pilnuje dostępu do lokacji Abyss Levoire na Wielkiej Pustyni.
 11. Belial - Jest on zmutowanym droidem, z którym EVE musi dwukrotnie zmierzyć się w regionie Iglica 4.
 12. Karakuri - Boss ten napada na bohaterów w ogrodzie sąsiadującym z Prestiżowym holem w lokacji Iglica 4.
 13. Demopełzacz i Demigorgon - To dwóch różnych bossów, których trzeba zabić pod koniec wizyty na stacji orbitalnej Iglicy 4.
 14. Niezidentyfikowany Naytiba - Starcie z tym elitarnym wrogiem ma miejsce po powrocie z Iglicy 4 do Xion.
 15. Raven - Ta silna wojowniczka zatrzyma drużynę przy wejściu do Gniazda w końcowej części kampanii.
 16. Starszy Naytiba - Kreatura ta jest 1 z 2 możliwych końcowych bossów.
 17. Opatrzność - Zmechanizowany egzokręgosłup jest 1 z 2 możliwych końcowych bossów.
 18. Behemot - To unikalny opcjonalny boss, który pojawi się na arenie w regionie Wielka Pustynia.

Stellar Blade: Rozwiązania zagadek

 1. Jak otworzyć bramkę na Eidos 7? - To pierwsza zagadka z gry, którą rozwiązuje się tuż po dotarciu do Cichej ulicy. Pokazujemy gdzie jest kod dostępu do zamkniętej bramki.
 2. Zagadka skrzyni na Cichej ulicy - Wyjaśniamy jak pozyskać kod dostępu do zamkniętej skrzyni, która jest w bocznym obszarze lokacji Cicha ulica na Eidos 7.
 3. Jak przywołać kolejkę na Eidos 7? - To łamigłówka z obszaru Opuszczona stacja, która wymusza przywrócenie dostaw prądu pozwalające na wezwanie kolejki.
 4. Jak obniżyć poziom wody na Eidos 7? - To złożona zagadka z otwarcia śluzy w Zalanym sektorze komercyjnym na potrzeby uzyskania dostępu do dolnych obszarów.
 5. Zagadka z wieżą zegarową na Eidos 7 - W lokacji Zalany sektor komercyjny jest zamknięta bramka sąsiadująca z wieżą zegarową i podpowiadamy jaki jest kod do jej otwarcia.
 6. Jak aktywować monument na Eidos 7? - To obowiązkowa zagadka z lokacji Wieża pamięci, w ramach której trzeba zdobyć ogniwo fuzyjne i odblokować Archiwum pod monumentem.
 7. Zagadka z dźwigiem na Eidos 7 - Dźwig znajduje się w strefie budowy. Nasz poradnik pokazuje gdzie są 3 karty identyfikacyjne dźwigu oraz jak prawidłowo operować dźwigiem.
 8. Jak zaliczyć Prostą łamigłówkę w Xion? - Opisaliśmy quest zagadki matematycznej, w której wynik obliczeń matematycznych jest kodem do terminalu w mieście.
 9. Zagadka obozu Ukryta Ścieżka na Pustkowiu - To ważna zagadka z przywrócenia dostaw prądu do obozów z Pustkowia dzięki reaktywowaniu Wieży słonecznej.
 10. Jak dotrzeć do Zakazanego Obszaru? - W poradniku opisaliśmy zejście do tej lokacji na mapie Pustkowia na potrzeby zaliczenia pobocznej misji Życie złomiarzy.
 11. Zagadka z płytami w Altess Levoire - Na stronie znajdziecie informację o bezpiecznej kolejności dotykania płyt naciskowych na potrzeby przejścia przez Sektor A07.
 12. Zagadka z wiązką lasera w Altess Levoire - Z poradnika dowiecie się jak poprawnie odbijać wiązkę w Laboratorium ochrony okazów i jak zdobyć ogniwo fuzyjne.
 13. Zagadka nieaktywnych obozów na Pustyni - Wyjaśniamy jak przywrócić dostawy prądu do obozów z lokacji Wielka Pustynia. Wiąże się to z załączeniem nowej Wieży słonecznej.
 14. Jak dotrzeć do Cennego skarbu na Pustyni? - Opisaliśmy poboczny quest związany z dotarciem do skrzynki z lootem na zniszczonej estakadzie. Poznacie też zawartość skrzyni.
 15. Zagadka z wagonem w zajezdni - To obowiązkowa łamigłówka z Matrycy 11 i informujemy jak poznać kod dostępu do zajezdni na potrzeby wydostania się z tej lokacji.
 16. Zagadka ze śluzą w Matrycy 11 - Opisaliśmy minigrę z włamania się do konsoli śluzy, której poprawne zaliczenie może zmienić poziom wody i odblokować dalsze przejście.
 17. Jak rozwiązać zagadkę Arki? - To trudniejsza łamigłówka z miasta Xion i questu Zaginiona arka. Pokazujemy gdzie znaleźć 6 terminali i jaki jest właściwy kod dostępu do Arki.
 18. Gdzie są strażnicy w Zakopanych Ruinach? - Odnalezienie strażników jest częścią pobocznej misji Oko za oko, ząb za ząb. Wyjaśniamy jak dotrzeć na dachy budynków na Wielkiej Pustyni.
 19. Jak unikać ostrzy i laserów w Abyss Levoire? - Na stronie pokazujemy bezpieczne ścieżki, które pozwolą Wam na omijanie pułapek z wirującymi laserami oraz z wiązkami laserów.
 20. Zagadka hakowania konsoli w Centrum Kosmicznym - Pokazujemy przykładowe rozwiązanie minigry z hakowania, którą musicie rozwiązać w trakcie przeprawy przez Iglicę 4.
 21. Zagadka z laserami i strojem Czarna Róża - Opisaliśmy zagadkę z Centrum Kosmicznego Raphaela na Iglicy 4, której zaliczenie nagradzane jest unikalnym kombinezonem EVE.
 22. Szukam speców od kodu dostępu - Strona opisuje bardzo rozbudowany poboczny quest, który wymusza znalezienie 6 sekretów Rozdział o próbie.

Stellar Blade: Sekrety i znajdźki

 1. Wszystkie stroje EVE - na stronie znajdziecie listę wszystkich kombinezonów dla głównej bohaterki, które możecie odnaleźć, zdobyć lub wytworzyć w grze.
 2. Kody dostępu - Eidos 7 - zestawiliśmy wszystkich 6 kodów z regionu Eidos 7, dzięki którym otworzycie różne bramki i pojemniki.
 3. Kody dostępu - Xion i Pustkowie - pokazujemy gdzie znaleźć kody dostępu w mieście, na pierwszej otwartej mapie i w Altess Levoire.
 4. Kody dostępu - Matryca 11 - pokazujemy gdzie ukryto wszystkie 4 kody z regionu Matryca 11 i gdzie można z nich korzystać.
 5. Kody dostępu - Wielka Pustynia - na stronie pokazaliśmy miejsca ukrycia haseł na mapie pustyni.
 6. Kody dostępu - Iglica 4 - ta strona opisuje 2 kody dostępu z ostatniej dużej lokacji z kampanii.
 7. Rdzenie - Eidos 7 - strona zestawia rdzenie ciała oraz rdzenie bety, które możecie odnajdywać w lokacji Eidos 7.
 8. Rdzenie - Pustkowie - pokazaliśmy miejsca odnajdywania rdzeni ciała i bety na otwartej mapie regionu Pustkowie.
 9. Rdzenie - Matryca 11 i Wielka Pustynia - dowiecie się gdzie są rdzenie na otwartej mapie Wielkiej Pustyni i w powiązanej z nią lokacji fabularnej Matryca 11.
 10. Rdzenie - Iglica 4 - zestawiliśmy ostatnie rdzenie bety i rdzenie ciała do odnalezienia przed przystąpieniem do wielkiego finału.
 11. Egzokręgosłupy - na stronie jest zestawienie wszystkich egzokręgosłupów do odnalezienia w grze i dowiecie się też jakie oferują premie do statystyk EVE.
 12. Moduły rozszerzające do bukłaka - pokazujemy gdzie ukryto w świecie gry moduły, dzięki którym zwiększycie liczbę użyć napełnianego bukłaka (główne lekarstwo w grze).
 13. Puszki - strona zawiera listę wszystkich puszek do odnalezienia w grze wraz z informacjami o wymaganiach do ich pozyskania.

Stellar Blade: Wszystkie Trofea, Osiągnięcia

W Stellar Blade możecie odblokować 43 trofea włącznie z platynowym trofeum. Osiągnięcia otrzymuje się m.in. za pokonywanie bossów, rozwijanie Eve, korzystanie z umiejętności podczas walk czy zbieranie unikalnego lootu. Dostępne trofea opisaliśmy na stronie: Trofea, Osiągnięcia.

Stellar Blade: Długość gry

Typowe przejście gry Stellar Blade powinno zająć około 30 godzin, aczkolwiek z grą możecie spędzić więcej czasu np. w razie wystąpieniu problemów z bossami czy chcąc dokładnie badać wszystkie lokacje. Po więcej informacji przejdźcie na stronę: Długość gry.

Stellar Blade: Spolszczenie, polska wersja gry

Stellar Blade oferuje kinową polską wersję językową, w ramach której przetłumaczone zostały dialogi, wszystkie komunikaty i okna menu, a także interfejs użytkownika. Lista dostępnych języków napisów i dubbingu jest długa i zawarliśmy ją na stronie: Polska wersja językowa.

Stellar Blade: Data premiery

Premiera Stellar Blade nastąpiła 26 kwietnia 2024 roku i gra jest dostępna wyłącznie na konsolę PS5. Jej wydawcą jest Sony Interactive Entertainment i nie jest wykluczone, że produkcja ta w przyszłości być może trafi też na PC.

Autor Poradnika

Jacek Hałas

Jacek Hałas

Z GRYOnline.pl współpracuje od czasów „prehistorycznych”, skupiając się na opracowywaniu poradników do gier dużych i gigantycznych, choć okazjonalnie zdarzają się i te mniejsze. Oprócz ponad 200 poradników, w swoim dorobku autorskim ma między innymi recenzje, zapowiedzi oraz teksty publicystyczne. Prywatnie jest graczem niemal wyłącznie konsolowym, najchętniej grywającym w przygodowe gry akcji (najlepiej z dużym naciskiem na ciekawą fabułę), wyścigi i horrory. Ceni również skradanki i taktyczne turówki w stylu XCOM. Gra dużo, nie tylko w pracy, ale także poza nią, polując – w granicach rozsądku i wolnego czasu – na trofea i platyny. Poza grami lubi wycieczki rowerowe, a także dobrą książkę (szczególnie autorstwa Stephena Kinga) oraz seriale (z klasyki najbardziej Gwiezdne Wrota, Rodzinę Soprano i Supernatural).

więcej


Informacje o Stellar Blade - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 15 kwietnia 2024

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.