Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Stellar Blade - poradnik do gry

Stellar Blade - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Stellar Blade: Jak wykonywać ataki skrytobójcze? Stellar Blade poradnik, porady

W Stellar Blade jest opcja zabijania zwykłych potworów atakami z zaskoczenia. Na tej stronie poradnika wyjaśniamy jak odblokować umiejętności od ataków skrytobójczych, jak poprawnie je aktywować i jak działa Egzokręgołup kamuflażu.

Ostatnia aktualizacja: 14 maja 2024

Jeden ze sposobów na unikanie ryzykownych bezpośrednich walk w grze Stellar Blade to odpalanie ataków z zaskoczenia. Ta strona poradnika wyjaśnia jak pozyskać umiejętność Zasadzka i poprawnie jej używać - opisaliśmy wymagania do odpalania ataków skrytobójczych w grze. Dodatkowo informujemy jak odblokować Egzokręgosłup kamuflażu i jak może pomagać w działaniach z ukrycia.

Zakup umiejętności Zasadzka i Atak łańcuchowy

1 - Stellar Blade: Jak wykonywać ataki skrytobójcze? - Stellar Blade - poradnik do gry
 1. Do ataków skrytobójczych od tyłu potrzebna jest umiejętność Zasadzka, którą możecie znaleźć na drzewku Atak.
 2. Umiejętność możecie odblokować już podczas początkowej eksploracji Eidos7. Nie wymaga ona wcześniejszych zakupów i kosztuje 1 PU. Możecie też ją później ulepszać kupując kolejne umiejętności z jej rozgałęzień na drzewku rozwoju (np. odzyskanie części energii beta dzięki aktywacji Zasadzki).

Jak odpalić atak skrytobójczy?

2 - Stellar Blade: Jak wykonywać ataki skrytobójcze? - Stellar Blade - poradnik do gry
 1. Musicie zbliżyć się do potwora od tyłu unikając wykrycia - nie korzystajcie ze sprintu i uważajcie na przeciwników, którzy co pewien czas zmieniają kierunek podążania. Na ekranie pojawi się przycisk użycia Zasadzki - wciśnijcie szybko Trójkąt zanim Eve zostanie potencjalnie wykryta.
 2. Jeśli zostaliście przedwcześnie zauważeni, to może przystąpić do otwartej walki lub oddalić się wyraźnie od przeciwnika i zakończyć tym samym walkę z nim. Pozwoli to Wam powtórzyć próbę zakradnięcia się i wykonanie egzekucji na tym samym wrogu.
3 - Stellar Blade: Jak wykonywać ataki skrytobójcze? - Stellar Blade - poradnik do gry
 1. Pomyślnie wykonana zasadzka odpali animację z wykonania ataku z zaskoczenia na potworze. Atak skrytobójczy może od razu zabić zwykłego wroga, ale nie pozbędziecie się 1 atakiem bossów ani elitarnych potworów.
4 - Stellar Blade: Jak wykonywać ataki skrytobójcze? - Stellar Blade - poradnik do gry
 1. Z zasadzką może dobrze współpracować umiejętność Atak łańcuchowy, która jest na tej samej gałęzi drzewka Atak.
 2. Eve po wykonaniu egzekucji na pierwszym zaskoczonym przeciwniku może od razu zaatakować pobliskiego drugiego wroga i powalić go na ziemię. Tuż po animacji egzekucji zaczekajcie na ponowne pojawienie się ikony Trójkąta i szybko wciśnijcie ten przycisk.

Zeskakiwanie na przeciwników

5 - Stellar Blade: Jak wykonywać ataki skrytobójcze? - Stellar Blade - poradnik do gry
 1. Zupełnie niezależnie od umiejętności Zasadzka możecie też zeskakiwać na potwory z wyższych półek. Zaatakowany w ten sposób zwykły potwór może od razu zginąć.
 2. Gra pozwoli Wam przetestować tę umiejętność podczas przechodzenia po jednym z pierwszych mostów na Eidos 7. Po ustawieniu się nad przeciwnikiem na ekranie może wyświetlić się ikona Trójkąta. Wciśnięcie tego przycisku aktywuje automatyczny atak z wylądowania na przeciwniku i wykonania na nim egzekucji.
 3. Ikona ataku z powietrza może też pojawić się w locie, np. po wybiciu się z drążka. Możecie wtedy połączyć atak z wylądowaniem.

Egzokręgosłup kamuflażu

6 - Stellar Blade: Jak wykonywać ataki skrytobójcze? - Stellar Blade - poradnik do gry
7 - Stellar Blade: Jak wykonywać ataki skrytobójcze? - Stellar Blade - poradnik do gry
 1. Dzięki odwiedzeniu Wieży słonecznej na mapie Pustkowie możecie znaleźć Egzokręgosłup kamuflażu na jednym z górnych balkoników. Jest on powiązany ze skradaniem się i atakami skrytobójczymi.
 2. Główne cechy wspomnianego egzokręgosłupa to ograniczenie pola widzenia wrogów (mniejsze ryzyko wykrycia), zwiększenie siły ataku przez 10 sekund po udanym ataku z zaskoczenia, a także regeneracja 15% maksymalnego zdrowia w momencie ataku skrytobójczego.