Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Stellar Blade - poradnik do gry

Stellar Blade - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Stellar Blade: Jakie są konsekwencje śmierci? Stellar Blade poradnik, porady

Czy w Stellar Blade śmierć oznacza utratę XP i dużej części postępów? Nasz poradnik informuje czy są jakieś negatywne konsekwencje przegranej i jak wygląda odrodzenie się Eve po śmierci. Dowiecie się też jak używać Pompy BK do natychmiastowego wskrzeszenia.

Ostatnia aktualizacja: 14 maja 2024

Walki z gry Stellar Blade potrafią być wymagające i tym samym wiążą się z dużym ryzykiem śmierci głównej bohaterki. Na tej stronie poradnika odpowiadamy na pytanie czy śmierć w Stellar Blade ma negatywne konsekwencje - czy trzeba obawiać się utraty punktów doświadczenia lub konieczności ponownego przejścia dużego fragmentu gry. Opisaliśmy również działanie gadżetu Pompa BK, który pozwala na natychmiastowe wskrzeszenie po śmierci.

Ekran przegranej

1 - Stellar Blade: Jakie są konsekwencje śmierci? - Stellar Blade - poradnik do gry
  1. Śmierć Eve oznacza wyświetlenia ekranu o przegranej ze słynnym napisem YOU DIED znanym m.in. z gier typu souls.
  2. Domyślnie jedyna opcja do wyboru na ekranie śmierci to odrodzenie się (Kwadrat na padzie). Nie możecie szybko powrócić do menu głównego, ani przejrzeć listy wcześniejszych zapisów.

Odrodzenie się po śmierci

2 - Stellar Blade: Jakie są konsekwencje śmierci? - Stellar Blade - poradnik do gry
  1. W Stellar Blade nie przewidziano żadnych kar za śmierć postaci. Nie musicie obawiać się utraty punktów doświadczenia, niewydanych punktów umiejętności, złota, Vitcoinów czy sprzętu będącego na wyposażeniu Eve.
  2. Domyślny punkt odrodzenia się to najbliższy obóz - dobrą wiadomością jest to, że znajdziecie je przed każdą lokacją z bossem i w razie porażki nie trzeba powtarzać dużej części etapu.
  3. W wyjątkowych przypadkach gra może Was cofnąć do ostatniego punktu kontrolnego. Może on znajdować się np. na środku ulicy. Wszystko to ma na celu ograniczenie ilości czasu potrzebnego na powrócenie do miejsca, w którym doszło do zgonu Eve.

Pompa BK - pojedyncze wskrzeszenie w walce

3 - Stellar Blade: Jakie są konsekwencje śmierci? - Stellar Blade - poradnik do gry
  1. W dalszej części kampanii zaczniecie odnajdywać przedmioty zużywalne Pompa BK - są one powiązane z tematyką śmierci i odradzania się bohaterki. Pompa BK pozwala wskrzesić EVE bez restartowania walki i bez konieczności powrotu do najbliższego punktu zapisu gry.
4 - Stellar Blade: Jakie są konsekwencje śmierci? - Stellar Blade - poradnik do gry
  1. Pompa BK może pojawiać się w sklepach (w ograniczonych ilościach - nie możecie wydać na nią całego posiadanego złota) i może też być lootem wyjmowanym z większych skrzyń.
5 - Stellar Blade: Jakie są konsekwencje śmierci? - Stellar Blade - poradnik do gry
  1. Po tym jak EVE zostanie zabita przez potwora na ekranie śmierci oprócz znanej opcji odrodzenia w obozie może pojawić się dodatkowa opcja zużycia Pompy BK.
  2. Poświęcenie Pompy BK pozwoli Wam od razu kontynuować aktualne starcie. Jest to szczególnie pomocne podczas dłuższych i trudniejszych starć z bossami. Jest jednak ważne ograniczenie - w danej walce możecie tylko raz użyć Pompy BK. Drugi zgon EVE w tym samym pojedynku to już konieczność restartu. Wszystkie posiadane Pompy BK są gromadzone w schowku w obozie. W aktywnym inwentarzu możecie przenosić 1 sztukę.
  3. Użycie Pompy BK nie jest możliwe jeśli EVE zginęła poza walką, np. po upadku z dużej wysokości albo po wpadnięciu do ruchomych piasków na Wielkiej Pustyni.