Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Diablo 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Diablo 4 - poradnik do gry

Diablo 4 - poradnik do gry

Powrót do Sanktuarium Diablo 4 poradnik, solucja to najlepsze porady na start oraz buildy postaci. Opisujemy najlepsze zdolności, wszystkie ołtarze Lilith, trofea, wymagania sprzętowe, wersje językowe, sterowanie, długość gry.

Ostatnia aktualizacja: 24 lipca 2023

Niniejszy poradnik do gry Diablo 4 to zbiór najważniejszych informacji i wskazówek, które pomogą Wam skutecznie eliminować hordy piekielnych wrogów, z jakimi przyjdzie Wam się zmierzyć przemierzając niebezpieczny świat Sanktuarium. Z publikacji dowiecie się o wszystkich klasach postaci i ich umiejętnościach. Podpowiadamy, jak poruszać się po otwartym świecie gry, jakich handlarzy i postacie napotkacie w miastach, a także jak skutecznie zdobywać doświadczenie i zdobywać nowe poziomy postaci. Nie zabrakło również solucji do questów głównych i pobocznych, a także zagadnień technicznych związanych z grą Diablo 4. W rozgrywce z pewnością pomoże Wam też nasza interaktywna mapa, którą znajdziecie w serwisie gamepressure.com.

Diablo 4: Zawartość poradnika

Poradnik rozpoczynamy działem z podstawami rozgrywki, gdzie zapoznacie się z praktycznymi poradami na start, które znacznie ułatwią Wam pierwsze chwile w świecie Sanktuarium. Opisujemy poziomy trudności dostępne w grze, a także podpowiadamy, która klasa postaci jest najlepsza. Przeczytacie również o dostępnych poziomach trudności, czyli rangach świata (World Tiers). Osobną stronę poświęciliśmy też na opis niezbyt intuicyjnego interfejsu.

W sekcji FAQ odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania. Dowiecie się między innymi czy można wybrać płeć bohatera, czy można zagrać solo oraz czy istnieje opcja gry offline. Poruszamy także temat wyposażenia, odpowiadając między innymi na pytania czym są aspekty, jak zmienić broń oraz jak gromadzić Szemrzące Obole. W podrozdziale dotyczącym kampanii wyjaśniamy czy jest krowi poziom, jak używać szybkiej podróży, jak zmienić porę dnia, ile aktów jest w grze i jak odblokować 3 rangę świata. Znajdziecie tu też odpowiedź na problemy techniczne, na przykład dotyczące trybów offline, crossplay czy oddalenie kamery. Na koniec tego rozdziału dowiecie się jak znaleźć udręczone skrzynie i czym jest drzewo szeptów a także jak pokonać dwóch najważniejszych bossów w grze.

W dziale Buildy prezentujemy listę wszystkich dostępnych profesji bohaterów wraz z informacjami na temat ich umiejętności i wyposażenia. Poznacie również najlepsze buildy dla każdej z klas, które pomogą Wam przygotować się do podjęcia najtrudniejszych wyzwań w grze.

W Atlasie świata znajdziecie lokacje wszystkich Ołtarzy Lilit, dzięki którym zdobędziecie bonusy i aspekty, podzielone według klas postaci.

Poradnik kończymy działem Aneks. Właśnie w tym miejscu poznacie wszelkie techniczne aspekty produkcji, w tym wymagania sprzętowe na PC, wersje językowe gry oraz edycje, w jakich można zakupić Diablo 4. Znajdziecie tu też schemat sterowania w wersji na poszczególne platformy sprzętowe oraz listę ułatwień dostępu, jakie oferuje gra.

Diablo 4: Szybkie porady na start

 1. Zbierajcie mikstury leczenia - jeśli wrogowie pozostawią po sobie miksturę leczniczą, uleczcie się wykorzystując napój z ekwipunku i podnieście nowy, aby uzupełnić zapas. Zawsze dbajcie o pełne zdrowie, gdyż na każdym kroku możecie zostać zaatakowani przez hordy przeciwników.
 2. Dokładnie eksplorujcie okolicę - świat Diablo 4 ma wiele do zaoferowania i warto go dokładnie poznać. Zamiast biec bezpośrednio do znacznika misji, wybierzcie okrężną drogę, by zyskać doświadczenie i cenne wyposażenie z pokonanych potworów. Możecie też odnaleźć podziemia z cenniejszymi łupami do zebrania.
 3. Eksperymentujcie z umiejętnościami - w każdej chwili możecie cofnąć wydane wcześniej punkty umiejętności, aby przydzielić je gdzie indziej. Wystarczy kliknąć na wybraną umiejętność prawym przyciskiem myszy. Co prawda operacja wymaga opłaty w złocie, ale jest to niezwykle tanie. Warto pokombinować w tej materii, aby dopasować styl gry do własnych potrzeb.
 4. Używajcie uniku - niezależnie od klasy, postać posiada umiejętność uniku (Evade), która może nie raz uratować Was przed śmiercią. Gdy tylko otoczą Was wrogowie, jak najszybciej użyjcie zdolności za pomocą spacji (PC), kółka (PS) albo B (Xbox), aby oddalić się na bezpieczną odległość i uniknąć gradu ciosów.

Więcej porad znajdziecie na osobnej stronie: Porady na start.

Diablo 4: Podstawy

W tej części poradnika poznacie podstawowe mechaniki rządzące rozgrywką w Diablo 4. Dowiecie się, jakie są rangi świata, jak działa system rozwoju postaci, a także jak poruszać się po świecie gry.

 1. Poziomy trudności, rangi świata - tutaj opisujemy dostępne w grze rangi świata (World Tiers) oraz wyszczególniamy różnice między nimi.
 2. Interfejs - ta strona poradnika wyjaśni Wam wszystkie elementy interfejsu - ekwipunek, okna umiejętności i mapę.
 3. Najlepsza klasa - na tej stronie podpowiadamy jak wybrać klasę, którą będzie się Wam grało najlepiej.
 4. Lista wszystkich bossów - zestawiliśmy wszystkich bossów, jakich możecie spotkać podczas podróży po Sanktuarium.

Diablo 4: FAQ

W tej części poradnika znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, między innymi czy można grać solo, czy połączenie z Internetem jest niezbędne do rozgrywki oraz czy w Diablo 4 istnieją mikropłatności.

Postać:

 1. Czy można wybrać i zmienić płeć? - na tej stronie podpowiadamy, jak wybrać płeć i wyjaśniamy, czy można dokonać jej zmiany w czasie zabawy.
 2. Jak zmienić tytuł gracza? - tutaj znajdziecie odpowiedź na pytanie o zmianę tytułu i odblokowanie nowych słów.
 3. Jak zmienić płeć i wygląd? - z tej strony dowiecie się, jak modyfikować wygląd i czy można zmienić płeć protagonisty, po zakończeniu jej tworzenia w kreatorze postaci.
 4. Jak zwiększyć liczbę odskoków? - uniki to jedna z mechanik defensywnych w Diablo 4. Dzięki nim możecie np. szybciej poruszać się po mapie lub unikać ataków przeciwników. Sprawdźcie, jak zwiększyć limit ładunków odskoku.
 5. Czy można przywrócić postać? - na tej stronie poradnika wyjaśniamy, czy można odzyskać usuniętego bohatera.

Wyposażenie:

 1. Czym są Aspekty? - na naszej stronie poradnika opisaliśmy specjalne zdolności pasywne i do czego służy Kodeks Potęgi.
 2. Jak odkupić przedmiot? - na tej stronie poradnika unikalne przedmioty i proces odkupowania przypadkiem sprzedanego sprzętu.
 3. Jak mieć więcej mikstur zdrowia? - liczba slotów na mikstury jest ograniczona, dlatego na tej stronie opisaliśmy jak ją powiększyć.
 4. Jak zmienić broń? - zmiana broni nie jest zbyt intuicyjna. Na tej stronie poradnika dowiecie się co łączy umiejętności i bronie.
 5. Jak porównywać przedmioty? - w czasie rozgrywki znajdziecie ogromne ilości przedmiotów, więc na tej stronie opisaliśmy jak rozpoznawać te najbardziej przydatne dla Was.
 6. Gdzie jest schowek? - ekwipunek Waszego bohatera ma ograniczoną ilość miejsca, więc opisaliśmy gdzie i jak używać schowka.
 7. Jak działa odzysk? - z tej strony dowiecie się, jak działa jedna z ważnych mechanik craftingu w grze Diablo 4. Dowiecie się, jak odzyskiwać materiały z niechcianych przedmiotów, a także jak dzięki tej mechanice zyskać nowe skórki do broni i elementów pancerza.
 8. Jak gromadzić Szemrzące Obole? - to jedna z walut dostępnych w grze - na tej stronie poradnika wyjaśniamy jak je zdobywać?

Kampania:

 1. Jak używać szybkiej podróży? - odpowiadamy jak odblokować fast travel i punty teleportacji.
 2. Jak otworzyć zakładkę z misjami? - interfejs Diablo 4 nie jest zbyt przyjazny i możecie mieć problem ze znalezieniem dziennika misji.
 3. Jak zdobyć Sławę? - na tej stronie znajdziecie informacje jak podnosić współczynnik Renown.
 4. Czy jest krowi poziom? - żart czy poważna część gry - na tej stronie poradnika znajdziecie informacje o najbardziej szalonym poziomie serii.
 5. Jak otwierać Milczące Skrzynie? - w świecie Diablo 4 znajdziecie skrzynie, których nie da się otworzyć bez innego przedmiotu.
 6. Jak użyć emotki w queście? - niektóre zadania w grze Diablo 4 wymagają użycia określonych emotek lub gestów - sprawdźcie, jak to zrobić.
 7. Jak zmienić porę dnia? - na tej stronie poradnika wyjaśniamy w jaki sposób dochodzi do zmiany dnia w noc.

Kwestie techniczne:

 1. Czy można grać offline? - tutaj odpowiadamy na pytanie, czy do zabawy jest potrzebne stałe połączenie z Internetem.
 2. Czy jest crossplay? - na tej stronie poruszamy temat rozgrywek i postępów międzyplatformowych.
 3. Czy jest single player? - wielu graczy ceni sobie możliwość grania solo w gry z serii Diablo. Tu dowiecie się, czy w przypadku czwartej części jest to możliwe.
 4. Czy jest split screen? - kanapowy coop to jeden z najbardziej cenionych trybów zabawy. Z tej strony dowiecie się, czy w Diablo 4 jest taka opcja.
 5. Czy można pauzować grę? - wejdźcie na tę stronę, jeśli potrzebujecie zrobić przerwę w grze.
 6. Czy można oddalić kamerę? - widok w najnowszej odsłonie Diablo może przeszkadzać. Ta strona poradnika tłumaczy, czy możecie to zmienić.

End game:

 1. Jak znaleźć Udręczone Skrzynie? - na tej stronie poradnika opisujemy jak znajdować skrzynie z legendarnymi nagrodami.
 2. Czym jest Drzewo Szeptów? - ta strona opisuje mechanikę, która zostanie odblokowana po kampanii fabularnej. Podpowiadamy jak wykonywać zlecenia.

Bossowie:

 1. Jak pokonać Rzeźnika? - ta strona poradnika opisuje walkę z jednym z najbardziej znanych bossów serii.
 2. Jak pokonać Aszawę Zarażaczkę? - jeden z world bossów w grze. Opisujemy gdzie ją spotkać i jak pokonać.

Diablo 4: Buildy

Ten rozdział naszego poradnika opisuje wszystkie klasy postaci, ich najlepsze i gorsze cechy, a przede wszystkim najlepsze buildy.

 1. Wszystkie klasy postaci - tutaj znajdziecie opisy wszystkich klas - Łotr, Czarodziej, Barbarzyńca, Druid i Nekromanta.
 2. Barbarzyńca - na tej stronie opisujemy najlepsze buildy dla Barbarzyńcy, jak np. build pod Ciernie i Krwawienie.
 3. Łotr - z tej strony dowiecie się, jak rozwijać Łotra, gdy chcecie skupić się na walce wręcz lub na odległość.
 4. Druid - po przeczytaniu tej strony dowiecie się, jak najlepiej rozwijać Druida.
 5. Czarodziej - Czarodzieja w grze Diablo 4 można rozwinąć na wiele sposobów, a my na tej stronie proponujemy najlepsze i sprawdzone buildy.
 6. Nekromanta - z tej strony dowiecie się, jakie są najlepsze buildy dla klasy Nekromanty.

Diablo 4: Opis przejścia

Questy priorytetowe:

 1. Nekromanta: Zew Zaświatów - ukończenie tego zadania jest wymagane, aby móc przyzywać Golemy. Z tej strony dowiecie się, jak zaliczyć quest, a także jak ustawić przywoływanie golema na pasku umiejętności.

Poboczne questy:

 1. Tajemnica źródła - z tej strony dowiecie się, gdzie znaleźć notatkę w Strzaskanych Szczytach i jak ukończyć to zadanie przy użyciu odpowiedniej emotki.

Diablo 4: Atlas świata

W tym rozdziale znajdziecie wszystkie najważniejsze elementy świata Diablo 4. Możecie je też znaleźć na naszej mapie w serwisie gamepressure.com.

 1. Ołtarze Lilit - za odkrycie tych miejsc otrzymacie na przykład statystyki postaci czy inne bonusy.
 2. Aspekty - na poszczególnych stronach tego rozdziału wymieniamy Legendarne Aspekty dla każdej klasy postaci dostępnej w Diablo 4, a do tego podpowiadamy, jakie lochy należy ukończyć, aby je zdobyć.
 3. Punkty nawigacyjne - to dzięki nim możecie korzystać z szybkiej podróży.
 4. Twierdze - w Strzaskanych Szczytach znajdują się trzy lokacje, które możecie zbadać i oczyścić.

Diablo 4: Minimalne wymagania sprzętowe na PC

 1. System operacyjny: Windows 10 64-bit
 2. Procesor: Intel Core i5-2500K / AMD FX-8100
 3. Pamięć RAM: 8 GB
 4. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 660 / Radeon R9 280
 5. Wymagane miejsce na dysku: 45 GB

Więcej informacji na temat minimalnych i zalecanych wymagań sprzętowych, a także dostępności gry na inne platformy sprzętowe znajdziecie na stronie Wymagania sprzętowe.

Diablo 4: Spolszczenie, polska wersja językowa

Diablo 4 zaoferuje pełną polską wersję językową, czyli będzie obecny zarówno dubbing, jak i napisy. W ramach bety, dostępne są jedynie polskie napisy, bez udźwiękowienia. Pełną listę dostępnych języków znajdziecie na stronie poradnika Polska wersja językowa.

Autorzy Poradnika

Krzysztof Lewandowski

Krzysztof Lewandowski

Do GRYOnline.pl dołączył w 2022 roku. Wcześniej publikował swoje teksty na mniejszych i większych stronach branżowych. Od najmłodszych lat fascynował się zarówno grami wideo, jak i pisaniem na ich temat. Prywatnie pasjonat terrarystyki i zwierząt wszelakich – głównie gadów i płazów. W wolnych chwilach grywa na klawiszach i chciałby kiedyś zostać autorem soundtracków do gier. Lubi wspominki i często wraca do produkcji, na których się wychowywał.

więcej

Łukasz Telesiński

Łukasz Telesiński

Przed dołączeniem do zespołu poradników GRYOnline.pl (2015 r.), studiował na AWF-ie w Poznaniu, skąd wyszedł z tytułem magistra. Ma 8-letnie doświadczenie w pisaniu poradników do różnych produkcji, a obecnie pracuje także w branży IT, gdzie jest rekruterem technicznym. Pomimo że gra w prawie każdy gatunek, szczególną uwagę skupia na grach MMORPG, RPG, FPS oraz grach sportowych (seria FIFA, Football Manager, wyścigi). Poza graniem lubi gotować (jest fanem kuchni włoskiej), czytać książki (szczególnie fantasy i kryminały), a także aktywnie spędzać czas poza domem, robić zdjęcia i kręcić filmy z podróży.

więcej

Jacek Hałas

Jacek Hałas

Z GRYOnline.pl współpracuje od czasów „prehistorycznych”, skupiając się na opracowywaniu poradników do gier dużych i gigantycznych, choć okazjonalnie zdarzają się i te mniejsze. Oprócz ponad 200 poradników, w swoim dorobku autorskim ma między innymi recenzje, zapowiedzi oraz teksty publicystyczne. Prywatnie jest graczem niemal wyłącznie konsolowym, najchętniej grywającym w przygodowe gry akcji (najlepiej z dużym naciskiem na ciekawą fabułę), wyścigi i horrory. Ceni również skradanki i taktyczne turówki w stylu XCOM. Gra dużo, nie tylko w pracy, ale także poza nią, polując – w granicach rozsądku i wolnego czasu – na trofea i platyny. Poza grami lubi wycieczki rowerowe, a także dobrą książkę (szczególnie autorstwa Stephena Kinga) oraz seriale (z klasyki najbardziej Gwiezdne Wrota, Rodzinę Soprano i Supernatural).

więcej

Olga Fiszer

Olga Fiszer

Do działu poradników w GRYOnline.pl dołączyła w 2019 roku. Niemniej na łamach serwisu można natknąć się również na jej wpisy o klockach LEGO, które to z zamiłowaniem kolekcjonuje od wielu lat. Była pracownica korpo, która postanowiła wyjechać do Wielkiej Brytanii, gdzie poświęciła się zbieraniu dóbr popkulturowych. Do jej ulubionych gatunków gier należą przede wszystkich RPG-i i jRPG-i, klasyczne RTS-y, jak również dziwaczne indyczki. Gdy, pomimo pokaźnego zbioru gier, stwierdza, że nie ma w co grać, odpala po raz setny Harvest Moona, Stardew Valley, któregoś z KOTOR-ów lub Baldur’s Gate’a 2 (Cienie Amn, nie Tron Bhaala). Po godzinach lubi malować figurki lub podziwiać nagromadzone kolekcjonerki i retro konsole.

więcej

Zuzanna Domeradzka


Informacje o Diablo 4 - poradnik do gry

Poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 24 lipca 2023, odwiedź Poradnik do gry

Solucja i atlas świata

Ostatnia aktualizacja : 19 lipca 2023, odwiedź Solucja i atlas świata

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.