Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Resident Evil 4 Remake - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Resident Evil 4 Remake - poradnik do gry

Resident Evil 4 Remake - poradnik do gry

Las Plagas jeszcze raz Resident Evil 4 Remake poradnik to najlepsze porady na start, do walki, rozwoju postaci. Opisujemy wszystkie sekrety i znajdźki, bossów, jak naprawić nóż, jak zabić Regeneratora, trofea, jak zapisać grę, wymagania sprzętowe, długość gry, sterowanie.

Ostatnia aktualizacja: 23 marca 2023

Nasz poradnik do gry Resident Evil 4 Remake pomoże Wam w pomyślnym przetrwaniu koszmaru Las Plagas grając jako Leon S. Kennedy. Przygotowaliśmy rozbudowany FAQ z wyjaśnieniem najważniejszych mechanik rozgrywki oraz opisy gdzie ukryto wszystkie znajdźki, dzięki którym odkryjecie 100% skarbów RE4. Na naszej interaktywnej mapie w serwisie gamepressure.com znajdziecie lokacje wszystkich sekretów i zagadek.

Resident Evil 4 Remake: Zawartość poradnika

Najważniejszym rozdziałem poradnika jest ten, który skupia się na odnajdywaniu sekretów i znajdziek. Jego istotną częścią jest strona z informacjami jak odblokować wszystkie bronie i gadżety. Dowiecie się też o opcjonalnych łamigłówkach oraz o lokalizacji sekretnych przedmiotów (np. różnorakich kryształów). W poradniku wskazujemy też gdzie można spotkać z handlarza i jakie rzeczy znajdują się w jego ofercie.

W rozdziale FAQ w poradniku zamieściliśmy odpowiedzi na często zadawane pytania. Możecie z niego się dowiedzieć m.in. jak zapisywać grę, czy można powracać do poprzednich lokacji, czy Ashley może zginąć, czy można naprawiać lub wymieniać nóż, jak zabić Regeneratora oraz czy można powiększyć inwentarz.

W oddzielnym podrozdziale zamieściliśmy opisy walk z bossami z głównej fabuły - dowiecie się o unikalnych atakach, a także o ich słabych stronach i rekomendowanej taktyce walki. Całość uzupełnia omówienie starcia z finałowym bossem celem odblokowania zakończenia. W rozdziale o podstawach znajdziecie z kolei porady na temat walk i eliminowania głównych typów przeciwników, podpowiedzi na temat eksploracji map oraz wskazówki jak grać jako Ashley i jak eskortować ją grając Leonem.

Oprócz głównych rozdziałów w poradniku znajduje się też aneks, w którym zamieściliśmy przede wszystkim poradnik trofeowy - dowiecie się o wymaganiach osiągnięć i o tym jak odblokować platynowe trofeum. Inne strony aneksu dotyczą m.in. sterowania, zawartości edycji kolekcjonerskiej, wymagań sprzętowych PC czy tego jak długa jest gra Resident Evil 4 Remake.

Resident Evil 4 Remake: Szybkie porady na start

 1. Dokładnie badajcie odwiedzane lokacje. Możecie w nich odnajdywać różnorakie zapasy, znajdźki oraz kosztowności. Niektóre skarby są ukryte w pojemnikach i musicie je najpierw zniszczyć.
 2. Rozsądnie korzystajcie z noża. Remake wprowadza istotną zmianę i jest nią to, że nóż może podlegać zużyciu i ulec bezpowrotnemu zniszczeniu. Alternatywą dla ataków nożem mogą być np. kopniaki.
 3. Nie musicie pokonywać wszystkich wrogów. W niektórych lokacjach nie musicie dążyć do pozbycia się wszystkich przeciwników i przykładem może być bitwa w wiosce z początku gry. Możecie skupić się na celu misji i zaoszczędzić zapasy.
 4. Dobrze zaplanujcie zakupy u handlarza. Przedmioty oferowane u handlarza potrafią być drogie, a nie wszystkie z nich cechują się dużą przydatnością. Zakupcie najpierw te, które najbardziej pomogą Wam w aktualnych postępach.
 5. Zawsze miejcie zapas ziół i amunicji. W grze wielokrotnie dochodzi do większych i trudniejszych walk, w których możecie zużyć więcej amunicji i medykamentów. Miejcie ich zawsze trochę w inwentarzu żeby nie znaleźć się w trudnej sytuacji.
 6. Celujcie w bronie przeciwników. Starajcie się dokładnie celować w bronie, które wrogowie trzymają w dłoniach (mogą je po udanym strzale upuścić) oraz trafiać w rzucane bronie zanim dolecą do Leona.

Więcej wskazówek i podpowiedzi jest na osobnej stronie poradnika: Porady na start.

Resident Evil 4 Remake: Sekrety i zagadki

Znajdźki

 1. Files - Village - Na stronie zestawiliśmy dokumenty, notatki, książki i inne podobne przedmioty questowe z wioski.
 2. Files - Castle - Na tej stronie opisane zostały listy, dokumenty, notatki i inne podobne przedmioty questowe z zamku.
 3. Mapy skarbów - Z tej strony dowiecie się gdzie zakupić mapy skarbów z zaznaczonymi lokalizacjami wybranych sekretów.
 4. Wayshrine - Na stronie zestawiliśmy wszystkie kapliczki Wayshrine z regionu Village i dowiecie się też gdzie jest klucz Old Wayshrine Key.
 5. Square Lock Box - Strona zestawia pojemniki Square Lock Box z regionu Castle i dowiecie się też gdzie jest klucz Cubic Device.
 6. Yellow Herb - Village - Ze strony dowiecie się gdzie szukać żółtych roślin w wiosce po to żeby wydłużać permanentnie pasek zdrowia.
 7. Yellow Herb - Castle - Strona zestawia kolejne żółte rośliny, tym razem do odnalezienia w zamku.
 8. Yellow Herb - Island - Na stronie zestawiliśmy ostatnie żółte rośliny, które zbiera się na wyspie.

Rozwiązania zagadek

 1. Hexagon-shaped Slot - Opisaliśmy zagadkę zamkniętej bramy w rozdziale 2 i pozyskania Hexagonal Emblem z lokacji Valley w wiosce.
 2. Village Chief's Manor - Na stronie są rozwiązania 2 zagadek z posiadłości z rozdziału 2: Combination Lock oraz Crystal Marble (zamknięte drzwi na piętrze).
 3. Church Key - Strona opisuje 2 większe zagadki z rozdziału 4: Stone Dais w Large Cave Shrine i Small Cave Shrine. Pozyskacie dzięki niemu klucz w Mural Cave.
 4. Pokrętła i witraż w kościele - Z naszej solucji dowiecie się jak używać pokręteł Dials w kościele i jak skompletować prawidłowy witraż.
 5. Miecze w Treasury - Nasz poradnik opisuje zagadkę z zamku z rozdziału 7. Dowiecie się jak zdobyć wszystkie 4 miecze i jak prawidłowo je umieszczać w Four Images.
 6. Bindery - Strona ta dotyczy lokacji z rozdziału 8, w której musicie znaleźć Lithographic Stones i prawidłowo umieścić kamienie w slotach na drzwiach.
 7. Krzesła w Dining Hall - Nasz opis przejścia podpowiada gdzie Ashley i Leon mają usiąść przy stole w jadalni z rozdziału 9. Zdobędziecie dzięki temu Serpent Head.
 8. Zegary Grandfather Clock - Strona opisuje 2 zagadki z zegarami z grania jako Ashley w rozdziale 9. Dowiecie się jak odczytać i ustawić prawidłową godzinę.
 9. Salazar Family Insignia - To zagadka z mauzoleum z rozdziału 9. Ashley musi prawidłowo rozstawić 3 lampy w lokacji z grobowcem rodziny Salazarów.
 10. Electronic Lock Terminal - To zagadka z rozdziału 13 (wyspa). Dowiecie się jak załączyć terminal w Dissection i jak utworzyć prawidłowe połączenia na ekranie.
 11. Terminal w Freezer - To opcjonalna łamigłówka z chłodni rozdziału 13. Wyjaśniamy jak przywrócić dostawy prądu i odblokować dostęp do broni SMG LE5.

Resident Evil 4 Remake: Wszyscy bossowie

 1. Chainsaw Man - to pierwszy boss z piłą łańcuchową napotykany w Village Square w rozdziale 1.
 2. Del Lago - to pływający potwór, z którym Leon musi zmierzyć się w rozdziale 3 po dotarciu do jeziora.
 3. El Gigante - to wielki gigant-troll, z którym walczy się w kamieniołomie w rozdziale 4.
 4. Chainsaw Sisters - to dwie przeciwniczki z piłami łańcuchowymi, które pojawią się w Checkpoint w rozdziale 6.
 5. Mendez - jest on finałowym bossem regionu Village i musicie go pokonać w Slaughterhouse w rozdziale 6.
 6. Garrador - to ślepy boss, z którym zmierzycie się w lochu w rozdziale 7. Opisaliśmy też starcie z parą Garradorów z rozdziału 10.
 7. Verdugo - to potężna kreatura z podziemnego laboratorium z rozdziału 10 i możecie jej unikać lub ją zabić.
 8. Dos Gigantes - to para gigantów (z pancerzem i bez), z którymi zmierzycie się w Blast Furnace w rozdziale 11
 9. Jack Krauser (rozdział 11) - pierwsze starcie z komandosem to walka na noże połączona z parowaniem i unikami.
 10. Ramon Salazar - jest on finałowym bossem regionu Castle i zmutowanego Salazara pokonuje się w rozdziale 12.
 11. Jack Krauser (rozdział 14) - komandosa musicie ponownie pokonać w ramach większej bitwy w ruinach na wyspie.
 12. Finałowy boss - starcie z końcowym bossem kampanii rozgrywa się w Loading Docks w rozdziale 16.

Resident Evil 4 Remake: FAQ

 1. Jak przetrwać bitwę w wiosce? - Na stronie szczegółowo opisaliśmy jak rozegrać pierwszą dużą bitwę gry z lokacji Village Square.
 2. Jak zapisywać grę? - Wyjaśniamy gdzie można zapisywać stan gry i czy jest to darmowe, a także czy w grze występują automatyczne sejwy.
 3. Czy można uratować psa? - Strona odpowiada na pytanie czy w rimejku pojawia się pies i czy po uwolnieniu go z pułapki może pomóc w walce z El Gigante.
 4. Jak naprawiać nóż? - Na stronie wyjaśniamy czy gra zawiera możliwość naprawy zużywającego się stopniowo noża, a także jak zdobyć kolejne noże.
 5. Jak powiększać inwentarz? - Na stronie wyjaśniamy czy jest opcja powiększenia inwentarza bohatera, który domyślnie ma stosunkowo niewielką pojemność.
 6. Jak przetrwać bitwę w Valley? - Ta strona opisuje kolejną większą bitwę z regionu Village, tym razem z lokacji Valley, w której szuka się Hexagonal Emblem.
 7. Czy jest szybka podróż? - Na stronie podpowiadamy czy są proste sposoby na podróżowanie pomiędzy oddalonymi lokacjami.
 8. Jak bronić się z Luisem? - Ta strona opisuje trudniejszą bitwę - oblężenie z rozdziału 5. Dowiecie się jak bronić się na parterze i piętrze chatki.
 9. Jak otwierać Locked Drawers? - Strona zawiera informacje jak otwierać szuflady i czy w grze pojawiają się wytrychy.
 10. Jak zdobyć magnum? - Na stronie informujemy jak zdobyć 2 różne warianty rewolwerów magnum i jak je skutecznie ulepszać.
 11. Jak wspinać się? - Strona wyjaśnia jak wspinać się w lokacjach Gap in the Wall oraz Collapsible Ladder, by docierać w nowe miejsca.
 12. Jak leczyć się? - Z opisu dowiecie się o najlepszych lekarstwach w grze i o tym czy pasek zdrowia może się samoczynnie odnawiać.
 13. Czy można używać pancerza? - Nasz poradnik wyjaśnia czy w grze pojawia się pancerz mogący pochłaniać część ataków przeciwników.
 14. Czy jest punkt bez powrotu? - Ta strona zestawia tzw. point of no return z regionów Village oraz Castle.
 15. Jak zabijać potwory Regenerador? - Z opisu dowiecie się jak unikać regenerujących się potworów z Island oraz jak skutecznie lokalizować i niszczyć ich pasożyty.

Resident Evil 4 Remake: Podstawy

 1. Wszystkie bronie - Na tej stronie są informacje gdzie znaleźć lub zakupić wszystkie dostępne odmiany broni. Dowiecie się też o broniach otrzymywanych jako nagrody.
 2. Granie jako Ashley - na stronie objaśniamy podstawowe mechaniki rozgrywki w scenach, w których Ashley jest grywalną postacią. Dowiecie się też czy potrafi ona walczyć.

Resident Evil 4 Remake: Minimalne wymagania sprzętowe PC

Poniższa konfiguracja dotyczy grania w rozdzielczości 1080p w 60 klatkach na sekundę z ustawieniam wydajności, przy czym możliwe są spadky animacji w bardziej intensywnych scenach.

 1. System operacyjny: Windows 10 w wersji 64-bit
 2. Procesor: AMD Ryzen 3 1200 / Intel Core i5-7500
 3. Karta graficzna: AMD Radeon RX 560 4 GB / Nvidia GeForce GTX 1050 Ti 4 GB
 4. Pamięć: 8 GB RAM
 5. DirectX: 12

Więcej informacji o zalecanych wymaganiach sprzętowych i działaniu gry na konsolach znajdziecie na stronie: Wymagania sprzętowe.

Resident Evil 4 Remake: Edycje gry

Resident Evil 4 Remake możecie nabyć w wersji standardowej oraz edycji kolekcjonerskiej (Collector's Edition), w skład której wchodzi m.in. figurka Leona. Zawartość obu wersji dokładniej opisaliśmy na stronie: Edycje gry.

Resident Evil 4 Remake: Długość gry

Długość rimejku gry Resident Evil 4 jest bardzo zbliżona do oryginalnego wydania z 2005 roku. Przejście po raz pierwszy głównego wątku fabularnego powinno Wam zająć około 15-17 godzin. Zajmowanie się opcjonalną eksploracją, zleceniami i poszukiwaniami znajdziek może wydłużyć grę o kolejnych 10 lub więcej godzin. Po więcej informacji przejdźcie na stronę: Długość gry.

Resident Evil 4 Remake: Premiera gry

Data premiery gry Resident Evil 4 Remake to 24 marca 2023 roku. Grę przygotowano z myślą o PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox Series S i Xbox Series X.

Resident Evil 4 Remake: Spolszczenie, polska wersja językowa

W grze Resident Evi 4 Remake niestety nie znajdziecie polskiej wersji językowej. Nie są dostępne polskie napisy ani polski dubbing i domyślnie gra uruchamia się w angielskiej wersji językowej. Pełna lista wspieranych języków znajduje się na stronie: Polska wersja językowa.

Autor Poradnika

Jacek Hałas

Jacek Hałas

Z GRYOnline.pl współpracuje od czasów prehistorycznych, skupiając się na opracowywaniu poradników do gier dużych i gigantycznych, choć okazjonalnie zdarzają się i te mniejsze. W swoim dorobku autorskim, oprócz ponad 200 poradników, ma również m.in. recenzje, zapowiedzi i teksty publicystyczne. Prywatnie jest graczem niemal wyłącznie konsolowym, najchętniej grywającym w przygodowe gry akcji (najlepiej z dużym naciskiem na ciekawą fabułę), wyścigi i horrory. Ceni również skradanki oraz taktyczne turówki w stylu XCOM. Gra dużo, nie tylko w pracy, ale także poza nią, polując - w granicach rozsądku i wolnego czasu - na trofki i platyny. Poza grami lubi wycieczki rowerowe, a także dobrą książkę, szczególnie autorstwa Stephena Kinga oraz seriale (z klasyków najbardziej Gwiezdne Wrota, Rodzinę Soprano i Supernatural).

więcej


Informacje o Resident Evil 4 Remake - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 13 marca 2023

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.