Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Devil May Cry 5 - poradnik do gry

Devil May Cry 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Nero - Arsenał, broń w Devil May Cry 5 Devil May Cry 5 poradnik, solucja

Nero to pierwszy z bohaterów w fabule Devil May Cry 5. Posługuej się głównie mieczem i oferuje wysoką różnorodność ataków i combosów. Do jego wyposażenia należą:

Miecz Czerwona Królowa

Miecz to podstawowe narzędzie walki Nero przez całą rozgrywkę - Nero - Arsenał, broń w Devil May Cry 5 - Devil May Cry 5 - poradnik do gry
Miecz to podstawowe narzędzie walki Nero przez całą rozgrywkę

Miecz Czerwona Królowa - specjalny miecz, który dodatkowo wyposażony jest w Napęd: naciskając 3x i chwilę przytrzymując klawisz E naładujesz broń, by przygotować ją na kolejny atak z umiejętnością wykorzystującą Napęd. Dla Nero jego miecz to w zasadzie jedyna broń, jaką się posługuje, bowiem tak pistolet jak i Poskramiacz stanowią jedynie gadżety pomocne w walce.

Pistolet Błękitna róża

Podstawowy pistolet nadaje się do łączenia combo; nie jest bowiem zbyt silny - Nero - Arsenał, broń w Devil May Cry 5 - Devil May Cry 5 - poradnik do gry
Podstawowy pistolet nadaje się do łączenia combo; nie jest bowiem zbyt silny

Pistolet Błękitna róża - broń pomocnicza do walki na dystans. Ma możliwość załadowania pocisków poprzez przytrzymanie PPM (puść przycisk w momencie zaświecenia się borni, by zadać największe obrażenia). Ilość amunicji jest nieograniczona, jednak broń nie jest silna. Warto używać jej do ataku odległych przeciwników i dobijania ich, atakowania latających wrogów oraz przede wszystkim - łączyć w combo, najlepiej po wykonaniu serii ciosów mieczem i odrzuceniu oponenta.

Poskramiacze demonów

Poskramiacze mają różne efekty: np. Uwertura (Overture) wyrzuca przeciwników w powietrze porażając ich i dotkliwie raniąc - Nero - Arsenał, broń w Devil May Cry 5 - Devil May Cry 5 - poradnik do gry
Poskramiacze mają różne efekty: np. Uwertura (Overture) wyrzuca przeciwników w powietrze porażając ich i dotkliwie raniąc
Poskramiacze będziesz odnajdywał za darmo w świecie gry, dlatego możesz swobodnie detonować je od czasu do czasu - Nero - Arsenał, broń w Devil May Cry 5 - Devil May Cry 5 - poradnik do gry
Poskramiacze będziesz odnajdywał za darmo w świecie gry, dlatego możesz swobodnie detonować je od czasu do czasu

Poskramiacze demonów - są to specjalne bronie, które wykorzystuje Nero. W miejsce brakującej części ręki wkładana jest proteza, która posiada unikalne cechy. Wraz z postępami fabuły odblokujesz nowe Poskramiacze, które będą cechowały się innymi efektami podczas użycia, np. zadawaniem ciągłych obrażeń celowi nawet po odejściu od niego lub odrzucaniem przeciwników i przerywaniem ich ataku. Poskramiacze posiadają dodatkowo kilka specyficznych cech:

  1. Zużywają się - możesz je zakupić podczas ulepszania postaci albo odnaleźć w świecie podczas gry jako Nero. Niszczą się, gdy używać Poskramiacza i zostaniesz trafiony przez przeciwnika.
  2. Wysadzenie Poskramiacza - naciskając Z możesz pozbyć się Poskramiacza powodując sporą eksplozję i zadając wysokie obrażenia wielu celom. Oczywiście nie warto tego robić, gdy nie masz więcej Poskramiaczy na zapasie.
  3. Domyślna ilość Poskramiaczy jaką możesz nosić ze sobą wynosi 3 sztuki. Może zostać zwiększona, gdy zakupisz dodatkowe sloty wykorzystując czerwone kule.

Linka

Używaj linki często do łączenia combo - Nero - Arsenał, broń w Devil May Cry 5 - Devil May Cry 5 - poradnik do gry
Używaj linki często do łączenia combo

Nero może wykorzystać swoją linkę (kierunek + ŚDM), aby przyciągnąć przeciwnika do siebie, lub siebie do przeciwnika (jeśli jest za duży, by go poruszyć). Linka używana jest także czasami podczas eksploracji - wtedy jednak ulepszenia długości nie są wymagane, wystarczy poziom 1, by móc zaczepić się każdego zaczepu.

Napęd

Napęd to specjalna umiejętność miecza Nero - Nero - Arsenał, broń w Devil May Cry 5 - Devil May Cry 5 - poradnik do gry

Napęd to specjalna umiejętność miecza Nero. Miecz może zostać "naładowany" (co wskazują ikony w górnym lewym rogu ekranu), by zadawać zwiększone obrażenia. Ładowanie odbywa się poprzez trzykrotne naciśnięcie i krótkie przytrzymanie klawisza ładowania (E) podczas walki, a następny cios zużywa poziom załadowania. Poprzez ulepszenia możesz odblokować kolejne poziomy naładowania (2 i 3).

Umiejętność w tej formie nie jest ani zbyt wygodna w użytkowaniu ani zbyt skuteczna. Jednak zakupienie umiejętności Napęd-Max pozwoli na natychmiastowe załadowanie napędu w pełni, gdy naciśniesz przycisk ładowania podczas zadawania ciosu mieczem. Wtedy będzie to świetna pomoc przy walce z potężnymi wrogami i bossami, gdy wytrenujesz odruch ładowania miecza przy każdym ataku.