Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Oxygen Not Included - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Oxygen Not Included - poradnik do gry

Oxygen Not Included - poradnik do gry

Tlen na wagę złota! Poradnik do gry Oxygen Not Included to przede wszystkim rzetelne porady dotyczące budowy, rozwoju i przeżycia w surowych warunkach, w których brakuje nawet tlenu! Nasz poradnik uwzględnia opis struktur, technologii i stworzeń występujących w grze.

Najnowsze dzieło studia Klei Entertainment to mieszanka symulacji i zarządzania kolonią wewnątrz asteroidy. Pod niektórymi względami gra przypomina ich poprzednia produkcję - Don't Starve. Nie tylko grafika jest tutaj podobna, ale najważniejszy wspólnym mianownikiem jest motyw przetrwania. Otóż, w nieznanych okolicznościach grupka twoich kolonistów, a raczej duplikantów, znajduje się wewnątrz jakiejś asteroidy. Mając niewiele surowców i maszynę zdolną "wydrukować" kolejnych duplikantów, muszą stworzyć warunki niezbędne do utrzymania się przy życiu.

Poradnik do gry Oxygen Not Included zawiera wiele cennych informacji dotyczących podstawowym aspektów gry, rozbudowy bazy, zadbania o niezbędne potrzeby naszych kolonistów, otoczenia i stworzeń, które napotkasz podczas eksploracji. Będziesz musiał odpowiednio dobrać zadania do umiejętności twoich kolonistów. Oprócz tego twoi podwładni będą narażeni na stres, który niestłumiony może przynieść przykre konsekwencję. Poza tym będziesz musiał dbać o zdrowie twoich duplikantów, ciepło czy nawet estetykę twojej bazy. Ostatecznie, będziesz musiał zadbać o najważniejszy aspekt przetrwania, czyli tlen. Bez niego nikt nie pociągnie długo, bo w czasie twoich przymusowych "wakacji" na asteroidzie, Tlen Nie Jest Wliczony!

Uwaga: w niektórych miejscach używane będą polskie terminy, które są oczywiste np. "tlen" zamiast "oxygen". Jednak część nazw jest celowo zmyślona przez twórców gry, którzy są znani ze swojej pomysłowości. Np. w grze występuje roślina o nazwie "Mealwood", czyli połączenie słowa "posiłek" i "drewno/drzewo". Użycie angielskiej nazwy będzie bardziej przejrzyste dla czytającego, póki nie ma polskiej wersji językowej.

Pamiętaj! Poradnik jest tworzony w oparciu o wczesną wersję gry, a twórcy zapowiedzieli zmiany i nowe elementy w regularnym odstępie czasu. Poza tym możesz napotkać błędy, które utrudnią albo uniemożliwią grę. Sprawdź proszę, czy wersja w którą grasz jest zgodna z poradnikiem. Choć wiele porad będzie uniwersalnych, niektóre detale zapewne się zmienią lub zostaną rozwinięte.

Aktualna wersja poradnika do gry: Build 219035 w oparciu o aktualizację Agricultural.

W poradniku do gry Oxygen Not Included znajdziesz:

  • Pierwsze kroki jakie powinieneś poczynić i co jest niezbędne do przetrwania;
  • Informacje o twoich duplikantach i ich umiejętnościach;
  • Opis wszystkich surowców dostępnych w grze;
  • Porady dotyczące rozbudowy bazy;
  • Opis struktur oraz obiektów które możesz wybudować;
  • Od jakich technologii zacząć;
  • Jakie są stworzenia w grze, co robią i jak można je wykorzystać.

Mateusz Kozik (www.gry-online.pl)

Informacje o Oxygen Not Included - poradnik do gry

Autor : Mateusz mkozik Kozik

Ostatnia aktualizacja : 28 marca 2017

Poradnik zawiera : strony: 48, ilustracje: 102 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Oxygen Not Included - poradnik do gry

Oxygen Not Included - screen - 2019-04-18 - 395697Oxygen Not Included - screen - 2019-04-18 - 395696Oxygen Not Included - screen - 2019-04-18 - 395695Oxygen Not Included - screen - 2019-04-18 - 395694Oxygen Not Included - screen - 2019-04-18 - 395693Oxygen Not Included - screen - 2019-04-18 - 395692Oxygen Not Included - screen - 2017-02-20 - 339149Oxygen Not Included - screen - 2017-02-20 - 339148Oxygen Not Included - screen - 2017-02-20 - 339147

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
20.06.2017 22:16
1
raf666master
3
Junior

Gra ma ogromy potencjał jednak jest jeszcze strasznie niedopracowana a kolejne upgrady pojawiają się zdecydowanie za rzadko więc tworzenie poradnika przy tak wczesnej formie gry uważam za co najmniej karkołomne. Jeśli jednak się już tego podjąłeś to czy możesz uzupełnić go o kilka kwestii:
1.) Podobno da się stworzyć piasek z magmy ?
2.) Co z fosforem który można znaleźć w dolnych partiach?
Reszta jak mi się przypomni

24.06.2017 10:59
Haako
1
odpowiedz
Haako
16
Legionista

@raf666master Hej, dzięki za opinię :) chłopaki z GOL uznali, że łatwiej jest uzupełniać poradnik na bieżąco, niż potem wszystko na raz zrobić. Poza tym, podobnie jak w Don't Starve, comiesięczne aktualizację są dość obfite i może ich być jeszcze kilka, jak nie kilkanaście.

Co do twoich pytań:

1. Wyczytałem na forach, że jest to możliwe acz karkołomne. Piasek powstaje z bardzo mocno podgrzanej ziemi (dirt). Nie udało mi się tego jeszcze sprawdzić i nie wiem jak to będzie wyglądać w kolejnych wersjach, ale możesz spróbować doprowadzić gorącą magmę do złóż piasku lub wybudować magazyn w bardzo gorącym miejscu. Tam zezwól na składowanie ziemi, a potem zdemontuj magazyn i poczekaj aż minerały leżące na ziemi zmienią swój stan pod wpływem ciepła.
2. Krótki wpis o fosforze jest dodany - służy jako nawóz dla Pincha Pepper (ale ma też ukryte właściwości jako gaz - łatwopalny; ciekawe jak fosfor jako gaz będzie się zachowywał jak wprowadzą ogień do gry)