Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Oxygen Not Included - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Oxygen Not Included - poradnik do gry

Oxygen Not Included - poradnik do gry

Tlen na wagę złota! Poradnik do gry Oxygen Not Included to przede wszystkim rzetelne porady dotyczące budowy, rozwoju i przeżycia w surowych warunkach, w których brakuje nawet tlenu! Nasz poradnik uwzględnia opis struktur, technologii i stworzeń występujących w grze.

Ostatnia aktualizacja: 16 sierpnia 2019

Najnowsze dzieło studia Klei Entertainment to mieszanka symulacji i zarządzania kolonią wewnątrz asteroidy. Pod niektórymi względami gra przypomina ich poprzednia produkcję - Don't Starve. Nie tylko grafika jest tutaj podobna, ale najważniejszy wspólnym mianownikiem jest motyw przetrwania. Otóż, w nieznanych okolicznościach grupka twoich kolonistów, a raczej duplikantów, znajduje się wewnątrz jakiejś asteroidy. Mając niewiele surowców i maszynę zdolną "wydrukować" kolejnych duplikantów, muszą stworzyć warunki niezbędne do utrzymania się przy życiu.

Poradnik do gry Oxygen Not Included zawiera wiele cennych informacji dotyczących podstawowym aspektów gry, rozbudowy bazy, zadbania o niezbędne potrzeby naszych kolonistów, otoczenia i stworzeń, które napotkasz podczas eksploracji. Będziesz musiał odpowiednio dobrać zadania do umiejętności twoich kolonistów. Oprócz tego twoi podwładni będą narażeni na stres, który niestłumiony może przynieść przykre konsekwencję. Poza tym będziesz musiał dbać o zdrowie twoich duplikantów, ciepło czy nawet estetykę twojej bazy. Ostatecznie, będziesz musiał zadbać o najważniejszy aspekt przetrwania, czyli tlen. Bez niego nikt nie pociągnie długo, bo w czasie twoich przymusowych "wakacji" na asteroidzie, Tlen Nie Jest Wliczony!

Uwaga: w niektórych miejscach używane będą polskie terminy, które są oczywiste np. "tlen" zamiast "oxygen". Jednak część nazw jest celowo zmyślona przez twórców gry, którzy są znani ze swojej pomysłowości. Np. w grze występuje roślina o nazwie "Mealwood", czyli połączenie słowa "posiłek" i "drewno/drzewo". Użycie angielskiej nazwy będzie bardziej przejrzyste dla czytającego, póki nie ma polskiej wersji językowej.

Pamiętaj! Poradnik jest tworzony w oparciu o wczesną wersję gry, a twórcy zapowiedzieli zmiany i nowe elementy w regularnym odstępie czasu. Poza tym możesz napotkać błędy, które utrudnią albo uniemożliwią grę. Sprawdź proszę, czy wersja w którą grasz jest zgodna z poradnikiem. Choć wiele porad będzie uniwersalnych, niektóre detale zapewne się zmienią lub zostaną rozwinięte.

Aktualna wersja poradnika do gry: LU-356355 w oparciu o aktualizację Launch upgrade

W poradniku do gry Oxygen Not Included znajdziesz:

  1. Pierwsze kroki jakie powinieneś poczynić i co jest niezbędne do przetrwania;
  2. Informacje o twoich duplikantach i ich umiejętnościach;
  3. Opis wszystkich surowców dostępnych w grze;
  4. Porady dotyczące rozbudowy bazy;
  5. Opis struktur oraz obiektów które możesz wybudować;
  6. Od jakich technologii zacząć;
  7. Jakie są stworzenia w grze, co robią i jak można je wykorzystać.

Mateusz Kozik (www.gry-online.pl)

Wiktor Jarosz (http://www.gry-online.pl/)

Autor Poradnika

Mateusz Kozik


Informacje o Oxygen Not Included - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 28 marca 2017

Poradnik zawiera : strony: 45, ilustracje: 123 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Oxygen Not Included - poradnik do gry