Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Technomancer - poradnik do gry

The Technomancer - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Serum i zdobywanie doświadczenia | Podstawy | The Technomancer poradnik The Technomancer

Punkty doświadczenia

Walka z przeciwnikami to najszybszy sposób zdobywania doświadczania. - Serum i zdobywanie doświadczenia | Podstawy | The Technomancer - The Technomancer - poradnik do gry
Walka z przeciwnikami to najszybszy sposób zdobywania doświadczania.

W The Technomancer gracze nie mogą narzekać na ilość zdobywanego doświadczenia. Otrzymujesz je w zasadzie wyłącznie za realizację zadań głównych i pobocznych oraz za walkę. Za wykonanie misji najczęściej otrzymujesz ok. 500-1000 PD (punktów doświadczenia). Ilość punktów za walkę zależy od poziomu przeciwnika, nie zawsze od tego, czy trudno go pokonać. W początkowych fazach gry możesz bez problemu zdobyć dużo doświadczenia w Kanałach, gdzie znajdziesz sporo potworów, a które po opuszczeniu lokacji i przybyciu niedługo później pojawią się na nowo. Liczne walki odbędziesz także podczas wykonywania zadań, a także jeśli jesteś w stanie wrogości z którąś z frakcji - wtedy ich członkowie automatycznie cię atakują, a w przypadku statusu podejrzenia sam możesz ich atakować (bez szkód dla reputacji).

Zdecydowanie szybszym sposobem jest pokonywanie przeciwników celem zdobycia doświadczenia. Po zdobyciu wskazanej na poziom ilości PD awansujesz i możesz przypisać bohaterowi punkt umiejętności z drzewka. Co kolejne trzy i cztery poziomy możesz przypisać sobie po jednym punkcie talentów i atrybutów.

Serum - waluta w grze

Serum możesz pozyskać między innymi z pobitych przeciwników. - Serum i zdobywanie doświadczenia | Podstawy | The Technomancer - The Technomancer - poradnik do gry
Serum możesz pozyskać między innymi z pobitych przeciwników.

Serum można pozyskiwać na wiele sposobów w grze. Podstawowym źródłem dochodu jest oczywiście wykonywanie misji, które jest drugim najbardziej dochodowym źródłem Serum, po tradycyjnym dla gier RPG "zbieractwie" przedmiotów znalezionych w grze. W tym przypadku możesz bez problemu zbierać wszystko co znajdziesz - pojemność twojego plecaka już od początku jest bardzo wysoka i ciężko go zapełnić. Jeśli już na początku zaczniesz zbierać zawartość skrzynek i ekwipunek pokonanych przeciwników, nie powinieneś mieć problemów finansowych.

Alternatywnymi źródłami dochodu jest zbieranie Serum z pokonanych wrogów. Nie jest to jednak zalecana opcja, gdyż powoduje uśmiercenie przeciwników i obniżenie poziomu Karmy twojego bohatera, co może przekładać się na późniejsze twoje relacje z bohaterami gry, a także nie jest dochodowa - przeciętnie otrzymasz do 20 sztuk Serum. Ostatni alternatywny sposób to kradzież kieszonkowa. Ta niestety - podobnie jak zbieranie Serum z pokonanych przeciwników - nie jest zbyt dochodowa (kilka do kilkunastu sztuk Serum).

Handel

Różni handlarze posiadają różne towary, ale zawsze jednakowe ceny. - Serum i zdobywanie doświadczenia | Podstawy | The Technomancer - The Technomancer - poradnik do gry
Różni handlarze posiadają różne towary, ale zawsze jednakowe ceny.

Różni sprzedawcy znajdują się w poszczególnych dzielnicach. Każdy z nich oferuje różny ekwipunek, ale wszyscy mają te same ceny kupna i sprzedaży. Plusem jest to, że każdy sprzedany przedmiot możesz później wykupić u danego handlarza. Z drugiej strony np. rzadkie bronie, których często handlarze mają jedną sztukę należy szanować - po zniszczeniu (rozebranie na części)/zgubieniu możesz mieć problem z uzyskaniem podobnego przedmiotu.

Handlarze w kolejnych lokacjach, jak np. Noctis oferują nowszy i lepszy ekwipunek. Dokonywanie postępów nie wpływa na przedmioty, jakie posiadają kupcy z wcześniej odwiedzanych lokacji. Niektórzy sprzedawcy posiadają także schematy, które wymagane są, by uzyskać dostęp do nowych ulepszeń dla broni. Tu podobnie jak wskazano wyżej - nowe schematy odblokujesz w kolejnych rozdziałach i związanych z nimi lokacjami.