Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Technomancer - poradnik do gry

The Technomancer - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Szukając Ziemi | Rozdział 3 | The Technomancer poradnik The Technomancer

Rozdział ten poświęcony jest najważniejszym zadaniom kończącym grę, a są to: Wyprawa polarna oraz Halo, Ziemia? Tu Mars..

Zadanie Szukając Ziemi ma jest serią trzech mniejszych misji do wykonania w III rozdziale. Pierwsze (Misja: Na ratunek) dostępne staje się niebawem po przybyciu do Doliny Mutantów, dwa pozostałe zaś dopiero, gdy wykonasz pozostałe zadania główne w tejże lokacji. Zadanie Halo, Ziemia? Tu Mars.. jest ostatnią misją w grze i przed jej rozpoczęciem upewnij się, że wykonałeś wszystkie zadania poboczne oraz że jesteś doskonale przygotowany na ostatnią wyprawę.

Misja: Na ratunek (Rescue operation)

Nagrody za wykonanie zadania: 2000 PD

Sposób odblokowania: po zakończeniu zadania głównego Pod groźbą (Under threat). Zadanie później będzie kontynuowane dopiero po zakończeniu misji Poradnik dla młodych narodów (A guide for a young nation)

Cele zadania:

 • Zaczekaj aż będzie wiadomo, dokąd zabrano Stoika (Wait to find out where the Patience has been taken)
 • Udaj się do starej kopuły (Go to the old dome)
 • Uwolnij stoic (Free the Patience)
 • Porozmawiaj ze Stoikiem i opuść kopułę (Talk to Patience and leave the dome)
Większość przeciwników w tym zadaniu możesz wyeliminować po cichu. - Szukając Ziemi | Rozdział 3 | The Technomancer - The Technomancer - poradnik do gry
Większość przeciwników w tym zadaniu możesz wyeliminować po cichu.

Po ukończeniu zadania Pod groźbą zapis o tej misji pojawi się w dzienniku. Będziesz musiał jednak zaczekać aż do ukończenia Poradnik dla młodych narodów (A guide for a young nation), by móc kontynuować zadanie. Wtedy przy wyjściu z miasta zagada do ciebie jeden z towarzyszy przekazując ci najświeższe dane. Okaże się, że Stoik przetrzymywany jest w starej kopule, w lokacji którą pokonywałeś w samouczku. Tym razem jest lepiej pilnowana przez licznych przeciwników. Nie znajdziesz tu jednak żadnej niespodzianki, a prawie wszystkich oponentów możesz wyeliminować po cichu.

Zamknięte drzwi otworzysz sprawnymi dłońmi lub kluczem od strażnika. - Szukając Ziemi | Rozdział 3 | The Technomancer - The Technomancer - poradnik do gry
Zamknięte drzwi otworzysz sprawnymi dłońmi lub kluczem od strażnika.

Gdy zabijesz wszystkich strażników przeszukaj ciała tych przy samym więzieniu, znajdziesz tam klucz (zamek możesz otworzyć bez klucza, potrzebujesz jednak umiejętności Zamki na 3 poziomie). Rozmowa z więźniem może być przeprowadzana w dowolny sposób, zawsze prowadzi do tego samego rezultatu. Po powrocie do Doliny mutantów udaj się na rozmowę ze Szlamem, to ostatnia czynność jaką musisz wykonać.

Wyprawa polarna (Polar expedition)

Nagrody za wykonanie zadania: 2000 PD

Sposób odblokowania: po zakończeniu zadania głównego Misja: Na ratunek (Rescue operation) oraz zadań składowych etapu Upadek przy pracy (The harder they fall)

Cele zadania:

 • Znajdź ubranie chroniące przed polarnym zimnem (Find clothing adapter to the polar cold)
 • Idź z Amelią i Scottem do budy w Ophirze (Go to the Ophir shed with Scott and Amelia)
 • Znajdź notatki ojca Amelii (Find Amelia's father's notes)
 • Stwórz lodołamacz (Make the icebreaker)
 • Wróć do zaginionej kopuły (Go back to the lost dome)
 • Znajdź materiał ochronnny do łazika (Find an insulating coating for the rover)
 • Wróć do doliny mutantów (Return to the Mutant Valley)
 • Poproś Amelię, żeby przygotowała łazik (Ask Amelia to get the rover ready)
 • Poczekaj, aż Amelia skończy przygotowywać łazik (Wait for Amelia to finish the rover ready) [czas oczekiwania: 12 godzin]

Jest to przedostatnie zadanie główne w grze. Jeżeli chcesz się przygotować i ukończyć zadania poboczne, to w trakcie tej misji i w chwilę po jej zakończeniu masz na to czas.

Na początek musisz odnaleźć ciepłą odzież. Tą wykradniesz z bazy wroga, do której wejście znajduje się niedaleko miejsca przebywania Elizy Major, za Giełdą. Wewnątrz budynku znajduje się rura, która jest tajnym wejściem do podziemnego kompleksu.

Skrzynka przy drzwiach - Szukając Ziemi | Rozdział 3 | The Technomancer - The Technomancer - poradnik do gry
Skrzynka przy drzwiach
Sejf z szyfrem - Szukając Ziemi | Rozdział 3 | The Technomancer - The Technomancer - poradnik do gry
Sejf z szyfrem

Udaj się do hangaru w Slumsach wraz z Amelią i Scottem (chyba, że Scott nie żyje - wtedy pomijasz dialog z nim, informacji potrzebnych do ukończenia zadania powinna udzielić Amelia, lecz gra czasem miewa w tym miejscu problemy).

W pierwszej kolejności skieruj się do małej szopki wewnątrz budynku. Tam porozmawiaj z obojgiem towarzyszy dokładnie wypytując o wszystkie szczegóły. Pierwszą wskazówkę znajdziesz w skrzyni przy drzwiach (interakcja możliwa dopiero po rozmowie z kompanami!). Po zebraniu wskazówki ponownie porozmawiaj z Amelią, potem ze Scottem. Teraz będziesz mógł podejść do zamkniętej szafki z szyfrem i otworzyć ją.

W szafce znajduje się także klucz - Szukając Ziemi | Rozdział 3 | The Technomancer - The Technomancer - poradnik do gry

W szafce znajduje się także klucz. Otwiera on tajne przejście za ścianą po przeciwnej stronie budynku, w prawym rogu. Gdy podejdziesz tuż pod ścianę dostrzeżesz na niej dziurkę na klucz, a przede wszystkim wyświetli się informacja o dostępnej interakcji. Otwórz skrytkę, a znajdziesz tam poszukiwane dokumenty.

Stwórz lodołamacz korzystając z warsztatu. - Szukając Ziemi | Rozdział 3 | The Technomancer - The Technomancer - poradnik do gry
Stwórz lodołamacz korzystając z warsztatu.

W następnej kolejności podejdź do dowolnego warsztatu i wykonaj lodołamacz. Procedura jego wykonania będzie dostępna pod innym klawiszem, nie w menu tworzenia ulepszeń.

Żółte skrzynki z materiałami - Szukając Ziemi | Rozdział 3 | The Technomancer - The Technomancer - poradnik do gry
Żółte skrzynki z materiałami

W przedostatnim kroku musisz udać się do starej kopuły. Znajdziesz tam trzy żółte skrzynki oznaczone na mapie, które zawierają potrzebne materiały. Pierwszą zbierzesz bez problemu...

Kolejnych dwóch skrzynek broni niestety Gorilla - Szukając Ziemi | Rozdział 3 | The Technomancer - The Technomancer - poradnik do gry

Kolejnych dwóch skrzynek broni niestety Gorilla. Uważaj przede wszystkim na jego "owadowy" atak, gdyż trafienie powoduje długo trwające wysysanie zdrowia. Najlepiej atakuj go z doskoku, w przerwach między jego atakami.

Gdy zbierzesz zawartość skrzynek, wróć do Doliny Mutantów. Tam będziesz mógł porozmawiać z Amelią i poprosić o przygotowanie łazika. Po 24 godzinach (czasami wystarczy 12 godzin) możesz wyruszać w ostatnią podróż.

Halo, Ziemia? Tu Mars.. (Hello, Earth? This is Mars..)

Sposób odblokowania: po zakończeniu zadania głównego Wyprawa polarna (Polar expedition)

Cele zadania:

 • Znajdź nadajnik (Find the communication beacon)
Grupki przeciwników znajdziesz na całej drodze, na szczęscie walczysz na dużych obszarach. - Szukając Ziemi | Rozdział 3 | The Technomancer - The Technomancer - poradnik do gry
Grupki przeciwników znajdziesz na całej drodze, na szczęscie walczysz na dużych obszarach.

Jest to ostatnia misja w grze, po której nie będziesz miał możliwości powrotu do rozgrywki. Upewnij się przed wyruszeniem do tej lokacji masz bogate wyposażenie (szczególnie leczenie) oraz ulepszony osprzęt. Udasz się na biegun planety, gdzie twoim jedynym zadaniem jest przedzierać się przez oddziały przeciwników, w zasadzie takie same jednostki z jakimi walczyłeś przez całą grę. Możesz też po prostu przebiec przez lokację nie walcząc z większością przeciwników. Po paru sekundach przestaną cię gonić.

Walka z Viktorem nie musi być trudna - wiele zależy od umiejętności twoich towarzyszy. - Szukając Ziemi | Rozdział 3 | The Technomancer - The Technomancer - poradnik do gry
Walka z Viktorem nie musi być trudna - wiele zależy od umiejętności twoich towarzyszy.

Po kilku minutach zabawy napotkasz Viktora. Walka przebiega w dwóch etapach: najpierw musisz rozprawić się z grupą żołnierzy na arenie (w szczególności uważaj na granaty i staraj się wykorzystać je na swoją przewagę pozwalając przeciwnikowi rzucać je i obijać swoich towarzyszy).

Walka z Viktorem nie powinna jednak stanowić dla ciebie problemu. Przeciwnik posługuje się klasą łotrzyka, tak więc używa szybkiej lekkiej broni i pistoletu. Dodatkowo posiada dwóch pomocników. Dobrym pomysłem jest użycie klasy wojownika, który posiada wysoki współczynnik zakłócenia w atakach. Viktor atakowany przez ciebie non-stop nie będzie mógł wykonać ataku, gdyż każdy przez ciebie wyprowadzony zablokuje kontrę oponenta. Jednak aby ten plan się powiódł musisz postarać się, aby twoi towarzysze walczyli po jednym na pomocników Viktora, aby odwrócić ich uwagę od ciebie. Główny antagonista nie posiada tradycyjnej żołnierskiej zbroi z wysoką obroną przeciw energii elektrycznej, dlatego wszelkie zdolności technomantów zadają mu wysokie obrażenia.

Leviathan atakuje głównie głową i wtedy dopiero twoje ataki są skuteczne. - Szukając Ziemi | Rozdział 3 | The Technomancer - The Technomancer - poradnik do gry
Leviathan atakuje głównie głową i wtedy dopiero twoje ataki są skuteczne.

Po pokonaniu tego bossa odpocznij chwilę i przygotuj się na drugą walkę. Twoim przeciwnikiem będzie wielki potwór - Leviathan. Walka nie jest wyjątkowo trudna, choć na wyższym niż niski poziomie trudności może zająć sporo czasu. Przeciwnik atakuje na trzy sposoby: bezpośrednio uderza łbem, pluje kwasem oraz co pewien czas atakuje mackami z bocznej strony. Do walki możesz użyć dowolnej klasy, choć mało rekomendowana jest klasa łotrzyka. Jeśli jesteś dobry w unikach, wybierz wojownika, dzięki czemu powinieneś najszybciej pokonać bestię. Na macki atakujące z boku możesz przełączyć się na strażnika, gdyż obrona tarczą wystarczy, by uniknąć obrażeń od macek.

Do obrony przed mackami wystarczy tarcza. - Szukając Ziemi | Rozdział 3 | The Technomancer - The Technomancer - poradnik do gry
Do obrony przed mackami wystarczy tarcza.

Dopóki potwór nie zaatakuje głową po prostu trzymaj się od niego z daleka lub stój tuż przy jego cielsku, gdzie masz szansę uniknąć ataku. Gdy wiesz, że nie będzie to plucie kwasem po prostu poczekać aż zaatakuje i zanim się podniesie okładaj go najsilniejszymi atakami jakie znasz. Jeśli cię trafi to podniesie się od razu, jeśli jednak unikniesz jego ciosu to przez około 20 sekund będzie nieprzytomny. W ten sposób po kilku minutach pokonasz bossa i zakończysz grę.