Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hearts of Iron IV - poradnik do gry

Hearts of Iron IV - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Powietrzne | Doktryny w Hearts of Iron IV poradnik Hearts of Iron IV

Powietrzne

W przypadku lotnictwa, na pierwszy rzut oka można zauważyć, że koncentruje się ono na oczyszczaniu terenu z sił nieprzyjaciela lub bezpośrednim wsparciu sił naziemnych. Głównym zadaniem lotnictwa, jest utrzymanie kontroli nad przestrzenią powietrzną co ma przed wszystkim zabezpieczyć dywizje lądowe ale też umożliwić przeprowadzanie skutecznych operacji z wykorzystaniem bombowców. Warto rozwijać nawet w ograniczonym zakresie siły powietrzne, żeby nie odpuścić pola nieprzyjacielowi w przypadku wojny obronnej, gdzie utrata kontroli nad przestrzenią powietrzną szybko wprowadzi chaos w działania armii i odetnie ją od podstawowego zaopatrzenia.

Warto zauważyć, że drzewka przypisane do doktryn powietrznych nie są specjalnie rozbudowane, ale mają masę punktów zwrotnych, które wymuszą na tobie podjęcie wyboru, który uwarunkuje dalsze postępowanie - Powietrzne | Doktryny w Hearts of Iron IV - Hearts of Iron IV - poradnik do gry

Warto zauważyć, że drzewka przypisane do doktryn powietrznych nie są specjalnie rozbudowane, ale mają masę punktów zwrotnych, które wymuszą na tobie podjęcie wyboru, który uwarunkuje dalsze postępowanie. W każdej chwili możesz zmienić wariant zarówno w punkcie kluczowym, jak i dla wyboru całego drzewka.

Bombardowanie strategiczne

Doktryna wzmacniająca przede wszystkim czynniki decydujące o skuteczności misji wykonywanych przez bombowce. Znajdą się tutaj oczywiście czynniki wpływające na skuteczniejsze wykorzystanie innych jednostek, ale podstawą tej doktryny jest zniszczenie kluczowych budynków infrastruktury wroga. Podobnie jak inwazja zbrojna, tak naloty mogą mieć równie niszczycielski charakter dla działania wrogiego kraju. Zniszczenia dokonywane w ramach bombardowań trwale upośledzają działania wrogiej gospodarki co ma decydujący wpływ na produkcję zaopatrzenia. Gry będziesz odpowiednio długo kontrolował przestrzeń powietrzną nad wrogim terytorium to zupełnie sparaliżujesz działania przeciwnika i o wiele łatwiej będzie ci przystąpić do działań lądowych.

Pozycja najlepsza dla graczy, którzy lubią atakować cele strategiczne i wyniszczać przeciwnika bez poświęcania dywizji lądowych. Dobrze działa w kompozycji z planowaniem wielkiej bitwy i przewagą ogniową z doktryn lądowych.

Wsparcie sił naziemnych

W przypadku tej doktryny mamy do czynienia z bliskim działaniem pomiędzy siłami powietrznymi i lądowymi. Każdy skrawek zajętego terenu zawdzięczamy skoordynowanemu działaniu i wsparciu tych dwóch elementów. Większość zagadnień w ramach doktryny koncentruje się na działaniu myśliwców, ale nie zabraknie też kilku wzmocnień dla lotnictwa morskiego i efektywności bombardowań. Dzięki odpowiedniemu wsparciu lotnictwa niszczymy z łatwością pozycje obronne i wprowadzamy chaos we szeregach wroga co znacznie obniża skuteczność jego działań. Przydatne zarówno w przypadku inwazji, jak i wojny obronnej. Dzięki wszechstronnemu działaniu bardzo dobrze komponuje się z doktrynami wojny mobilnej i zmasowanego ataku.

Ciekawa pozycja dla wszystkich graczy, którzy opierają swoją siłę bojową na lotnictwie. Osiągniecie dominacji w powietrzu sprzyja skuteczności prowadzonych działań lądowych i znacznie ułatwia ekspansję na wrogie terytoria. W przypadku tej doktryny mamy również zwiększoną szansę na uzyskanie tytułu "asa" lotnictwa, co tylko zwiększy obrażenia zadawane przeciwnikom.

Skuteczność operacyjna

Dla każdego typu doktryn znajdziemy taką, która nie zakłada określonego typu działań, ale przy dobrej organizacji komponuje się z każdą decyzją jaką podejmiemy w toku rozgrywki. W przypadku lotnictwa jest to "skuteczność operacyjna". Doktryna zakłada kompleksowe wsparcie dla każdego typu jednostek i mimo stosunkowo niewielkich premii przy pełnym rozwinięciu czyni nasze lotnictwo wyjątkowo wszechstronnym. Poza standardowymi bonusami do wykonywanych misji lotniczych znajdziemy zwiększoną szansę na tytuł "asa" lotnictwa. Zwieńczeniem drzewka jest podniesienie skuteczności obrony bombowców. Może to mieć decydujący wpływ na skuteczność misji wykonywanych w przestrzeni powietrznej zdominowanej przez wroga.

Doktryna skierowana jest przede wszystkim do graczy, którzy nie mają jednoznacznego pomysłu na wykorzystanie lotnictwa w grze i wolą raczej uzbroić się na każdą ewentualność. Z uwagi na charakterystykę wariantu, nie musisz się specjalnie śpieszyć z podjęciem prac w tym zakresie.