Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hearts of Iron IV - poradnik do gry

Hearts of Iron IV - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Lądowe | Doktryny w Hearts of Iron IV poradnik Hearts of Iron IV

Lądowe

Oczywiste jest to, że zdecydowana większość działań zbrojnych w grze prowadzona będzie na lądzie. Jest to również jedyny sposób na zajęcia wrogiego terytorium więc nie masz w tej materii zbyt dużego wyboru. Twórcy gry przygotowali cztery warianty dla doktryn z tego zakresu, żeby umożliwić szerszy zakres działań dla najpopularniejszego sposobu prowadzenia wojen.

W zależności od drzewka trafisz na różne warianty, które się wzajemnie wykluczają - Lądowe | Doktryny w Hearts of Iron IV - Hearts of Iron IV - poradnik do gry

W zależności od drzewka trafisz na różne warianty, które się wzajemnie wykluczają. W dowolnym momencie możesz potem zmienić wariant od tego punktu, biorąc pod uwagę fakt, że stracisz wszystkie technologie, które były opracowane w dalszej części. Z czterech dostępnych doktryn możesz jednocześnie korzystać tylko z jednej, więc dobrze się zastanów zanim rozpoczniesz prace w tym zakresie. Poniższy rozdział powinien ułatwić ci dokonanie wyboru, który będzie spójny z twoim stylem gry.

Wojna mobilna

Jak wskazuje sama nazwa doktryny, jej głównym celem jest wprowadzenie działań związanych z wykorzystaniem pojazdów na wyższy poziom. Dzięki poszczególnym etapom prac nad doktryną zyskasz dodatkowe statystyki do szybkości planowania i organizowania natarć. Oczywiste jest, że zdecydowana większość modyfikatorów zapewni premie do przełamania wrogich pozycji co znacznie wpłynie na skuteczność ekspansji i zajmowanie dogodnych pozycji. Rozwój doktryny wspiera również działania piechoty, a w poszczególnych wariantach pozwala na zwiększenie wskaźnika ludności w wieku poborowym.

Ważna pozycja dla wszystkich graczy, którzy koncentrują się na wykorzystaniu pojazdów i niewielkich dywizji piechoty. Ważne są też walory obronne doktryny, które w sytuacjach krytycznych wpływają na rozwój działań partyzanckich.

Przewaga ogniowa

W ramach powyższej doktryny główny współczynnik wzrostu przypadnie działaniom artylerii. Dobra pozycja dla nacji które nie dysponują dużymi zasobami ludzkimi, ponieważ w ramach doktryny wyłączamy z masowego użycia wielkie dywizje piechoty i próbujemy prowadzić natarcie na zasadzie stopniowego oczyszczania terenu, który mogą potem zająć wojska lądowe. Główna siła ognia skupiona jest na jednostkach miękkich, więc doktryna jest szczególnie skuteczna przeciwko nacjom, które swoją główną siłę uderzeniową opierają na działaniach piechoty. Standardowo znajdą się tutaj też działania zwiększające skuteczność planowania i organizacji działań, ale nie zabraknie też wsparcia dla zwiadu i działań jednostek mechanicznych.

Jest to też dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy wolą w pierwszej kolejności solidnie ostrzelać wroga za pomocą dział i nalotów, a potem wkroczyć żeby dobić rozbite oddziały.

Wielka bitwa

W ramach doktryny zdecydowana większość prac polega na zwiększeniu skuteczności i poziomu planowania działań wojennych. Nie ma tutaj mowy o braku organizacji i niesubordynacji. Wszystkie aspekty uderzenia muszą być odpowiednio zaplanowane, wojska lepiej okopują się na zajętych pozycjach i uzyskują większe premie wynikające z opracowania planu działania. Warto wspomnieć o mniejszym zużyciu zaopatrzenia i premii do działań nocnych. Bez względu na to czy atakujemy, czy prowadzimy działania obronne - zawsze jesteśmy gotowi.

Dobre wyjście dla graczy, którzy lubią starannie wytyczać fronty i zajmować tereny po skrupulatnym zaplanowaniu natarcia. Doktryna odnosi się do wszystkich dostępnych jednostek lądowych i jest przez to uniwersalna. Szczególnie dla graczy, którzy cenią różnorodność jednostek i nie koncentrują się szczególnie na żadnym ich typie.

Zmasowany atak

Omawiana doktryna jest całkiem ciekawa, ponieważ łączy w sobie elementy wszystkich trzech pozostałych propozycji. Oczywiście duża różnorodność modyfikatorów sprawi, że premie nie są tak korzystne jak w pozostałych przypadkach, ale za to osiągamy je na różnych polach. Całkiem uniwersalny model prowadzenia działań, szczególnie przydatne są redukcje w braku zaopatrzenia, które znacznie ograniczają zapotrzebowanie. Wpływa to głównie na skuteczność inwazji zamorskich i masowego przebijania się przez wrogie pozycje wąskim korytarzem. W takich przypadkach dystrybucja wyposażenia jest ograniczona, a wykorzystanie doktryny pozwala utrzymać skuteczność wojsk mimo jego braków.

Opcja dobra dla wszystkich graczy, którzy nie lubią długo czekać na efekty swoich działań. Masowa mobilizacja żołnierzy i natarcie z kilku różnych kierunków jest w tym przypadku kluczem do sukcesu.