Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hearts of Iron IV - poradnik do gry

Hearts of Iron IV - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Informacje ogólne | Rząd w Hearts of Iron IV poradnik Hearts of Iron IV

Informacje ogólne

Poza celami narodowymi masz do dyspozycji całą gamę przedstawicieli rządowych, których możesz w dowolnym momencie powołać na stanowiska. Dodatkowo twórcy wprowadzili trzy główne prawa od których zależy w jaki sposób bezie kształtował się twój kraj pod względem militarnym, gospodarczym i handlowym. Poprzez zmianę praw możesz uzyskać dostęp do najróżniejszych modyfikatorów, które z znaczny sposób pozwolą kontrolować poszczególne dziedziny związane z potęgą gospodarczą kraju.

Większość praw wymaga odpowiednich uwarunkowań aby mogły zostać wprowadzone a dodatkowo część z nich poza oczywistymi korzyściami niesie za sobą negatywne efekty, które mogą mocno odbić się na zarządzaniu krajem. Do wprowadzenia jakiejkolwiek zmiany w składzie rządu lub prawie potrzebna jak odpowiedni ilość siły politycznej która generowana jest każdego dnia.

Każdy kraj pozwala na zmianę trzech głównych praw oraz na powołanie 15 rozmaitych osobistosci - Informacje ogólne | Rząd w Hearts of Iron IV - Hearts of Iron IV - poradnik do gry
Każdy kraj pozwala na zmianę trzech głównych praw oraz na powołanie 15 rozmaitych osobistosci

Jeśli chcesz zachować względną równowagę pomiędzy osiąganiem celów politycznych a doborem polityków musisz czasami zaniechać prac nad tymi pierwszymi, żeby zebrać większą ilość siły politycznej w krótszym czasie. Dzięki temu będziesz mógł szybciej obsadzić konkretne stanowiska i czerpać z nich korzyści. Pamiętaj jednak, że cele narodowe są jednym z głównych motorów napędowych twojego kraju więc nie zwlekaj zbyt długo z ich ustaleniem. Wszystko sprowadza się do złotego środka o czym wspominałem też w poprzednim rozdziale.

W zależności od konkretnej dziedziny będziesz dysponował określoną liczbą slotów, które możesz obsadzić konkretną liczbą polityków i wojskowych. Wszystkie aspekty z tym związane zostały omówione w dalszej części rozdziału.

Ważne jest odpowiednie rozeznanie na scenie politycznej. Partie polityczne zachowują nazwy własne bez względu natłumaczenie więc w zależności od kraju możesz znaleźć bardzo wyszukane siły polityczne. Dla ułatwienia kierunki ideologiczne zostały oznaczone w grze konkretnymi kolorami, które są zgodne dla każdej z partii w każdym kraju.

Pamiętaj, że jeśli grasz w trybie Iron Man to nie będziesz miał możliwości cofnięcia swoich wyborów - Informacje ogólne | Rząd w Hearts of Iron IV - Hearts of Iron IV - poradnik do gry
  1. Kolorem brązowym zostało oznaczone poparcie dla wszystkich frakcji powiązanych z faszystami.
  2. Kolorem czerwonym oznaczono partie komunistyczne.
  3. Niebieski kolor symbolizuje partie powiązane ze wszystkimi formami demokracji.
  4. Kolor szary oznacza, że wskazana partia nie ma żadnych powiązań ze wskazanymi wcześniej ideologiami.

Pamiętaj, że jeśli grasz w trybie Iron Man to nie będziesz miał możliwości cofnięcia swoich wyborów. Dobrze zastanów się nad zmianą prawa i wczytaj w korzyści z niej wynikające. Zwróć też uwagę na ewentualne czynniki negatywne, ponieważ w Hearts of Iron IV każdy błąd tego typu może przekreślić twoje szanse na powodzenie w kampanii.

Istotnym czynnikiem jest też to, czy kraj którym zarządzamy przewiduje wybory demokratyczne. Jeśli wybory nie zostaną rozpisane w trakcie całej kampanii to nic nam nie przyjdzie z rozszerzania wpływów konkretnej partii politycznej w naszym kraju. W tym wypadku lepiej skupić się na innych politykach, którzy umożliwią uzyskanie dodatkowych modyfikatorów powiązanych z gospodarką. Wszystko zależy od ostatecznej wizji narodu.