Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Total War: Attila - poradnik do gry

Total War: Attila - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Przed bitwą w Total War Attila | Bitwa poradnik Total War: Attila

Ostatnia aktualizacja: 5 sierpnia 2019

Przed bitwą

Pogoda

Strona atakująca ma możliwość wyboru momentu rozpoczęcia bitwy - Przed bitwą w Total War Attila | Bitwa - Total War: Attila - poradnik do gry

Strona atakująca ma możliwość wyboru momentu rozpoczęcia bitwy. Oznacza to, że wybiera również pogodę, jaka będzie panowała w jej trakcie. Pogoda dobierana jest przez grę w sposób losowy i może zostać zmieniona jedynie trzy razy. Daje to łącznie cztery możliwe stany pogody - wstępny oraz trzy późniejsze.

Pogoda zmienia warunki na polu walki w sposób znaczący. Deszcz powoduje, że wszystkie próby podpalenia stają się trudniejsze, a płonące strzały mają mniejszą skuteczność. Mgła ogranicza widoczność wojsk, dzięki czemu nie jest od razu wiadome, jakie jednostki gdzie się znajdują. Trzecia możliwość to brak opadów, co oznacza idealne warunki do prowadzenia bitwy.

Bitwa może być prowadzona zarówno w dzień, jak i w nocy. Bitwy nocne wymagają wodza posiadającego przynajmniej 5 poziom przebiegłości i z oczywistych powodów ograniczają widoczność. W nocy nie będziesz miał wglądu na całe pole bitwy, co zostanie zaznaczone na mapie taktycznej. Wymusi to stosowanie zwiadu w celu znalezienia wojsk przeciwnika.

Duża armia, mała armia

Jeśli w ataku biorą udział dwie armie, których łączna liczba oddziałów przekracza dwadzieścia, przed bitwą zostaniesz postawiony przed wyborem. Możesz dowodzić małą, standardową armią, albo dużą armią. Decyzja ta wpłynie na to, jak wiele oddziałów będzie obecnych jednocześnie na polu bitwy. Jeśli wybierzesz małą armię, w tym samym czasie będziesz mógł dowodzić jedynie dwudziestoma oddziałami. Gdy jeden z nich padnie w boju lub ucieknie, kolejny wejdzie na jego miejsce spoza mapy. Jeśli wybierzesz dużą armię, liczba oddziałów na polu bitwy wzrośnie do czterdziestu.

Przykładowo, atakujesz z pomocą dwóch armii po dwadzieścia oddziałów każda. Wybierasz małą armię. Na początku na polu bitwy obecna będzie cała pierwsza z dwóch armii. Jeśli jednak jeden z jej oddziałów polegnie albo ucieknie, na pole bitwy natychmiast pojawi się pierwszy oddział z drugiej armii, tak by limit znów wynosił dwadzieścia. Gdy kolejny oddział zginie, na jego miejsce wejdzie następne uzupełnienie z drugiej armii i tak dalej. Jeśli jednak wybierzesz dużą armię, zaraz po rozpoczęciu bitwy oddziały drugiej armii zaczną się pojawiać na polu walki i będą to robić, póki nie pojawią się wszystkie dwadzieścia.