Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Total War: Attila - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Total War: Attila - poradnik do gry

Total War: Attila - poradnik do gry

Poradnik do gry Total War: Attila to bardzo rozbudowane kompendium wiedzy na temat tego trudnego i wymagającego tytułu. Znajdziesz w nim przede wszystkim praktyczne porady dotyczące występujących w grze mechanizmów, dzięki którym starcia z wrogami będą dużo prostsze, a twoja szansa na zwycięstwo znacznie wzrośnie. Dużo podstawowych informacji na temat rozgrywki zostało zawartych w prologu oraz encyklopedii gry, stąd nie znalazły się one w poradniku. Poradnik został przygotowany na podstawie przedpremierowej wersji gry na wysokim poziomie trudności. Wszystkie występujące w poradniku pojęcia pochodzą z oficjalnego tłumaczenia. Z powodu kilku błędów w tłumaczeniu w poradniku pojawiać się będą również angielskie terminy. Dodatkowo, dla przejrzystości, w poradniku termin Horda, używany w grze na określenie zarówno stanu frakcji, jak i jej armii, został rozbity na dwa terminy - Horda jako państwo, oraz armie Hordy.

Niektóre używane w grze i poradniku terminy posiadają swoje synonimy. Przykładem państwo zależne, które nazywane jest również lennym albo marionetkowym, w zależności od tego, kto je kontroluje albo ekranu gry. Podobnie rzecz się ma w przypadku arystokracji, zwanej również osobistościami lub patrycjuszami (dla czytelności w poradniku zastosowano tylko arystokrację), kapłanów, którzy mogą być również nazywani magami albo szamanami lub namiestników, którzy w niektórych częściach gry nazywani są gubernatorami (dla czytelności w poradniku zastosowano tylko pierwszą formę). Wszystkie te terminy znaczą to samo, stąd nie powinieneś mieć problemów ze zorientowaniem się, o co w nich chodzi. W razie wątpliwości zajrzyj do encyklopedii gry, do części poświęconej bohaterom.

Attila to najnowsza część serii Total War, łączącej w sobie cechy strategii czasu rzeczywistego oraz strategii turowej. Akcja gry toczy się w początkach V wieku naszej ery, w końcowym okresie istnienia Cesarstwa zachodniorzymskiego. Gra pozwal na pokierowanie zarówno upadającym Rzymem, jak i jednym z licznych plemion barbarzyńskich, w tym niezwykle groźnymi Hunami.

W poradniku do gry Total War: Attila znajdziesz szczegółowe informacje na temat:

  • Występujących w grze frakcji, różnic między nimi, sytuacji początkowej oraz taktyk, jakie warto obrać przy kierowaniu nimi,
  • Zarządzania państwem, tak wędrowną Hordą, jak i obejmującym dziesiątki prowincji imperium,
  • Polityki wewnętrznej, czyli dworu, arystokracji i metod zachowania równowagi między nimi,
  • Cech i umiejętności wystepujących w grze postaci oraz wysłanników,
  • Polityki zagranicznej,
  • Przygotowania i przeprowadzania kampanii wojennych,
  • Toczenia zwycięskich bitew.

Łukasz "Salantor" Pilarski (www.gry-online.pl)

Informacje o Total War: Attila - poradnik do gry

Autor : Łukasz Salantor Pilarski

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016

Poradnik zawiera : strony: 57, ilustracje: 46 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Total War: Attila - poradnik do gry