Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry Total War: Attila (PC)

PC
Total War: Attila - Age of Charlemagne
Total War: Attila - Age of Charlemagne

dodatek do gry10 grudnia 2015

Drugi duży dodatek do kolejnej odsłony cyklu gier strategicznych Creative Assembly o nazwie Attila: Total War. Akcja Age of Charlemagne rozpoczyna się w roku 768, a więc na długo po tym, jak rządy legendarnego Attyli dobiegły końca. Gdy zmęczeni długoletnimi konfliktami mieszkańcy Europy próbują odbudować swoje życie, na horyzoncie pojawia się nowy władca – tytułowy Karol Wielki. Kierowany ambicjami, doprowadza on do stworzenia pierwszego wielkiego imperium od czasu upadku Rzymu, prowadząc swój lud w erę kolejnych wojen. W zupełnie nowej kampanii wcielamy się w rolę wielkiego władcy, a naszym celem jest zjednoczenie Starego Kontynentu. Do podbicia mamy aż 52 prowincje, zamieszkane zarówno przez znane, jak i zupełnie nowe frakcje. Wraz z nową erą, w grze pojawia się również ponad 300 niedostępnych wcześniej jednostek oraz charakterystyczne technologie i formacje wojskowe z tamtych czasów.

Total War: Attila - Ostatni Rzymianin
Total War: Attila - Ostatni Rzymianin

dodatek do gry25 czerwca 2015

Dodatek do gry strategicznej Total War: Attila, będącej kolejną odsłoną popularnej serii autorstwa studia Creative Assembly. Rozszerzenie o nazwie Ostatni Rzymianin wprowadza do gry rozbudowaną, fabularyzowaną kampanię, rozpoczynającą się w roku 553 n.e., czyli w okresie, w którym Zachodnie Cesarstwo Rzymskie całkowicie się rozpadło, a na jego terenie wyrosły liczne królestwa barbarzyńskie. Wtedy to cesarz Justynian podejmuje ostatnią próbę wskrzeszenia upadłego mocarstwa, wysyłając do boju tytułowego "ostatniego Rzymianina", czyli doświadczonego dowódcę Belizariusza, który w zależności od poczynań gracza może pokierować ekspedycją w celu odzyskania utraconych terytoriów, bądź sam mianować się monarchą Zachodu. W grze pojawiło się pięć nowych grywalnych frakcji o odmiennej specyfice (prócz wspomnianej Ekspedycji Rzymskiej, także Ostrogoci, Wizygoci, Wandalowie i Frankowie), jak również dodatkowe jednostki bojowe oraz niedostępne wcześniej budynki i technologie.

Slavic Nations Culture Pack

DLC25 lutego 2016

Pakiet oferuje kulturę plemion słowiańskich, reprezentowaną przez trzy frakcje: Wenetów, Antów i Sklawenów. Dodatek wprowadza nowe rozwiązania w kampanii i hordzie, kolejne funkcje religijne, bogatą bazę nowych jednostek, budynków i bonusów, wzmacniających umiejętności oraz zdolności kluczowych postaci.

Empires of Sand Culture Pack

cena: 31,00 zł

DLC15 września 2015

Pakiet oferuje kulturę plemion pustynnych, reprezentowaną przez trzy frakcje: lud Aksum, Himyaritów i Tanukhidzów. Dodatek wprowadza nowe rozwiązania w kampanii i hordzie, kolejne funkcje religijne, bogatą bazę nowych jednostek, budynków i bonusów, wzmacniających umiejętności oraz zdolności kluczowych postaci.

Blood & Burning

cena: 10,00 zł

DLC25 marca 2015

Pakiet, wzorem Blood & Gore do Total War: Rome II, brutalizuje grę, dodając do niej efekty tryskającej krwi, dekapitacji, odcinania kończyn, wypruwania wnętrzności i nie tylko. Nowe animacje obejmują kolejne wizualizacje śmierci jednostek i cywilów, jak i chorych, wymiotujących żołnierzy.

Celts Culture Pack

cena: 31,00 zł

DLC21 marca 2015

Pakiet dodaje do gry kulturę plemion celtyckich, reprezentowaną przez trzy frakcje, w tym Piktów, i Kaledończyków. Plemiona specjalizują się w walce partyzanckiej i zasadzkach. Dodatek wprowadza też unikalne cele podczas misji (seria wydarzeń Cycle of The Ollam Ri), jednostki, budynki i bonusy wzmacniające umiejętności oraz zdolności kluczowych postaci.

Longbeards Culture Pack

cena: 31,00 zł

DLC4 marca 2015

Pakiet wprowadza do gry kulturę plemion germańskich, reprezentowaną przez trzy frakcje: Longobardów, Burgundów i Alemanów. Dodatek pozwala rozegrać Balladę o Yborze i odblokować słynnego bohatera jako generała. Nie zabrakło też unikalnych celów podczas misji, nowych jednostek, budynków i bonusów, wzmacniających umiejętności oraz zdolności kluczowych postaci. Frakcje uzyskują też premię kulturową obniżającą współczynnik konwersji budynków o 50%.

Viking Forefathers Culture Pack

cena: 31,00 zł

DLC17 lutego 2015

Pakiet wprowadza do gry Skandynawów jako nową, grywalną kulturę, umożliwiając pokierowanie oddziałami Gotów, Jutów i Duńczyków. Frakcje skandynawskie uzyskały premię Viking Raiders, dzięki której są ekspertami w najazdach, plądrowaniu i łupieniu. W trakcie misji otrzymują też specjalne zadania do wykonania. Poza wspólnymi, typowo skandynawskimi jednostkami, każda z frakcji dysponuje dwiema unikalnymi, wyróżniającymi ich militarne działania.