Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Total War: Attila - The Last Roman (PC)
OkładkaTotal War: Attila - The Last Roman (PC)

Total War: Attila - Ostatni Rzymianin PC

Total War: Attila - The Last Roman

Dodatek do gry strategicznej Total War: Attila, będącej kolejną odsłoną popularnej serii autorstwa studia Creative Assembly. Rozszerzenie o nazwie Ostatni Rzymianin wprowadza do gry rozbudowaną, fabularyzowaną kampanię, rozpoczynającą się w roku 553 n.e.

To jest dodatek do gry Total War: Attila.

Strategiczne | RTS | turowe | starożytność | starożytny Rzym | historyczne

Total War: Attila - Ostatni Rzymianin Premiera PC

25czerwca2015

pudełko PL

25czerwca2015

producent: Creative Assembly wydawca: SEGA wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Total War: Attila - Ostatni Rzymianin

Medieval II: Total War

Król Artur II

Real Warfare 2: Northern Crusades

Ostatni Rzymianin (ang. The Last Roman) to pierwsze duże rozszerzenie do Total War: Attila, gry strategicznej studia Creative Assembly, twórców cyklu historycznych produkcji wojennych Total War. Dodatek wymaga do działania zainstalowanej podstawowej wersji gry.

Kampania Total War: Attila – Ostatni Rzymianin rozpoczyna się w roku 533 n.e. Do tego czasu cesarstwo zachodniorzymskie całkowicie się rozpadło, a na jego terytorium wyrosły królestwa barbarzyńskie. Cesarz bizantyjski Justynian postanawia podjąć ostatnią próbę wskrzeszenia upadłej legendy. W tym celu wysyła doświadczonego dowódcę Belizariusza, bohatera bitwy pod Darą, ostatniego prawdziwego Rzymianina. Jako Belizariusz gracz kieruje rzymską ekspedycją w celu odzyskania terytoriów Rzymu w imię cesarza lub sam mianuje się monarchą zachodu.

Głównym daniem dodatku jest długa, fabularyzowana kampania rozgrywana na szczegółowej mapie zachodniej Europy i Afryki Północnej. Rozgrywka opiera się na znanych zasadach – zarządzanie państwem odbywa się w turach na mapie świata, a bitwy toczą się w czasie rzeczywistym. Jak zawsze gracz otrzymuje niemal pełną dowolność rozwoju swoich wojsk, miast i technologii, a także w wyznaczaniu kolejnych celów ataków. Tym razem jednak swoboda jest do pewnego stopnia ograniczona, gdyż cesarz stawia przed Belizariuszem pewne zadania, których zlekceważenie może mieć poważne konsekwencje. Z drugiej strony, swoje wymagania ma też cesarzowa, a także własna żona dowódcy. Cele tych trzech osób często bywają ze sobą sprzeczne, więc nie da się zadowolić każdego. Gracz musi zdecydować, komu pozostanie lojalny.

Do listy grywalnych frakcji dołączyło 5 nowych: omawiana Ekspedycja Rzymska oraz plemiona Ostrogotów, Wandalów, Franków i Wizygotów. Różnią się one dostępnymi premiami, a także mają nowe miejsca startowe. Każda z nich otrzymała garść dodatkowych jednostek bojowych zgodnych z realiami historycznymi. Nie zabrakło również wielu świeżych technologii i budynków.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.4 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Total War: Attila - Ostatni Rzymianin

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Total War: Attila - Ostatni Rzymianin Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 3 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT/ Radeon HD 2900 XT lub lepsza
  • Windows Vista 64-bit
  • Zalecane:
  • Intel Core i5 3.9 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 560Ti/ Radeon HD 5870 lub lepsza
  • Windows 7 64-bit