Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Total War: Attila - poradnik do gry

Total War: Attila - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rozstawienie początkowe w Total War Attila | Bitwa poradnik Total War: Attila

Ostatnia aktualizacja: 5 sierpnia 2019

Rozstawienie początkowe

Pierwszym, co powinieneś zrobić po wejściu na pole bitwy, jest sprawdzenie przysługującego ci terenu - Rozstawienie początkowe w Total War Attila | Bitwa - Total War: Attila - poradnik do gry

Pierwszym, co powinieneś zrobić po wejściu na pole bitwy, jest sprawdzenie przysługującego ci terenu. Sprawdź, czy znajdują się na nim lasy, wąskie przejścia między bagniskami albo wzgórza. Jeśli tak oraz posiadasz odpowiednie oddziały, wykorzystaj sytuację na swoją korzyść. Jeśli nie, będziesz zmuszony ustawić swoje wojska naprzeciw armii przeciwnika.

Przy rozstawianiu wojsk kieruj się prostą regułą - na przedzie piechota, za nią strzelcy, kawaleria na flankach, a artyleria na tyłach. Tym sposobem jednostki nawzajem się osłaniają oraz najlepiej spełniają role, do których zostały przeznaczone. Możesz strzelców podzielić na dwa szeregi a kawalerię przesunąć na jedną flankę, w ostatecznym rozrachunku nie jest to istotne.

Możesz również podzielić armię na dwie części i ustawić je po dwóch stronach pola bitwy. Nie jest to zły ruch, zwłaszcza jeśli masz zamiar zaatakować w ten sposób pozbawioną fortyfikacji osadę. Musisz jednak zdawać sobie sprawę z ryzyka, jakie powoduje rozdzielenie sił, zwłaszcza jeśli robisz to w sposób nierównomierny. W takiej sytuacji zawsze trzeba zapewnić strzelcom osłonę piechoty. Możesz, przykładowo, ustawić po jednej stronie pola bitwy łuczników i piechotę, zaś po drugiej, lub na dalekiej flance, kawalerię, której zadaniem będzie uderzenie na wroga od tyłu. Możesz również ustawić poza głównymi siłami artylerię wraz z niewielką obstawą, której zadaniem będzie ostrzał pola walki z bezpiecznej odległości.

Niezależnie od sytuacji nigdy nie zostawiaj wodza samego. Artylerię albo strzelców możesz stracić, lecz strata wodza będzie zdecydowanie bardziej bolesna. Jeśli planujesz ustawić go z dala od głównej armii, na przykład w celach ochronnych, niech towarzyszy mu obstawa, najlepiej jak największa i najsilniejsza. W najgorszym wypadku kupi mu czas niezbędny na ucieczkę z pola bitwy.