Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Diablo III: Reaper of Souls - poradnik do gry

Diablo III: Reaper of Souls - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Tryb sezonowy | Opis mechanizmów rozgrywki w Diablo III poradnik Diablo III: Reaper of Souls

Wraz z wprowadzeniem patcha 2.1.0 w Diablo III wystartował tryb sezonowy. Aby wziąć udział w rozgrywce sezonowej należy najpierw stworzyć nową postać. Proces ten nie różni się w żaden sposób od tworzenia normalnej postaci.

Tworzenie postaci Sezonowej - Tryb sezonowy | Opis mechanizmów rozgrywki w Diablo III - Diablo III: Reaper of Souls - poradnik do gry
Tworzenie postaci Sezonowej

Wybieramy klasę i płeć postaci, a później wystarczy tylko zaznaczyć mały zielony listek z dopiskiem "Postać sezonowa" w lewym dolnym rogu ekranu. Proces tworzenia postaci sezonowej dobiegł końca!

Czym są sezony w Diablo III?

To nic innego jak ponowne rozpoczynanie zabawy w Diablo III z tym wyjątkiem, że startuje się od zera - nie masz dostępu do złota, klejnotów i przedmiotów z postaci nie sezonowych. Nie dysponujesz tutaj również wbitymi wcześniej poziomami mistrzowskimi. Również skrytkę będziesz musiał/a rozszerzyć od nowa. To samo tyczy się rzemieślników - wszystkie recepty i formuły będzie trzeba skompletować od nowa. W zamian za to, dzięki wzięciu udziału w rozgrywce sezonowej, masz szansę na zdobycie nowych, potężnych legendarnych przedmiotów, które nie występują w rozgrywce nie sezonowej! Możesz również wyróżnić swoją postać poprzez zdobycie nowych transmogryfikacji. Poza tym, rozgrywka sezonowa niesie ze sobą dodatkowe osiągnięcia do zdobycia, tzw. "podboje".

Tabele wyników

W trybie sezonowym możesz również rywalizować z innymi graczami o to, kto pierwszy zdobędzie dane osiągnięcie - np. maksymalny poziom postaci, ukończenie jakiegoś ważnego wydarzenia, jak najszybsze przejście Głębokiej Szczeliny, zebranie największej ilości punktów za osiągnięcia.

Tabela wyników - Tryb sezonowy | Opis mechanizmów rozgrywki w Diablo III - Diablo III: Reaper of Souls - poradnik do gry
Tabela wyników

Wszystkie wyniki można śledzić w tablicy wyników, która dostępna jest z głównego menu. Każdy gracz, który zdobędzie bardzo dobry wynik, a przynajmniej lepszy od pozostałych, zostanie w nagrodę umieszczony na takiej tablicy. Swoje wyniki można porównywać z wynikami znajomych lub członków klanu.

Postępy sezonowe

W Diablo 3 można wykonywać specjalne zadania sezonowe za które można otrzymać dodatkowe nagrody, jak np. unikatową ramkę portretu lub zwierzęcego towarzysza, a w przyszłości na pewno znajdą się kolejne nagrody do zdobycia. Wszystkie postępy można śledzić w nowym oknie interfejsu.

Postępy podzielone są na akty, a w każdym z nich do wykonania są inne zadania - Tryb sezonowy | Opis mechanizmów rozgrywki w Diablo III - Diablo III: Reaper of Souls - poradnik do gry

Postępy podzielone są na akty, a w każdym z nich do wykonania są inne zadania. Z aktu na akt zadania są coraz bardziej wymagające, jak np. Osiągnięcie 60 poziomu Głębokiej Szczeliny więc na pewno nie będzie co narzekać na nudę.

Koniec Sezonu

W trakcie gry sezonowej można zdobyć wiele ciekawych łupów, pełno złota, schematów, kamieni szlachetnych itd. Poza tym, lvlujesz dodatkowych bohaterów i zdobywasz paragony. Co się z tym wszystkim stanie, gdy sezon dobiegnie końca?

Bohaterowie

Wszyscy bohaterowie sezonowi zostają przemienieni na niesezonowych. Nie musisz organizować na swojej liście postaci wolnego miejsca, aby się zmieścili.

Zdobyte doświadczenie (paragony)

Po zakończeniu sezonu zostanie przeniesiona suma punktów doświadczenia, którą udało Ci się zdobyć, a nie sam lvl paragonu, który osiągnąłeś/łaś. Skutkuje to tym, że paragony niesezonowe i sezonowe nie zostają dodane do siebie. Otrzymasz za to ilość paragonów, która odpowiada zdobytym przez Ciebie punktom doświadczenia.

Rzemieślnicy, krwawe, odłamki, złoto, przedmioty i inne łupy

Jeśli poziom rzemieślników w trybie sezonowym był wyższy niż ten w rozgrywce niesezonowej to po zakończeniu sezonu zostaną oni przeniesieni do trybu niesezonowego. Tyczy się to również wszystkich zdobytych schematów. Całe zdobyte złoto, jak i przedmioty, które były na wyposażeniu Twojego bohatera sezonowego, jak i cała zawartość skrzynki zostanie przeniesiona do trybu niesezonowego. Tak samo ma się sprawa z krwawymi odłamkami.

Przedmioty zdobyte w sezonie zostaną wysłane mailem - Tryb sezonowy | Opis mechanizmów rozgrywki w Diablo III - Diablo III: Reaper of Souls - poradnik do gry
Przedmioty zdobyte w sezonie zostaną wysłane mailem

Wszystkie przedmioty zostaną wysłane do Ciebie za pomocą maila, a wiadomość zostanie podzielona na kategorie. Możesz sam/a zdecydować co chcesz odebrać, a co nie. Możesz również podejrzeć informacje na temat przedmiotu, który został do Ciebie wysłany. Po kliknięciu przycisku "Odbierz" do Twoje ekwipunku zostaną przeniesione wybrane wcześniej przedmioty.

Osiągnięcia

Wszelkie zdobyte przez Ciebie osiągnięcia w trybie sezonowych na bieżąco aktualizowały się również w trybie niesezonowym.

Nagrody sezonowe

Za udział w rozgrywkach sezonowych i zdobycie chociaż jedną postacią 70 poziomu (obojętnie w którym trybie - normalnym czy hardkorowym), gracz otrzymuje dostęp do unikatowego zestawu transmogryfikacji - 2 części zestawu na każdy sezon. Kolejne części zestawu do transmogryfikacji będą udostępniane w następnych sezonach.

Co czeka graczy w kolejnych sezonach?

Blizzard stara się wprowadzać zmiany w każdym sezonie. Pewne są nowe przedmioty legendarne, które będzie można zdobyć w trakcie trwania sezonu. Nowe podboje, sztandary, kolejne części zestawu do transmogryfikacji i wiele innych atrakcji!