Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Diablo III: Reaper of Souls - poradnik do gry

Diablo III: Reaper of Souls - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Maltael | Walki z bossami w Diablo III poradnik Diablo III: Reaper of Souls

Maltael

Malthael jest ostatnim przeciwnikiem, którego spotkasz na swojej drodze w trakcie wędrówki przez V akt - Maltael | Walki z bossami w Diablo III - Diablo III: Reaper of Souls - poradnik do gry

Malthael jest ostatnim przeciwnikiem, którego spotkasz na swojej drodze w trakcie wędrówki przez V akt. Jest silnym i mobilnym przeciwnikiem, który na wyższych poziomach trudności może sprawić trochę problemów - szczególnie za pierwszym razem. Walka z Malthaelem składa się z trzech faz, a w każdej z nich nasz przeciwnik będzie trochę inaczej się zachowywał.

Fazy:

Pierwsza -Malthael co jakiś czas staje na środku areny i wypuszcza wiele dusz w każdym kierunku. Dusze lecą powoli, więc łatwo ich unikać, a sam boss staje się wtedy odsłonięty na ataki z dystansu. Staraj się zadać w tym czasie jak najwięcej obrażeń swojemu przeciwnikowi ponieważ nie będzie w stanie na nie odpowiedzieć. Dodatkowo, w trakcie trwania fazy pierwszej, na mapie ciągle pojawia się mgła śmierci, która utrudnia poruszanie się.

Druga - W drugiej fazie Malthael przywołuje pomocników w postaci Egzorcystów, którzy są całkiem wytrzymałymi przeciwnikami i potrafią być nieźle upierdliwi ponieważ są w stanie teleportować się po mapie. Warto zabijać ich jak najszybciej i zając się prawdziwym przeciwnikiem. W drugiej fazie, Malthael zmienia swoje zachowanie i zamiast wypuszczać dusze stojąc na środku areny, boss zaczyna przywoływać Czaszki, które wirują na krawędzi mapy by potem skierować się ku środkowi. Staraj się stać na obrzeżu mapy i ominąć Czaszki, kiedy zrobią pierwsze koło i skierują się do środka to nie będą w stanie wyrządzić Ci krzywdy.

Trzecia - W trzeciej fazie Malthael tworzy jeszcze więcej Mgieł śmierci i co jakiś czas staje na środku areny i wypuszcza z rąk wiązki energii, którymi zatacza okrąg - niestety lub też stety, nie jest w stanie wygiąć rąk do tego stopnia, aby zamknąć cały okrąg także ZAWSZE za jego plecami jest bezpieczne miejsce - możesz być pewny/a, że stojąc za jego plecami nie otrzymasz żadnych obrażeń. Kiedy tylko zobaczysz, że przeciwnik teleportuje się na środek mapy, szybko zorientuj się w jego położeniu i ustaw się za nim, aby z takiej pozycji wyprowadzać swoje ataki.

Ataki:

Mgła śmierci - Podstawowy atak Maltaela. Tworzy on na arenie okrąg mgły, która zadaje obrażenia i spowalnia przeciwników, którzy znajdują się w jej obszarze. Mgła powoli się porusza, ale gdy jest jej dużo to może sprawić problemy. Malthael używa tej umiejętności w początkowej i końcowej fazie walki. Ważne jest by nie znaleźć się w środku mgły i cały czas pozostawać w pustym miejscu areny.

Wir czaszek - W środkowej fazie walki Maltael przywołuje na obrzeżach mapy czaszki, które zataczają koło, kierują się na środek areny. Po pewnym czasie wylatują poza arenę, także najlepiej to przeczekać. Kiedy je rzuca należy znaleźć na samym rogu i ominąć pierwszy zataczany przez czaszki krąg.

Nova duszy - Maltael pojawia się na środku areny i wypuszcza wiele pocisków dusz we wszystkich kierunkach, które zadają średnie obrażenia i lekko podbijają. Dusze są powolne więc możesz ich łatwo unikać i w międzyczasie atakować swojego przeciwnika.

Wyssanie duszy - Maltael otacza się barierą dusz, która zadaje obrażenia, jeśli stoi się za blisko przeciwnika i odbija twoje ataki dystansowe. Sama umiejętność trwa dość krótko więc najlepiej jest ją przeczekać.

Smagnięcie duszy - Zamiast wypuszczać pociski dusz, Malthael staje na środku areny i wypuszcza kule ognia w losowych kierunkach, a następnie wypuszcza z obu rąk czerwone wiązki energii. Jedynym bezpiecznym miejscem jest obszar za jego plecami, dlatego warto wziąć umiejętność do szybszego poruszania się.

Osiągniecia:

Śmierć nas rozłączy - Zabij Malthaela.

W życiu piękne są tylko chwile - Zabij Malthaela w trybie współpracy. Oznacza to, że musisz ją zabić z dowolnymi ludźmi, a nie w pojedynkę.

Memento Mori - Zabij Malthaela na maksymalnym poziomie bez wykorzystywania zdolności ograniczających kontrolę, grając na poziomie Udręka lub wyższym. Zdolności ograniczające kontrolę to takie które w jakimś stopniu ograniczają walkę przeciwnikowi czyli: spowalniają, ogłuszają, oślepiają itp. Ważne jest to że do zdobycia tego osiągnięcia to ty nie możesz wykorzystywać takich zdolności, a nie twoi znajomi. Nawet jeśli oni używają, a ty nie to i tak je zdobędziesz.

Nagła śmierć - Zabij Malthaela na maksymalnym poziomie w czasie krótszym niż 3 min, grając na poziomie Udręka lub wyższym.

Oszukać śmierć - Zabij Malthaela nie zostając trafionym jego mgłą śmierci, wyssanie duszy, wirem czaszek, nową duszy lub smagnięciem duszy. Dane ataków są wypisane wyżej.

I stałem się śmiercią, niszczycielem światów - Zabij Malthaela na maksymalnym poziomie bez wykorzystywania zdolności ograniczających kontrolę, grając na poziomie Udręka lub wyższym w trybie hardkorowym. Tryb można włączyć dopiero gdy tworzy się nowego bohatera. Oznacza to, że jeśli postać zginie raz to jest od razu kasowana.

Na przekór śmierci - Zabij Malthaela na maksymalnym poziomie w czasie krótszym niż 3 min, grając na poziomie Udręka lub wyższym w trybie hardkorowym. Tryb można włączyć dopiero gdy tworzy się nowego bohatera. Oznacza to, że jeśli postać zginie raz to jest od razu kasowana.