Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 16 października 2009, 15:39

autor: Krystian Smoszna

Gra od 1985 roku i nadal mu się nie znudziło.

Perły ze Steama - cz. 3

W trzeciej części naszego cyklu artykułów zajęliśmy się kolejnymi ciekawymi grami, dystrybuowanymi za pośrednictwem systemu Steam. Jest wśród nich również debiutująca właśnie kapitalna przygodowka pt. Machinarium.

Proste gry zręcznościowe i logiczne, które zwykliśmy określać mianem „casual”, zajęły stałe miejsce w ofercie Steama – bodaj najpopularniejszego w tej chwili systemu elektronicznej dystrybucji. Z reguły jednak omijamy je szerokim łukiem, wychodząc z założenia, że takie wynalazki zarezerwowane są dla mniej doświadczonych graczy. Jest w tym oczywiście sporo prawdy, ale nie oznacza to, że wśród produktów tego typu nie znajdziemy prawdziwych perełek, niejednokrotnie zdolnych zapewnić lepszą rozrywkę niż „poważne” tytuły. Prezentację takich właśnie pereł rozpoczęliśmy kilka miesięcy temu. Dziś serwujemy kolejną, trzecią już porcję tytułów, które naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę.

Dlaczego akurat Steam? Głównym powodem, dla którego zdecydowaliśmy się na system dystrybucji stworzony przez firmę Valve Corporation, jest szeroka gama tytułów z grupy „casual”, które prezentują co najmniej średni poziom. Choć trafiają się również słabsze gry, to jednak ich liczba w porównaniu z hitami jest znikoma. Kolejną przyczyną podjęcia takiej a nie innej decyzji była ogólna popularność systemu wśród hardcore’owych graczy. Większość z Was wykorzystuje Steam do zarządzania innymi produkcjami, dlatego kupno i dodanie do listy kolejnych tytułów nie powinny nikomu sprawić kłopotu. Poza tym platforma dostępna jest w rodzimym języku i nie ma problemów z polskimi kartami kredytowymi, płatności możemy dokonywać także za pomocą popularnego systemu PayPal.

Nie pozostaje nic innego, jak serdecznie zaprosić Was do lektury dalszej części tekstu, gdzie krótko i zwięźle charakteryzujemy kolejną porcję pereł ze Steama.

Większość opisywanych produktów znajdziesz na Steamie w dziale Proste gry.
Machinarium

Machinarium

Zuma's Revenge

Zuma's Revenge

Peggle Nights

Peggle Nights

Audiosurf

Audiosurf

Osmos

Osmos

Perły ze Steama - cz. 2
Perły ze Steama - cz. 2

Zapraszamy do przeczytania drugiej części naszego cyklu artykułów, traktującego o ciekawych grach typu "casual". Przed Wami kilka kolejnych interesujących gier z oferty systemu Steam.

Perły ze Steama - cz. 1
Perły ze Steama - cz. 1

Startujemy z nowym cyklem artykułów, w którym przybliżymy Wam najciekawsze produkcje z gatunku casual, dostępne w systemie elektronicznej dystrybucji Steam.