Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Źródło fot. NeoWiz Games
i
Publicystyka 8 stycznia 2023, 11:30

Czarne konie 2023 roku - te gry mogą Was zaskoczyć

Diablo 4, Starfield – wiadomo, że to będą wielkie przeboje 2023 roku. Ale świat gier to nie tylko pewniaki AAA. Te mniej reklamowane tytuły mogą czasem okazać się świetnymi pozycjami. Oto więc lista tych mniej oczywistych potencjalnych hitów 2023 ro

Rok 2023 zapowiada się nieco lepiej od poprzedniego, bo w końcu powinniśmy otrzymać parę spóźnionych i tych szczególnie oczekiwanych hitów. Bez względu na to, jakie dostaną oceny, można śmiało zakładać, że o takich produkcjach jak Diablo IV, S.T.A.L.K.E.R. 2, Starfield, Hogwarts Legacy czy The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom na pewno będzie głośno i będą się one cieszyć ogromną popularnością. O ile oczywiście dojdzie do ich premier! Na pewno też pojawi się parę „indyczych” niespodzianek, które wezmą wszystkich z zaskoczenia i dzięki swojej grywalności zdobędą wielu fanów.

Obok nich powstają także gry, które nie są tak mocno reklamowane i nie mają aż tak dużych budżetów jak tytuły AAA, niemniej już samymi zapowiedziami wzbudzają zainteresowanie i mogą okazać się przysłowiowym „czarnym koniem” przyszłego roku – niespodziewanym hitem, który narobi tyle zamieszania, co kiedyś pierwsza część A Plague Tale albo Hellblade. Spośród nich wyłowiliśmy też parę pozycji z nieco bardziej niszowych dziś gatunków. Oto nasza lista tych mniej znanych tytułów, które warto będzie mieć na oku w 2023 roku.

Forever Skies

Forever Skies, Far From Home S.A., 2023

  1. Data premiery: 2023 (Early Access)
  2. Gatunek: survival
  3. Producent: Far From Home S.A.
  4. Platformy: PC, w późniejszym terminie PlayStation 5, Xbox Series X/S

O czym będzie Forever Skies?

Forever Skies to polski survival, który zabierze nas w dość oryginalne miejsce. Jest tu wprawdzie znany motyw postapokalipsy, ale wszystko dzieje się nad chmurami, bo świat pokryty jest toksycznym pyłem. Poruszając się futurystycznym sterowcem, który pełni też funkcję bazy wypadowej, staramy się przetrwać w tych ekstremalnych warunkach, jednocześnie szukając leku na dziwną zarazę wyniszczającą resztki ocalałych. Lokacjami w grze są platformy wysunięte aż do chmur, często będące ruinami dawnych wieżowców. To między nimi przyjdzie nam latać naszym statkiem. A całość jest ponoć mocno inspirowana problemami z krakowskim smogiem.

Dlaczego warto czekać?

Jakiś czas temu twórcy udostępnili demo Forever Skies, które pozwoliło wszystkim przekonać się, o czym będzie ta dość oryginalna gra. I okazało się, że ma ona całkiem wciągającą rozgrywkę, zwłaszcza przy rozbudowie statku, który potrafi zmienić się w okazałą bazę mieszkalną, nawet z dostosowywaniem elementów kosmetycznych. Nie widzieliśmy jeszcze wielu planowanych mechanik, takich jak chociażby system walki, ani trybu kooperacji, który z pewnością urozmaici pobyt w tym niegościnnym, toksycznym świecie. Choć studio stojące za tym tytułem jest nowe, składa się z weteranów pracujących wcześniej nad Chernobylite, The Medium, Dead Island i Divinity: Original Sin. Autorzy, wydając drugą, poprawioną wersję dema, dali sygnał, że słuchają fanów gry i biorą sobie do serca wszelkie sugestie. Forever Skies zapowiada się na jedną z oryginalniejszych produkcji przyszłego roku.

  1. Więcej o grze Forever Skies

Dariusz Matusiak

Dariusz Matusiak

Autor tekstów. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Gracz od czasów świetności Amigi. Pisanie o grach rozpoczął w 2013 roku od swojego bloga na gameplay.pl, skąd szybko trafił do działu recenzji i publicystki GOL-a. Czasem pisze też o filmach i technologii. Od zawsze fan wyścigów, realistycznych symulatorów i strzelanin militarnych oraz gier z wciągającą fabułą lub wyjątkowym stylem artystycznym. W wolnych chwilach uczy latać w symulatorach nowoczesnych myśliwców bojowych na prowadzonej przez siebie stronie Szkoła Latania. Poza tym wielki miłośnik urządzania swojego stanowiska w stylu „minimal desk setup”, sprzętowych nowinek i kotów.

więcej

Manor Lords

Manor Lords

Broken Roads

Broken Roads

Dune: Awakening

Dune: Awakening

Forever Skies

Forever Skies

Path of Exile: Mobile

Path of Exile: Mobile

19 gier RPG, w które zagramy w 2023 roku
19 gier RPG, w które zagramy w 2023 roku

Wśród najlepiej zapowiadających się RPG wyróżniają się przede wszystkim nowe marki i pozycje, o których jeszcze rok temu nie słyszał nikt. Gatunek z wolna ewoluuje, ale spokojnie – dla starych wyjadaczy też znajdzie się kilka znajomo brzmiących tytułów.

Gry stycznia 2023 - spokojne otwarcie nowego roku
Gry stycznia 2023 - spokojne otwarcie nowego roku

Rok 2022 dostarczył nam kilka znamienitych produkcji, więc pozostaje trzymać kciuki, aby nowy rok okazał się co najmniej równie dobry, jak nie lepszy! Styczeń pod tych względem nie jest przełomowy – to miesiąc, w którym odetchniemy i odpoczniemy.

Gry 2023 roku, na której najbardziej czekamy - wybór redakcji
Gry 2023 roku, na której najbardziej czekamy - wybór redakcji

Zagrywając się jeszcze w produkcje z tego roku, myślami wybiegamy już do przyszłorocznych, potencjalnych przebojów. Już w pierwszym kwartale 2023 roku powinniśmy zobaczyć wiele z nich – oto więc ranking najbardziej oczekiwanych gier redakcji GRYOnline.pl.