Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Źródło fot. CD Projekt RED / KRAFTON
i
Publicystyka 29 listopada 2022, 18:21

Premiery gier - grudzień wcale nie mrozi, tylko oddaje

Koniec roku może i nie oferuje głośnych premier, ale zamiast tego serwuje pakiet przyjemnych produkcji, dobrze podsumowujących ostatnie dwanaście miesięcy. Rok 2022 można bowiem zaliczyć do udanych, a grudzień kończy go w dobrym stylu.

Grudzień to czas podsumowań i zazwyczaj trudno w tym miesiącu o jakieś spektakularne debiuty. Wbrew pozorom będzie jednak w czym wybierać, a jeśli nie skusicie się na żadne nowe gry, czeka na Was „3 Wiedźmin 3 najlepszy” w jeszcze lepszym, bo next-genowym, wydaniu. Poza nim znajdzie się kilka innych tytułów wartych uwagi, chociaż marudy i tak pewnie będą kręcić nosem, że nie ma w co grać.

Need for Speed Unbound

EA

Data premiery: 2 grudnia 2022

INFORMACJE

  1. Gatunek: wyścigi
  2. Platformy: PC, PS5, XSX/S
  3. Przybliżona cena: ok. 237 zł (PC), ok. 280 zł (PS5, XSX/S)

Need for Speed, ale anime?

Need for Speed powraca, choć trudno powiedzieć, że w dobrym stylu. Nie wszystkim bowiem spodoba się oryginalna szata graficzna, jaką zaoferuje Need for Speed Unbound. Niektórzy twierdzą, że przywodzi na myśl anime, niemniej to bardziej komiksowa stylistyka z realistycznym otoczeniem. Ten nietypowy miks opowie historię dwóch kumpli, kradzieży cennego samochodu oraz ulicznych wyścigów.

Ryzykowne eksperymenty na drodze

Pomysł na rozgrywkę nie uległ zmianie, czyli wracamy do brania udziału w nielegalnych wyścigach ulicznych i uciekania przed policją. Samochody oczywiście można podkręcać, nie zabraknie różnorakich elementów kosmetycznych, a pewną nowością mają być zmiany w modelu prowadzenia. Ten porzuci klasyczny, zręcznościowy charakter na rzecz czegoś zbliżonego do symulatorów.

  1. Więcej o grze Need for Speed Unbound

Nasze oczekiwania

Nowe Need for Speed brzmi podobnie do Undergrounda, więc to już coś. A tak poważnie, brakuje mi w świecie dzisiejszych gier wyścigowych takiego luzu, kiczu i swobody, jakie przez lata zapewniała seria NFS. Zwiastuny Unbounda nie pokazały na razie zbyt wiele, ale liczę na to, że twórcy wreszcie „dowiozą”. Po zaskakująco strawnym Heacie czas na krok naprzód, na danie graczom przyjemnej, arcade’owej ścigałki z masą opcji tuningu i ciekawymi autami. Jeśli znowu się to nie uda, moim zdaniem serię czeka pogrzeb lub przynajmniej dłuższy pobyt w „zamrażarce” EA.

Mikołaj „mikos” Łaszkiewicz

Bardzo polubiłem się z piątą odsłoną Forzy Horizon, ale w tego typu grach znacznie więcej czasu spędzam, tuningując wizualnie starsze japońskie auta i robiąc im fotki, niż ścigając się – niestety produkcja Playground Games nie dała mi pod tym względem możliwości, o których marzę. Moje nadzieje rozbudziło natomiast najnowsze Need for Speed, w którym dostępne opcje modyfikacji wydają się przekraczać najśmielsze marzenia. Bardzo pasuje mi także oprawa audiowizualna, a model jazdy, no cóż, nigdy nie był najmocniejszą stroną tej serii i jakoś dawno zdążyłem się z tym pogodzić. Może jestem zaślepiony, ale wierzę, że będzie to najlepsze Need for Speed od czasów uwielbianego przeze mnie Most Wanted z 2005 roku.

Paweł „Frozi” Woźniak

Patryk Manelski

Patryk Manelski

Chciał być informatykiem, potem policjantem, a skończyło się na „dziennikarzeniu” na UŚ. Tam odkrył, że można połączyć pasję do grania z pisaniem. Następnie bytował w kilku redakcjach, próbując przekonać wszystkich, że gry MMO są najlepsze na świecie. Tak trafił do działu publicystyki na GOL-u, gdzie niestrudzenie kontynuuje swoją misję – bez większych sukcesów. W przerwach od walenia z axa hoduje cyfrowe pomidory, bawiąc się w wirtualnego farmera. Nie mając własnego ogródka, zadowala się opieką nad drzewkiem bonsai. Kręci go też jazda na rowerze, zaś czytać lubi mangę i fantastykę. A co najważniejsze, pochodzi z Sosnowca, gdzie zresztą mieszka i z czego jest dumny!

więcej

TWOIM ZDANIEM

Na którą grę grudnia 2022 czekasz najbardziej?

Need for Speed Unbound
3,1%
The Callisto Protocol
33,2%
Marvel's Midnight Suns
3,4%
Dwarf Fortress
3,1%
Hello Neighbor 2
0,2%
Knights of Honor 2: Sovereign
7,6%
Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion
1,1%
Master of Magic
1,1%
High on Life
4,5%
Wiedźmin 3: Dziki Gon - Edycja kompletna
34,8%
Blacktail
3,1%
Skinny & Franko: Fists of Violence
1,1%
Assassin's Creed: Valhalla - Ostatni rozdział DLC
2,5%
Hearthstone: Pochód Króla Lisza DLC
1,1%
Zobacz inne ankiety
Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

The Callisto Protocol

The Callisto Protocol

Need for Speed Unbound

Need for Speed Unbound

Dwarf Fortress

Dwarf Fortress

High on Life

High on Life

Hello Neighbor 2

Hello Neighbor 2

Hearthstone: Pochód Króla Lisza

Hearthstone: Pochód Króla Lisza

Gry stycznia 2023 - spokojne otwarcie nowego roku
Gry stycznia 2023 - spokojne otwarcie nowego roku

Rok 2022 dostarczył nam kilka znamienitych produkcji, więc pozostaje trzymać kciuki, aby nowy rok okazał się co najmniej równie dobry, jak nie lepszy! Styczeń pod tych względem nie jest przełomowy – to miesiąc, w którym odetchniemy i odpoczniemy.

Gry 2023 roku, na której najbardziej czekamy - wybór redakcji
Gry 2023 roku, na której najbardziej czekamy - wybór redakcji

Zagrywając się jeszcze w produkcje z tego roku, myślami wybiegamy już do przyszłorocznych, potencjalnych przebojów. Już w pierwszym kwartale 2023 roku powinniśmy zobaczyć wiele z nich – oto więc ranking najbardziej oczekiwanych gier redakcji GRYOnline.pl.

Najciekawsze polskie gry wideo zapowiedziane na 2023 rok
Najciekawsze polskie gry wideo zapowiedziane na 2023 rok

Do niedawna mogliśmy się chwalić przede wszystkim kolejnymi RPG „Redów” i kilkoma oryginalnymi mniej lub bardziej produkcjami niezależnymi. W 2023 roku dobrze zapowiadających się polskich gier powstanie więcej niż dodatków do The Sims 4.