Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 8 stycznia 2022, 11:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

Gry RPG 2022 roku, na które nie czekacie, a powinniście

Choć w 2022 roku nie zabraknie wielkich RPG, na liście do zagrania tysięcy fanów znajduje się również co najmniej kilkanaście mniej znanych „indyków”. Czasem tak oryginalnych, że jeżeli technikalia nie zawiodą, może uda im się odnieść sukces.

Alaloth: Champions of the Four Kingdoms

  1. Producent: Gamera Interactive
  2. Data premiery: 2022

Alaloth: Champions of Four Kingdoms nie zachwyci oprawą wizualną. Proste modele budynków i postaci mają być jedynie środkami do celu, którym jest przedstawianie wciągającej historii pełnej intryg, zwrotów akcji i polityki. Szczególnie istotne wydaje się to ostatnie – gracz wcieli się w przedstawiciela bądź przedstawicielkę jednego z kilkudziesięciu szlacheckich rodów, rywalizujących o wpływy w tytułowych czterech królestwach.

Choć nie zabraknie tu elementów klasycznego fantasy (takich jak na przykład magia lub obecność orków, krasnoludów czy elfów), produkcja ta ma bardziej przypominać Grę o tron niż netflixowego Wiedźmina. W pracach nad Alalothem uczestniczy zresztą sam Chris Avellone, współtwórca takiej klasyki gatunku jak Planescape: Torment czy KotOR 2. Już sam jego udział gwarantuje przynajmniej solidny scenariusz. A być może nawet fabularne arcydzieło.

Zostało jeszcze 42% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
Expeditions: Rome

Expeditions: Rome

Wartales

Wartales

Dark Envoy

Dark Envoy

Rok 2022 w branży gier - nasze przewidywania
Rok 2022 w branży gier - nasze przewidywania

Premiery wielkich hitów i ciąg dalszy komplikacji z organizacją branżowych imprez oraztworzeniem gier. Uncharted w kinach i ciągły brak kart graficznych w sklepach. Rok 2022 w branży gier to znane problemy i miłe niespodzianki, na które czekamy.

Najbardziej wyczekiwane RPG-i 2022 roku
Najbardziej wyczekiwane RPG-i 2022 roku

Po okresie nieznacznej stagnacji (choć nie tak widocznej jak w przypadku branży filmowej) w 2022 roku będziemy mieli okazję zagrać w kilkadziesiąt niezmiernie ciekawych produkcji. A wśród nich znajdzie się przynajmniej kilkanaście „dużych” RPG-ów.

7 nowych gier RPG, w które warto zagrać
7 nowych gier RPG, w które warto zagrać

Długie jesienne wieczory to idealny czas na granie – zwłaszcza w erpegi. A wiecie, że ostatnio ukazało się kilka świetnych pozycji w tym gatunku? Przypadek? Nie sądzę! Dlatego dziś zabieram Was w krótką podróż po najnowszych produkcjach RPG.