Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 3 stycznia 2022, 11:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

Najbardziej wyczekiwane RPG-i 2022 roku

Po okresie nieznacznej stagnacji (choć nie tak widocznej jak w przypadku branży filmowej) w 2022 roku będziemy mieli okazję zagrać w kilkadziesiąt niezmiernie ciekawych produkcji. A wśród nich znajdzie się przynajmniej kilkanaście „dużych” RPG-ów.

Dragon Age 4?

Producent: BioWare

Klimat: mroczne fantasy

Data premiery: 2022–2023?

Nie ma się co łudzić – szansa na to, by kolejna część kultowej serii BioWare ujrzała światło dzienne już w 2022 roku, jest niewielka. Dopóki jednak oficjalna data premiery nie została ogłoszona, można mieć nadzieję, że kanadyjskie studio zdążyło już dopracować niemal wszystkie elementy rozgrywki.

Po powtarzalnej „dwójce” i niewciągającej „trójce” następna część po prostu musi widzów czymś zaskoczyć. A przynajmniej nie rozczarować. Po premierze niemal siedmioletniego już Wiedźmina 3 ma prawo okazać się to wcale niełatwym zadaniem. Dla obrońców Thedas może to jednak stanowić o ich być albo nie być – jeżeli „czwórka” się nie sprzeda, „piątki” zapewne nie ujrzymy już nigdy.

O AUTORZE

RPG to nie tylko jeden z moich ulubionych gatunków, ale też ten, z którym z racji pracy mam do czynienia najczęściej. I wcale mi to nie przeszkadza. Wgłębianie się w mechaniki nowych gier tego rodzaju to już nie bolesna podróż przez mękę, jak w przypadku niektórych tytułów jeszcze 10 lat temu, tylko naprawdę przyjemna przygoda. Mam nadzieję, że podobnie będzie w roku 2022.

Marek Jura

TWOIM ZDANIEM

Jaki typ gier RPG lubisz najbardziej?

Action-RPG
45%
Klasyczne, takie jak za dawnych czasów
28,3%
Taktyczne RPG
7,6%
RPG w stylu Dark Souls
6,2%
Hack'n'slashe
4,5%
jRPG
4,3%
MMORPG
2%
Roguelike'i
1,1%
Inne
0,9%
Zobacz inne ankiety
Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy

Baldur's Gate III

Baldur's Gate III

Pokemon Legends: Arceus

Pokemon Legends: Arceus

Diablo Immortal

Diablo Immortal

Dragon Age IV

Dragon Age IV

Rok 2022 w branży gier - nasze przewidywania
Rok 2022 w branży gier - nasze przewidywania

Premiery wielkich hitów i ciąg dalszy komplikacji z organizacją branżowych imprez oraztworzeniem gier. Uncharted w kinach i ciągły brak kart graficznych w sklepach. Rok 2022 w branży gier to znane problemy i miłe niespodzianki, na które czekamy.

Gry RPG 2022 roku, na które nie czekacie, a powinniście
Gry RPG 2022 roku, na które nie czekacie, a powinniście

Choć w 2022 roku nie zabraknie wielkich RPG, na liście do zagrania tysięcy fanów znajduje się również co najmniej kilkanaście mniej znanych „indyków”. Czasem tak oryginalnych, że jeżeli technikalia nie zawiodą, może uda im się odnieść sukces.

Czarne konie 2022 roku - gry, które mogą nas zaskoczyć
Czarne konie 2022 roku - gry, które mogą nas zaskoczyć

Co roku mamy do czynienia z produkcjami, których sukces z łatwością można było przewidzieć. Zawsze jednak trafi się też parę miłych zaskoczeń. Jakie więc growe niespodzianki czekają nas w 2022 roku?