Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 30 listopada 2021, 15:29

autor: Patryk „PefriX” Manelski

MMOholik zagubiony w świecie fantasy. Nie pogardzi dobrą książką lub serialem.

Premiery gier - grudzień 2021 bez fajerwerków

Koniec roku 2021 blisko i wydawać by się mogło, że to idealny czas, aby zaskoczyć graczy jakąś wielką premierą. Okazuje się jednak, że pod tym względem grudzień jest rozczarowujący. Nie brakuje w tym miesiącu gier, ale nie liczcie na nic wielkiego.

Finałowy przeciwnik wychodzi na arenę, by zmierzyć się z oczekiwaniami graczy i zakończyć premiery 2021 roku. Czy jednak grudzień poradzi sobie na polu bitwy? Nie wygląda na dobrze przygotowanego, choć ma kilka asów w rękawie, niemniej to może być za mało, by zaspokoić co wybredniejsze gusta. Ostatni miesiąc roku pełen jest nowości, ale nie wydają się one w żaden sposób spektakularne. Młodzież pewnie podsumowałaby to tak: nie oddaje.

Wartales

Data premiery: 1 grudnia 2021

INFORMACJE

  1. Gatunek: RPG
  2. Platforma: PC
  3. Przybliżona cena: nie znamy

Wartales wystawi Waszą moralność na próbę

Northgard był przyjemnym przedstawicielem gatunku RTS. Teraz jego twórcy próbują swoich sił w czymś innym – szykując klasyczne RPG z turową walką. Ich nowy projekt o nazwie Wartales zadebiutuje już 1 grudnia w Early Accessie i warto mu się przyjrzeć. O ile sam motyw świata łudząco podobnego do średniowiecznej Europy oraz choroby trawiącej krainę nie jest oryginalny, tak wreszcie wcielimy się w kogoś innego niż „wielki zbawca ludzkości”.

Nie ma dobra czy zła – liczy się tylko przeżycie

Wartales opowiada o najemniku, który gotowy jest zrobić wszystko, by przetrwać. Dlatego też gromadzi podobne sobie osoby, którym zależy na tym, aby mieć co do gęby włożyć. Razem podejmują się przeróżnych zadań, często moralnie wątpliwych. Nie wszystkim towarzyszom będzie to odpowiadać, co warto brać pod uwagę. Morale w Wartales to istotny wskaźnik, od którego zależeć ma ewentualna dezercja kompanów, a także nasza przyszłość.

  1. Więcej o grze Wartales

Nasze oczekiwania

Wartales pojawiło się w zestawieniu najciekawszych gier miesiąca nie tylko dlatego dlatego, że dobrych premier w grudniu jest mało. Pierwszym, co rzuca się tu w oczy, jest estetyka tej produkcji – rozgrywka wydaje się nie tylko przejrzysta, ale i solidnie zaprojektowana pod względem wizualnym. Dodajmy do tego całkiem satysfakcjonujący system walki turowej i wcale nie gorszą narrację opartą na graniu szajką najemnych bandziorów – bo tym razem ubrudzimy sobie trochę łapki, zamiast ratować świat w lśniącej zbroi. Czy będzie to tytuł, przy którym zatracę się na całą resztę grudnia? Raczej nie sądzę, ale potencjał w tej grze drzemie, co sprawdzić może każdy... dzięki darmowej wersji demo na Steamie.

Pajdos

TWOIM ZDANIEM

Na którą grę grudnia 2021 czekasz najbardziej?

Disco Elysium PL
37,6%
Halo Infinite
29,9%
Wartales
10,4%
Syberia: The World Before
7,7%
Five Nights at Freddy’s: Security Breach
4,4%
Shadow Tactics: Blades of the Shogun – Aiko’s Choice
3,6%
Asterix & Obelix: Slap them All!
3%
Final Fantasy 14: Endwalker
1,6%
Solar Ash
0,5%
Shovel Knight Pocket Dungeon
0,5%
The Gunk
0,5%
Zobacz inne ankiety
Halo Infinite

Halo Infinite

Disco Elysium: The Final Cut

Disco Elysium: The Final Cut

Syberia: The World Before

Syberia: The World Before

Final Fantasy XIV: Endwalker

Final Fantasy XIV: Endwalker

Gry, które zaskoczyły nas w październiku 2021
Gry, które zaskoczyły nas w październiku 2021

Czasem już przed debiutem danej produkcji wiemy, że jakaś gra okaże się hitem lub gigantyczną wpadką. Zdarzają się również takie tytuły, które po prostu zaskakują. W tym zestawieniu znajdziecie produkcje, które trafiły do sprzedaży w październiku i narobi

Premiery gier - październik 2021 to kocyk, kakałko i mnóstwo gier
Premiery gier - październik 2021 to kocyk, kakałko i mnóstwo gier

Rozpoczyna się najciekawszy czas dla graczy. Chodzi oczywiście o jesień, która jak zwykle dostarczy bogaty pakiet nowych gier do ogrania! A skoro pogoda za oknem nieciekawa, to tylko dodatkowy powód, aby sięgnąć po którąś z październikowych premier.