Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 5 czerwca 2021, 09:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

8 problemów MCU, które mogą pogrążyć filmy Marvela

Niedługo MCU otworzy kolejną fazę również na dużym ekranie. Nie ma co jednak ukrywać, że pandemia dała Marvelowi w kość. Nie jest to jedyny problem, z którym musi mierzyć się Kevin Feige. Czy obserwujemy koniec dominacji MCU?

Avengers, assemble

  1. Gdzie działało to dobrze: Avengers: Koniec Gry
  2. Gdzie może to stać się poważnym problemem: Avengers 5 (?)

Czy scena z portalami była zrobiona specjalnie po to, by wzbudzić w widzach wielkie emocje? Tak. Czy Thanos zachował się jak pierwszy lepszy półgłówek, spokojnie czekając, aż wszyscy spokojnie umiejscowią się na polu bitwy, a Cap efektownie złapie młot? Tak. Czy Strange i Wong nie mogli przenieść jeszcze większej armii, a najlepiej kilkunastu dział albo i robotów, żeby ograniczyć straty w ludziach? Oczywiście. Ta scena miała grać na bardzo prostych emocjach. I grała. Mógłbym udawać, że jako tekściarza wcale mnie to nie ruszyło, że to już było, że przewidywalne, że pompatyczne, patetyczne i naiwne. Ale prawda jest taka, że nigdy wcześniej w kinie popularnym nie przeżyłem tak wielkich emocji jak wtedy. Podobnie jak miliony widzów na całym świecie. To było COŚ. Coś naprawdę niezapomnianego.

Czy jednak kiedykolwiek jeszcze będzie nam dane przeżyć w kinie podobne uniesienie? Niestety szanse na to wcale nie są duże. Po pierwsze, w przypadku Końca gry mieliśmy do czynienia z wielkim finałem całej sagi, budowanej kilkanaście lat. Jeżeli więc miałoby się to powtórzyć, to na pewno nie szybko, inaczej zabraknie hype’u. Po drugie – raczej nie zobaczymy już w takiej bitwie Capa, Iron Mana, Czarnej Wdowy, Hulka, Czarnej Pantery, Draxa, a możliwe, że i Wandy. Czy Eternalsi, Shang-Chi i Fantastyczna Czwórka będą w stanie ich zastąpić?

Zostało jeszcze 55% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
TWOIM ZDANIEM

Wolisz filmy Marvela czy DC?

78,6%
Marvela
21,4%
DC
Zobacz inne ankiety