Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 9 maja 2021, 11:30

Najlepsze darmowe gry na PS5 - gry free-to-play na PlayStation 5

PS5 okazało się niebywałym sukcesem, ale wysokie ceny gier nowej generacji skłaniają graczy do spoglądania w stronę „darmówek”. W co można już grać za darmo na PlayStation 5.

Problemy z dostępnością PlayStation 5 oraz podniesione ceny nowych gier zmuszają nas do szukania oszczędności. Kupno ulubionego tytułu w dniu premiery może być coraz większym ciosem dla portfela, więc gracze poszukują sposobów na tańszą zabawę.

A co powiecie na rozrywkę darmową? Brzmi świetnie, prawda? Na PS5 znajdziecie mnóstwo ciekawych gier, które można pobrać bez ponoszenia żadnych kosztów. Specjalnie dla Was wybraliśmy najciekawsze tytuły free-to-play i zebraliśmy je w poniższym artykule.

Zaznaczyłem, że wszystkie produkcje z tego zestawienia da się pobrać, nie płacąc. Nie oznacza to jednak, iż cała zawartość dostępna jest w nich za darmo. W zdecydowanej większości z nich funkcjonują mikrotransakcje i inne płatne dodatki wpływające w jakiś sposób na zabawę. Poniżej znajdziecie informacje na temat samej gry, tego, co możecie w niej kupić za realną gotówkę, a także czy bez wydawania pieniędzy da się w niej dobrze bawić.

PS PLUS JEST KONIECZNY?

Choć abonament PlayStation Plus jest zazwyczaj wymagany do zabawy online, to w przypadku gier free-to-play ta zasada nie obowiązuje. W większości tytułów przedstawionych w tym artykule możecie bawić się w trybie wieloosobowym niezależnie od tego, czy posiadacie abonament PS Plus, czy nie.

Apex Legends

W SKRÓCIE

  1. Gatunek: strzelanka battle royale
  2. Czy za darmo można się dobrze bawić: tak
  3. Gry gra ma ulepszenia na PS5: nie, gra działa w trybie kompatybilności wstecznej

Czym jest Apex Legends?

Sieciową strzelanką z podgatunku battle royale, w której bierzemy udział w zespołowych starciach. Trzyosobowe drużyny muszą nie tylko unikać pocisków, ale także zwracać uwagę na ciągle zmniejszający się obszar rozgrywki. Apex Legends wyróżnia uniwersum znane z serii Titanfall i dynamiczna akcja, nastawiona na nieustanne przemieszczanie się. Gra cechuje się systemem intuicyjnych komend, ułatwiających porozumiewanie się bez użycia słów.

Co dają zakupy za prawdziwe pieniądze?

Mnóstwo elementów kosmetycznych pozwalających na tworzenie naprawdę zwariowanych postaci. Przeróżne skórki na postacie czy broń nabywamy, otwierając skrzynki z losową zawartością – lootboksy. Pieniądze przyspieszają też proces odblokowywania kolejnych bohaterów – są oni darmowi i można ich zdobyć, po prostu grając, ale jeśli nie lubicie czekać, to studio Respawn Entertainment umożliwia ich natychmiastowy zakup za realną gotówkę.

  1. Więcej o grze Apex Legends
  2. Apex Legends – poradnik do gry
TWOIM ZDANIEM

Najlepsza gra free to play na PS5 to:

Astro's Playroom
30,1%
Apex Legends
14,1%
Call od Duty: Warzone
12,8%
Genshin Impact
8,4%
Path of Exile
8,1%
Destiny 2
5,8%
Rocket League
4,5%
Fortnite
4,5%
World of Tanks: Console
4,2%
Rocket League
2,9%
Paladins: Champions of the Realm
2,6%
Dauntless Reforged
2,1%
Zobacz inne ankiety
Genshin Impact

Genshin Impact

Call of Duty: Warzone

Call of Duty: Warzone

Fortnite

Fortnite

Warframe

Warframe

Apex Legends

Apex Legends

Rocket League

Rocket League

Astro's Playroom

Astro's Playroom

Dauntless

Dauntless

Najlepsze gry z katalogu gier PS Plus
Najlepsze gry z katalogu gier PS Plus

Nowe abonamenty od Sony o nazwach PS Plus Extra i PS Plus Premium otwierają dostęp do katalogu gier wszelkiej maści Niezależnie od tego, jak prezentuje się ta oferta na tle Game Passa, jest w niej sporo wartych ogrania hitów.

Najlepsze darmowe gry 2022 roku - top 100 gier free-to-play
Najlepsze darmowe gry 2022 roku - top 100 gier free-to-play

Zastanawiasz się w co zagrać? Oto gry free to play, na które warto zwrócić uwagę. Zebraliśmy w jednym miejscu top 100 najlepszych darmowych gier.

Najlepsze darmowe gry na PS4 - gry free-to-play na konsolę PlayStation 4
Najlepsze darmowe gry na PS4 - gry free-to-play na konsolę PlayStation 4

Kupowanie nowości i polowanie miesiącami na promocje są fajne… ale granie za darmo jest jeszcze lepsze! Jakie gry free-to-play można znaleźć na konsoli PS4? Oto nasze zestawienie najciekawszych darmowych tytułów.