Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Cyberpunk 2077 Publicystyka

Publicystyka 21 grudnia 2020, 14:40

autor: Pajdos

Spoglądam w lustro i wiem, że jestem bohaterem – w końcu uratowałem już setki wirtualnych światów...

Cyberpunk 2077 - wybieramy nasze ulubione bugi i glitche

Cyberpunk 2077 miał być mesjaszem branży gier wideo - okazał się jednak produkcją niedoskonałą, w której upchnięto mnóstwo mniej i bardziej śmiesznych glitchy. Pora przekłuć nadmuchany balonik i spojrzeć na nowe dzieło RED-ów z przymrużeniem oka.

Nikogo nie powinien dziwić fakt, że w ostatnim czasie to Cyberpunk 2077 jest przedmiotem dyskusji w mediach na całym świecie – i to nie tylko tych branżowych. Peany na cześć pecetowej wersji nowego dzieła CD Projektu RED mieszają się z gromami ciskanymi w związku ze stanem technicznym wydań na konsole minionej generacji. Wszystkie zaś edycje posiadają mniejsze i większe bugi.

Produkcji „Redów” ewidentnie brakuje doszlifowania – a owo niedopracowanie prowokuje do śmiechu graczy na całym świecie. Poluzujmy zatem zaciśnięte szczęki oraz dłonie zwinięte wojowniczo w pięści i... sami też pośmiejmy się z niedoskonałości, na które można się w tej grze natknąć – chociaż na chwilę porzucając myśl, że to polskie dzieło, więc psioczyć na nie się nie godzi.

Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu osób liczba błędów w Cyberpunku 2077 przekracza dopuszczalne limity akceptacji bugów w grach wideo – i z tymi, którym problemy techniczne uniemożliwiają eksplorację Night City, solidaryzujemy się szczególnie, rozumiejąc ich złość i rozgoryczenie. Poniższe zestawienie dotyczy ogólnego niedopracowania gry, a nie wyłącznie fuszerki, jaką okazała się wersja konsolowa na urządzenia poprzedniej generacji. Artykuł warto przeczytać z przymrużeniem oka – dowodzi on, że optymalizacja konsolowa to nie jedyny problem twórców Cyberpunka 2077.

Uwaga – w tekście występują drobne spoilery fabularne, które pojawiły się już w materiałach promocyjnych gry. Jeśli jednak unikasz jak ognia wszelkich informacji o fabule Cyberpunka 2077, chcąc doświadczyć tej niesamowitej historii osobiście, pomiń fragment artykułu zatytułowany „Co strzeliło do głowy Jackiemu?”.

Wszczepy telekinetyczne

Oj, głośno się śmiałem, kiedy zobaczyłem to na streamie. - Cyberpunk 2077 - wybieramy nasze ulubione bugi i glitche - dokument - 2020-12-21
Oj, głośno się śmiałem, kiedy zobaczyłem to na streamie.

Błąd ten jest raczej powszechny i pojawia się w kilku konkretnych miejscach – za pierwszym razem wywołując serdeczny śmiech, przy kolejnych powodując już tylko nieznaczne uniesienie kącików ust. Chodzi oczywiście o niedopasowanie animacji niesionych przez NPC przedmiotów do tychże postaci. Problem ten dotyczy również głównego bohatera (np. gdy próbuje uraczyć się alkoholem ze szklanki lub sięga po „niebieską pigułkę” – pozdro dla kumatych, bo nie chodzi o viagrę). Najczęściej jednak ów błąd sygnalizowano w misji rozgrywającej się w rzeźni (kiedy gangus Maelstromu prezentuje protagoniście zakupionego przez DeShawna bota), a także na początku ścieżki korporacyjnego szczura, gdy zleceniodawca wręcza V potężny plik gotówki.

Widząc ten bug po raz pierwszy, naprawdę trudno zachować powagę. Jasne, że można spróbować wzruszyć ramionami i skupić się na całej scenie – wmawiając sobie przy tym, że postacie niezależne wyposażone są z pewnością we wszczepy umożliwiające przenoszenie przedmiotów za pomocą zdolności telekinetycznych. Często jednak sztuka ta jest trudna do osiągnięcia i głupotka taka potrafi skraść show – skutecznie odwracając uwagę od mających miejsce na ekranie wydarzeń, dialogów i akcji.

TWOIM ZDANIEM

Jak oceniasz Cyberpunka 2077?

Jest świetną grą, nie przeszkadzają mi błędy!
71,4%
Średnio, fabuła nie broni błędów.
12,4%
Porażka :(
7,7%
Jest nieźle, błędy do zniesienia.
4,7%
Jest źle, nie na to się pisałam/pisałem :(
3,9%
Zobacz inne ankiety
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Najlepsze mody do gry Cyberpunk 2077 - przydatne modyfikacje do CP77
Najlepsze mody do gry Cyberpunk 2077 - przydatne modyfikacje do CP77

Modyfikacje dają grom drugie życie. Dlatego zebraliśmy w tym tekście najlepsze mody do Cyberpunka 2077 - i stale będziemy go aktualizować o nowe modyfikacje.

Cyberpunk 2077 - polujemy na easter eggi, wyszukujemy inspiracje
Cyberpunk 2077 - polujemy na easter eggi, wyszukujemy inspiracje

Minęły dwa tygodnie od premiery Cyberpunka 2077, a my, gracze, zdążyliśmy znaleźć masę ciekawych easter eggów różnego rodzaju. Zbierzmy więc najciekawsze z nich, a przy okazji opowiedzmy sobie o inspiracjach, widocznych w grze.

Cyberpunk 2077 - 7 rzeczy, które chciałbym wiedzieć zanim zagrałem
Cyberpunk 2077 - 7 rzeczy, które chciałbym wiedzieć zanim zagrałem

Nie zaczęliście jeszcze grać w Cyberpunka 2077, a zastanawiacie jak się dobrze zacząć i nie popełnić błędów początkującego? Pora więc na parę prostych rad, dzięki którym będzie Wam się grało łatwiej i przyjemniej.