Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 17 października 2020, 11:30

autor: Froozyy

Siedem klonów GTA tak złych, że goni je policja

Wiemy dobrze, jak dobrze sprzedaje się GTA. Nic dziwnego, że wielu chciało stworzyć własny przebój w tym samym stylu. Niestety, wielu poległo próbując.

Real Gangster Auto Crime 2020

  1. Ostatnia aktualizacja: 3 września 2020 (Android)
  2. Producent: Ketch Game Dev
  3. Co przeszkodziło w odniesieniu sukcesu: darujmy już to sobie

Real Gangster Auto Crime 2020 – patrzycie na tytuł poprzedniej gry z tego zestawienia i myślicie, że to coś z tej samej serii? Nic podobnego – po prostu „dzieł” o takim tytule na Androidzie jest cała masa (serio, możecie sprawdzić sami – twórcy bardzo polubili tę frazę). Co ciekawe, akurat na tę „perełkę” trafiłem przypadkiem, szukając wideo z gameplayu poprzedniej pozycji. Tym razem zostawię Was jednak z samym filmikiem prezentującym rozgrywkę, który po prostu od razu „złapał mnie za serce” (zwłaszcza ten „piękny” dubbing!). Jeśli tylko macie chwilę, obejrzycie ten materiał – to idealny obraz mobilnych klonów GTA na miarę dzisiejszych czasów.

MOBILNE KLONY GTA

Zdaję sobie sprawę, że sklepy z aplikacjami mobilnymi to istne kopalnie podróbek GTA. Część autorów chce po prostu zarobić na znanej marce, część tworzy własne wersje hitu Rockstara, aby trochę poduczyć się projektowania gier, a dla innych nie ma nawet wyjaśnienia. Nie zmienia to jednak faktu, że GTA odcisnęło piętno na całej wirtualnej rozrywce i mimo że konsolowców oraz pecetowców trudno już skusić na takowe podróbki, mobilni gracze cały czas powinni mieć się na baczności.

To wszystko unaocznia jeszcze jedną rzecz. W tej branży sam pomysł nie wystarczy, trzeba mieć jeszcze odpowiednie umiejętności i budżet.

Ostatnia aktualizacja: 2020-10-17

Paweł Froozyy Woźniak

TWOIM ZDANIEM

Która z gier z serii GTA jest najlepsza?

GTA San Andreas
38,2%
GTA V
32,9%
GTA Vice City
16,2%
GTA IV
7,4%
GTA III
1,8%
GTA 2
1,1%
GTA (1997)
0,9%
Episodes from Liberty City
0,4%
Chinatown Wars
0,4%
GTA: Liberty City Stories
0,3%
GTA Vice City Stories
0,3%
Zobacz inne ankiety
Ojciec chrzestny II

Ojciec chrzestny II

Driver 3

Driver 3

APB: Reloaded

APB: Reloaded

Crime Life: Gang Wars

Crime Life: Gang Wars

Gry podobne do GTA – pretendenci do gangsterskiego tronu
Gry podobne do GTA – pretendenci do gangsterskiego tronu

GTA sprawiło, że większość współczesnych gier single player oferuje otwarte światy, ale seria Rockstara może się także pochwalić zasługami w popularyzowaniu tytułów gangsterskich... oraz pozycji łączących te obie charakterystyczne cechy cyklu.

Klony GTA - jak skończyli najwięksi konkurenci serii Rockstara
Klony GTA - jak skończyli najwięksi konkurenci serii Rockstara

Olbrzymia popularność cyklu Grand Theft Auto sprawiła, że nie brak naśladowców, którzy chcieliby powtórzyć sukces finansowy gier studia Rockstar North. Sprawdzamy, jak poradzili sobie na przestrzeni lat najgroźniejsi rywale gangsterskiej serii.