Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 17 października 2020, 11:30

autor: Froozyy

Siedem klonów GTA tak złych, że goni je policja

Wiemy dobrze, jak dobrze sprzedaje się GTA. Nic dziwnego, że wielu chciało stworzyć własny przebój w tym samym stylu. Niestety, wielu poległo próbując.

Real Gangster Auto Theft

  1. Ostatnia aktualizacja: 4 października 2020 (Android)
  2. Producent: GameEon
  3. Co przeszkodziło w odniesieniu sukcesu: też wszystko?

„One of the best real gangster crime simulator” – tak w sklepie Google Play reklamuje się aplikacja Real Gangster Auto Theft. Ładne grafiki promocyjne (niemające nic wspólnego z rzeczywistością), darmowy sposób dystrybucji i tytuł jasno sugerujący, czym inspirowali się twórcy. Jakie więc są szanse na to, że gra faktycznie będzie dobra? Zgadliście – praktycznie zerowe.

Nie bardzo jest nawet jak opisać, co w Real Gangster Auto Theft poszło nie tak. Mógłbym po prostu skopiować kilka zdań dotyczących poprzedniej gry – monotonne misje, pusty świat i słaby system strzelania oraz prowadzenia pojazdów. Do tego trzeba dodać liniową fabułę, przedstawianą w ramach kolejnych poziomów dostępnych w menu, a także kiepską grafikę – nawet jak na urządzenia mobilne. Pobierać nie warto, aczkolwiek do tej pory znalazło się ponad milion osób chętnych sprawdzić tę produkcję. Jak widać, magia tytułu działa.

TWOIM ZDANIEM

Która z gier z serii GTA jest najlepsza?

GTA San Andreas
38,2%
GTA V
32,9%
GTA Vice City
16,2%
GTA IV
7,4%
GTA III
1,8%
GTA 2
1,1%
GTA (1997)
0,9%
Episodes from Liberty City
0,4%
Chinatown Wars
0,4%
GTA: Liberty City Stories
0,3%
GTA Vice City Stories
0,3%
Zobacz inne ankiety
Ojciec chrzestny II

Ojciec chrzestny II

Driver 3

Driver 3

APB: Reloaded

APB: Reloaded

Crime Life: Gang Wars

Crime Life: Gang Wars

Gry podobne do GTA – pretendenci do gangsterskiego tronu
Gry podobne do GTA – pretendenci do gangsterskiego tronu

GTA sprawiło, że większość współczesnych gier single player oferuje otwarte światy, ale seria Rockstara może się także pochwalić zasługami w popularyzowaniu tytułów gangsterskich... oraz pozycji łączących te obie charakterystyczne cechy cyklu.

Klony GTA - jak skończyli najwięksi konkurenci serii Rockstara
Klony GTA - jak skończyli najwięksi konkurenci serii Rockstara

Olbrzymia popularność cyklu Grand Theft Auto sprawiła, że nie brak naśladowców, którzy chcieliby powtórzyć sukces finansowy gier studia Rockstar North. Sprawdzamy, jak poradzili sobie na przestrzeni lat najgroźniejsi rywale gangsterskiej serii.