Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 29 lipca 2020, 13:50

autor: Hubert Sosnowski

Szop w przebraniu. Łowca ciastek. Pisuje o grach, filmach i serialach, a zdarza się, że i prozę.

Husaria, Obcy kontra Predator i inne easter eggi w League of Legends

League of Legends to twór z szerokim gronem odbiorców, a deweloperom z Riot Games nieobce są żarty, nawiązania czy easter eggi. Wybraliśmy najsympatyczniejsze przykłady puszczania oka do graczy.

50 twarzy doktora Jekylla

Dr Jekyll i Mr Hyde to chyba jeden z najpopularniejszych patentów na stworzenie bohatera o skomplikowanej osobowości. U Marvela co druga postać może pochwalić się podwójną naturą i walką tych „połówek” – że wspomnę tylko o Venomie, Hulku i Lizardzie. League of Legends posiada podobnie monumentalne i chaotyczne uniwersum, Runeterrę, i tam też pomyka kilku szalonych naukowców o dwóch obliczach. Oraz kilka ofiar nauki.

Najbliżej tego archetypu stoi obecnie Warwick, napędzany techmaturgią (mieszanką magii i nauki) wilkołak. Jego nowe tło fabularne pokazuje, że walczą w nim dwie natury – człowieka, który zwrócił się do szalonego naukowca o pomoc (prawdopodobnie), a skończył jako półmechaniczna bestia. I natura potwora wygrywa z człowiekiem na każdym kroku.

Kolejny przykład jest trochę lepiej zakamuflowany, ale też pasuje. Kayn, asasyn z Ionii i główny „edgelord” tej gry, posługuje się bronią, w której żyje zły duch. I powoli przejmuje nad czempionem kontrolę. Nie żeby Kayn sam w sobie należał do przyjemniaczków…

Skarner to „wanna-be” pokemon

Każde z nas choć raz przeżyło to paskudne uczucie. Po dziwnej rozmowie, spotkaniu z ludźmi, których nie rozumiemy. To poczucie wyobcowania, przebywania w nieodpowiednim miejscu i czasie. Poza kontekstem, w którym byśmy się odnajdowali. Wyobraźcie sobie, że dotyka to nie tylko zwykłych śmiertelników, ale też mocarnych czempionów z League of Legends. Często tak niesamowitych jak skorpionopodobny Skarner.

Wyobraźcie sobie, że rola w najbardziej prestiżowej MOB-ie świata mu nie wystarcza. Że chciałby przeskoczyć do innej megapopularnej gry. Tak, tak, Skarner chciałby zostać pokemonem. Czasem zachowuje się jak jeden z „kieszonkowych stworków” – jeśli postoi 12 sekund w krzakach, zacznie powtarzać swoje imię niczym Pikachu. Co więcej, jeśli przetrząśniecie pokedexy w niektórych edycjach, to możecie znaleźć podobnego pokemona.

League of Legends

League of Legends

Liga złoli – mroczne tajemnice czempionów LoL
Liga złoli – mroczne tajemnice czempionów LoL

Głównymi atrakcjami League of Legends są miażdżące zwycięstwa i zróżnicowani bohaterowie. Każde z nas znajdzie tam swojego ulubieńca, niezależnie od klimatu. A co, jeśli powiem, że Wasz pupil, Wasz main, najprawdopodobniej jest szaleńcem?

10 typów graczy, których każdy choć raz spotkał w League of Legends
10 typów graczy, których każdy choć raz spotkał w League of Legends

Codziennie miliony graczy uruchamiają LoL-a. Teoretycznie każdy z nas jest inny, ale bez problemu wybraliśmy 10 typów graczy, z którymi na pewno każdy z Was się kiedyś spotkał.

7 rzeczy, o których nie masz pojęcia po 10 latach grania w LoL
7 rzeczy, o których nie masz pojęcia po 10 latach grania w LoL

League of Legends, najsłynniejsza MOBA świata jest już z nami dziesięć lat. Z tej okazji zagłębmy się w sekrety, najciekawsze zagrywki i historie związane z dziełem Riot Games.