Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 22 czerwca 2020, 14:45

autor: Radosław Wasik

Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.

10 gier, które modami zmienisz w Gwiezdne wojny

Z jakiegoś powodu kiedy tylko pojawia się możliwość tworzenia modów do jakiejś gry, zaraz ktoś wpada na pomysł, żeby wrzucić do niej Jedi, X-Wingi i szturmowców. Mamy dla Was listę najlepszych gier, które możecie zmienić modami w Star Wars.

Mount & Blade

Pierwsza odsłona serii Mount & Blade może pochwalić się jedną z największych totalnych konwersji opartych na uniwersum Star Wars. Twórcy moda Star Wars Conquest rzetelnie podeszli do tematu i stworzyli w pełni grywalny produkt, który powinien zadowolić wszystkich fanów Gwiezdnych wojen. Zmiany widoczne są od samego początku zabawy. W kreatorze bohatera widzimy nowe rasy – nie ma żadnych przeszkód, by zagrać wookieem czy droidem. Możecie też zapomnieć o przemierzaniu lądu na koniu – czeka na Was rozbudowana galaktyka (z setkami planet), po której będziecie poruszać się statkiem kosmicznym.

Oczywiście pierwotne założenia Mount & Blade pozostają te same. Eksplorujemy świat, rekrutujemy żołnierzy, walczymy z wrogimi oddziałami czy wykonujemy (warto wspomnieć, że całkowicie nowe) zadania. Tu podobieństwa z oryginalną rozgrywką się kończą. Zamiast wiosek naszym celem stają się stacje kosmiczne – wszystkie lokacje wydają się być stworzone od podstaw i nie ujrzymy tu banalnych podmian tekstur. Zmagania z przeciwnikami również zapewniają całkowicie inne doznania, bo przecież do dyspozycji mamy teraz mnóstwo nowego uzbrojenia w postaci blasterów czy mieczy świetlnych. Na koniec dodam, że Star Wars Conquest zostało uznane za jeden z najlepszych modów 2012 roku przez użytkowników portalu Mod DB.

Zostało jeszcze 39% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

TWOIM ZDANIEM

Czy korzystasz z modów do gier?

Tak, szczególnie kiedy odmieniają oblicze danej gry.
35,2%
Nie moduje swoich gier.
32,9%
Tak, o ile proces instalacji nie jest zbyt skomplikowany.
16,7%
Rzadko, miewam z nimi często problemy.
15,1%
Zobacz inne ankiety
Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V

The Elder Scrolls V: Skyrim

The Elder Scrolls V: Skyrim

Minecraft

Minecraft

Call of Duty 4: Modern Warfare

Call of Duty 4: Modern Warfare

Prison Architect

Prison Architect

Mount & Blade

Mount & Blade

Battlefield 2142

Battlefield 2142

Doom II

Doom II

Czekając na Mass Effect 5 - najlepsze mody do space opery BioWare
Czekając na Mass Effect 5 - najlepsze mody do space opery BioWare

Na kolejną część serii Mass Effect jeszcze poczekamy. Jeśli w międzyczasie chcecie odpalić którąś ze starszych odsłon, warto zwrócić uwagę na mody, które potrafią odmienić te gry nie do poznania.

Gra o tron – najlepsze gry i mody osadzone w Westeros
Gra o tron – najlepsze gry i mody osadzone w Westeros

Gra o tron to jeden z najpopularniejszych seriali, oparty na cyklu powieści autorstwa George’a R. R. Martina. Co ciekawe, uniwersum to nie doczekało się jeszcze swojej wielkiej gry, co nie znaczy, że wirtualnego Westeros nie da się już teraz odwiedzić.