Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 24 listopada 2021, 17:43

autor: Froozyy

15 fajnych gier z multi, w których spokojnie pogadasz ze znajomymi

Siedzisz w domu i brakuje Ci towarzystwa? Podpowiadamy, w które gry z trybem multiplayer można grać i jednocześnie rozmawiać ze znajomymi.

Raft

  1. Producent: Radbeet Interactive
  2. Wydawca: Axolot Games
  3. Data wydania: we wczesnym dostępie od 23 maja 2018
  4. Gatunek: survivalowy sandbox

Czym jest Raft?

W Rafcie gracz zostaje rzucony na niewielką tratwę dryfującą po oceanie i jego najważniejszym zadaniem staje się zdobycie pożywienia oraz surowców na rozbudowę schronienia. Tych należy szukać przede wszystkim wśród śmieci pływających na powierzchni wody, a także na dnie oceanu lub na jednej z pobliskich wysepek. Poruszając się w wodnych odmętach, trzeba mieć jednak na uwadze, że możemy zostać zaatakowani przez rekina. Jak na typowo survivalową pozycję przystało, w grze nie zabrakło także systemu craftingu, dzięki któremu stworzymy broń oraz przedmioty potrzebne do ulepszania tratwy, będącej swego rodzaju bazą wypadową.

Dlaczego to dobry tytuł do grania z przyjaciółmi?

Raft oprócz trybu dla pojedynczego gracza oferuje również wariant multiplayer, dzięki któremu o przetrwanie powalczymy także, współpracując z innymi. Podobnie jak w przypadku poprzednich tego typu produkcji, spora część wykonywanych czynności nie wymaga od nas pełnego skupienia, w związku z czym możemy poświęcić odrobinę uwagi naszym znajomym.

Powolne bujanie się na falach, odganianie mew od naszych skromnych upraw i sporadyczne odkrywanie wysepek hipnotyzuje i ani się spostrzeżemy, jak miną kolejne godziny. Warto spróbować.

TWOIM ZDANIEM

Z jakiego komunikatora skorzystasz przy grach?

85,3%
Discord
14,7%
TeamSpeak!
Zobacz inne ankiety
World of Tanks

World of Tanks

Minecraft

Minecraft

Valheim

Valheim

Sea of Thieves

Sea of Thieves

Stellaris

Stellaris

Stardew Valley

Stardew Valley

Fishing Planet

Fishing Planet

Heroes of Might and Magic III Complete

Heroes of Might and Magic III Complete

Gry z coopem, w których spędzicie ze znajomymi dziesiątki godzin
Gry z coopem, w których spędzicie ze znajomymi dziesiątki godzin

Jeśli szukacie gry, w której wspólnie z ziomkami spędzicie dziesiątki godzin, to nie szukajcie dalej. Zebraliśmy niezłe gry do 2 lub więcej osób, którymi naprawdę trudno szybko się znudzić.

Najlepsze kanapowe gry kooperacyjne – coop na jednym ekranie
Najlepsze kanapowe gry kooperacyjne – coop na jednym ekranie

Choć od lat w defensywie względem sieciowych wariantów rozgrywki, kanapowa kooperacja jeszcze nie umarła i miłośnicy wspólnej zabawy przed jednym ekranem wciąż mają do wyboru sporo świetnych tytułów.

Gramy w ekipie - 12 strzelanek do grania w coopie
Gramy w ekipie - 12 strzelanek do grania w coopie

Wspólne granie potrafi zmienić średnią grę we wspaniałe doświadczenie, a dobrego kompana docenimy właśnie w strzelankach. Nie tylko zabawi rozmową, ale i zapewni wsparcie ogniowe w krytycznym momencie. Oto najlepsze strzelanki w trybie kooperacji.