Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 5 stycznia 2023, 17:30

autor: Paweł "Froozyy" Woźniak

Tabletop Simulator. Gry, w których spokojnie pogadasz ze znajomymi

Siedzisz w domu i brakuje Ci towarzystwa? Podpowiadamy, w które gry z trybem multiplayer można grać i jednocześnie rozmawiać ze znajomymi.

Tabletop Simulator

  1. Producent: Berserk Games
  2. Wydawca: Berserk Games
  3. Data wydania: 5 czerwca 2015
  4. Gatunek: symulator gier stołowych

Czym jest Tabletop Simulator?

Tabletop Simulator to tytuł, dzięki któremu zagracie w popularne gry stołowe razem ze znajomymi przez internet. Dostępna jest tu taka klasyka jak warcaby, domino czy szachy, ale można też dokupić moduły z nowszymi grami. Co więcej, produkcja ta oferuje edytor, pozwalający na tworzenie własnych gier, a to, co stworzyli inni, da się pobrać za darmo z warsztatu Steama. Uwierzcie, jest tam tego sporo.

Warto mieć również na uwadze, że w trakcie zabawy można swobodnie się rozglądać i wchodzić w interakcje z otoczeniem, a wsparcie dla gogli VR, choć nie jest wymagane, tylko potęguje wrażenia ze wspólnej gry.

Dlaczego to dobry tytuł do grania z przyjaciółmi?

Zamierzeniem Tabletop Simulatora jest przeniesienie kultowych gier stołowych do wirtualnego świata, dzięki czemu możemy wraz ze znajomymi przynajmniej na jakiś czas ograniczyć wspólne spotkania przy stole, odbywając je w sieci. Wybór gier zależy wyłącznie od preferencji danej ekipy. W produkcji tej znajdą coś dla siebie fani zarówno gier karcianych, jak i rozbudowanych RPG. Tytuł pozwala na zabawę w maksymalnie dziesięć osób, więc o brak miejsca dla kogoś nie powinniśmy się martwić. Sama specyfika gier stołowych pozwala na prowadzenie swobodnej rozmowy nawet w tak dużym gronie znajomych.

TWOIM ZDANIEM

Z jakiego komunikatora skorzystasz przy grach?

14%
TeamSpeak!
86%
Discord
Zobacz inne ankiety
Valheim

Valheim

Minecraft

Minecraft

Stellaris

Stellaris

Stardew Valley

Stardew Valley

World of Tanks

World of Tanks

Sea of Thieves

Sea of Thieves

Heroes of Might and Magic III Complete

Heroes of Might and Magic III Complete

Fishing Planet

Fishing Planet

Najlepsze kanapowe gry kooperacyjne - coop na jednym ekranie
Najlepsze kanapowe gry kooperacyjne - coop na jednym ekranie

Choć od lat w defensywie względem sieciowych wariantów rozgrywki, kanapowa kooperacja jeszcze nie umarła i miłośnicy wspólnej zabawy przed jednym ekranem wciąż mają do wyboru sporo świetnych tytułów.

Gry z coopem, w których spędzicie ze znajomymi dziesiątki godzin
Gry z coopem, w których spędzicie ze znajomymi dziesiątki godzin

Jeśli szukacie gry, w której wspólnie z ziomkami spędzicie dziesiątki godzin, to nie szukajcie dalej. Zebraliśmy niezłe gry do 2 lub więcej osób, którymi naprawdę trudno szybko się znudzić.

Gramy w ekipie - 12 strzelanek do grania w coopie
Gramy w ekipie - 12 strzelanek do grania w coopie

Wspólne granie potrafi zmienić średnią grę we wspaniałe doświadczenie, a dobrego kompana docenimy właśnie w strzelankach. Nie tylko zabawi rozmową, ale i zapewni wsparcie ogniowe w krytycznym momencie. Oto najlepsze strzelanki w trybie kooperacji.