Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 24 listopada 2021, 17:43

autor: Froozyy

15 fajnych gier z multi, w których spokojnie pogadasz ze znajomymi

Siedzisz w domu i brakuje Ci towarzystwa? Podpowiadamy, w które gry z trybem multiplayer można grać i jednocześnie rozmawiać ze znajomymi.

Heroes of Might and Magic 3: Horn of the Abyss

  1. Producent: HotA Crew
  2. Wydawca: HotA Crew
  3. Data wydania: 31 grudnia 2011
  4. Gatunek: strategia turowa

Czym jest Horn of the Abyss?

Horn of the Abyss to fanowski nieoficjalny dodatek do Heroes of Might and Magic 3, stworzony przez rosyjskich sympatyków serii. Autorzy chcieli zachować ducha oryginału i postanowili pozostawić niezmienione klasyczne zasady rozgrywki, dodając tylko (albo aż) nowe miasto, jednostki oraz artefakty z jak najmniejszym wpływem na mechanikę gry. Projektem cały czas zajmuje się zespół HotA Crew składający się z w pełni zaangażowanych ludzi znających się na swoim fachu. Wersja 1.0 wprowadziła do gry frakcję Przystań, a wersja 2.0 ma dodać kolejną – Forge. Najnowsza (1.61), wydana pod koniec stycznia tego roku, naprawia tylko najpopularniejsze błędy.

SKĄD POBRAĆ I JAK ZAINSTALOWAĆ MODYFIKACJĘ?

Modyfikację znajdziecie w wielu miejscach w sieci, na przykład w oficjalnym wątku projektu na forum społeczności Heroesów, gdzie zawsze dostępna jest jej najnowsza wersja. Również polskie serwisy skupiające fanów marki starają się na bieżąco informować o niej swoich odbiorców. Co więcej, portal Jaskinia Behemota cały czas dba o polską wersję językową modyfikacji. Sama instalacja dodatku okazuje się niezwykle prosta. Wystarczy pobrać odpowiedni plik i zainstalować go w folderze z samodzielnym dodatkiem Shadow of Death lub kompletną edycją Heroes of Might and Magic III.

Dlaczego to dobry tytuł do grania z przyjaciółmi?

HotA to klasyczne Heroesy, które dzięki świetnej modyfikacji nie będą nudzić weteranów, zachowując przy tym ducha dawnej rozgrywki. Oryginalna wersja gry znana jest z tego, że można było przy niej świetnie spędzić czas razem z przyjaciółmi, a turowy system zabawy sprzyja integracji i luźnym rozmowom.

TWOIM ZDANIEM

Z jakiego komunikatora skorzystasz przy grach?

85,3%
Discord
14,7%
TeamSpeak!
Zobacz inne ankiety
World of Tanks

World of Tanks

Minecraft

Minecraft

Valheim

Valheim

Sea of Thieves

Sea of Thieves

Stellaris

Stellaris

Stardew Valley

Stardew Valley

Fishing Planet

Fishing Planet

Heroes of Might and Magic III Complete

Heroes of Might and Magic III Complete

Gry z coopem, w których spędzicie ze znajomymi dziesiątki godzin
Gry z coopem, w których spędzicie ze znajomymi dziesiątki godzin

Jeśli szukacie gry, w której wspólnie z ziomkami spędzicie dziesiątki godzin, to nie szukajcie dalej. Zebraliśmy niezłe gry do 2 lub więcej osób, którymi naprawdę trudno szybko się znudzić.

Najlepsze kanapowe gry kooperacyjne – coop na jednym ekranie
Najlepsze kanapowe gry kooperacyjne – coop na jednym ekranie

Choć od lat w defensywie względem sieciowych wariantów rozgrywki, kanapowa kooperacja jeszcze nie umarła i miłośnicy wspólnej zabawy przed jednym ekranem wciąż mają do wyboru sporo świetnych tytułów.

Gramy w ekipie - 12 strzelanek do grania w coopie
Gramy w ekipie - 12 strzelanek do grania w coopie

Wspólne granie potrafi zmienić średnią grę we wspaniałe doświadczenie, a dobrego kompana docenimy właśnie w strzelankach. Nie tylko zabawi rozmową, ale i zapewni wsparcie ogniowe w krytycznym momencie. Oto najlepsze strzelanki w trybie kooperacji.