Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 20 lipca 2020, 14:23

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Najpopularniejsze gry świata – w jakie tytuły gra najwięcej osób?

Call of Duty, Minecraft, a może Red Dead Redemption 2? Najpopularniejsze gry świata to tytuły znacznie mniej oczywiste, niż może się to wydawać zapalonym graczom.

Fantasy Westward Journey

Skala popularności: 2,7 mln równocześnie zalogowanych graczy w marcu 2017 roku.

Kolejna produkcja bijąca rekordy popularności przede wszystkim w Azji to prawdziwy weteran. Fantasy Westward Journey zadebiutowało w grudniu 2001 roku, więc od jakiegoś czasu jest już pełnoletnim członkiem społeczności MMORPG. Cztery lata po premierze pozycja ta mogła pochwalić się 400 mln zarejestrowanych kont i tytułem najszybciej zdobywającej popularność gry w Chinach, a w 2007 roku padł rekord 1,5 mln równocześnie zalogowanych graczy.

Można by myśleć, że kilkanaście lat później sytuacja tej produkcji będzie o wiele gorsza. Nic bardziej mylnego – debiut wersji mobilnej w 2015 roku sprawił, że tytuł zyskał drugą młodość. W 2017 roku Fantasy Westward Journey wygenerowało 1,5 mld dolarów przychodu oraz pobiło nowy rekord – 2,7 mln równocześnie zalogowanych graczy.

Całkiem nieźle przez jakiś czas radziła sobie także kontynuacja Fantasy Westward Journey, zatytułowana Westward Journey Online 2 i wydana w 2002 roku. Mimo problemów technicznych podczas premiery produkcja ta w listopadzie 2006 roku mogła pochwalić się bazą 83 mln zarejestrowanych kont. Brak świeższych oficjalnych danych sugeruje jednak, że tytuł ten nie okazał się równie długowieczny jak pierwsza część serii.

  1. Więcej o grze Fantasy Westward Journey
TWOIM ZDANIEM

Grasz w Fortnite?

Nie gram i nie grałem
54,2%
Kiedyś grałem, ale mi się znudziło
27,4%
Tak, gram regularnie
11,1%
Czasem mi się zdarza
5,3%
Pierwszy raz słyszę o tej grze
2%
Zobacz inne ankiety
Minecraft

Minecraft

League of Legends

League of Legends

Fortnite: Battle Royale

Fortnite: Battle Royale

Fantasy Westward Journey

Fantasy Westward Journey

Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę
Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę

Wbrew pozorom są na rynku gry free-2-play, które nie zmuszają gracza do ciągłych inwestycji i nie dają nieuczciwej przewagi płacącym. To nie są częste przypadki, więc warto je opisać i pochwalić.

Gry na Androida, które pobraliśmy najwięcej razy w historii
Gry na Androida, które pobraliśmy najwięcej razy w historii

Niektóre gry w zestawieniu powinny Was zaskoczyć. Inne zaś nie będą żadną niespodzianką, chociaż jest jedna produkcja, która rządzi na Androidzie niepodzielnie. Zgadniecie, która to?

Niepozorni miliarderzy – najlepiej zarabiające gry, o których mało kto słyszał
Niepozorni miliarderzy – najlepiej zarabiające gry, o których mało kto słyszał

Wiecie, jakie gry zarabiają najwięcej pieniędzy? Nie, na ogół nie są to tytuły, w które gracie. Przed Wami zestawienie ośmiu kur znoszących złote jajka, o których w Polsce ledwie słyszano.