Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOSPC
Okładka Fantasy Westward Journey (AND)
OkładkaFantasy Westward Journey (AND)

Fantasy Westward Journey

Gra należąca do gatunku MMORPG, jeden z najpopularniejszych tytułów tego typu w Chinach. Produkcja oferuje kilka odmiennych ras i klas postaci do wyboru, a jej akcja toczy się w uniwersum inspirowanym chińską kulturą. Za opracowanie gry odpowiada firma NetEase.

RPG | fantasy | PvE | MMORPG | widok izometryczny | mitologia | MMO | Chiny

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fantasy Westward Journey Premiera

1gru2001

PC

21kwi2015

iOS

29maj2015

AND

producent: NetEase wydawca: NetEase

Gry podobne do Fantasy Westward Journey

Broken Ranks

Albion Online

Black Desert Mobile

Fantasy Westward Journey jest produkcją należącą do gatunku MMORPG. Świat gry powstał w oparciu o jedną z czterech najważniejszych powieści w chińskiej kulturze, czyli napisaną przez Wu Chenga Wędrówkę na zachód. W Chinach ten tytuł to prawdziwy fenomen – gra w niego przeszło 300 mln osób i jest wszechobecny w reklamach oraz świadomości społecznej (niektóre banki oferują nawet przedmioty do gry w ramach bonusu). Za opracowanie i wydanie tej produkcji odpowiada chińska firma NetEase.

Fabuła

Wędrówka na zachód przedstawia historię wyprawy pewnego buddyjskiego mnicha na tereny Azji Centralnej oraz Indii. Celem jego pielgrzymki było zdobycie świętych pism. W opowieści znaleźć można liczne inspiracje chińską kulturą, mitologią i folklorem, a także odwołania do filozofii buddyjskiej.

Mechanika

Fantasy Westward Journey to dość typowa gra MMORPG. Kontakt z tym tytułem rozpoczynamy od stworzenia swojej postaci. Produkcja umożliwia dostosowanie zarówno umiejętności, jak i wyglądu naszego bohatera (wybieramy z kilku dostępnych ras i klanów).

W czasie właściwej rozgrywki akcję obserwujemy z perspektywy izometrycznej. Zabawa polega na eksplorowaniu lokacji i walce z przeróżnymi przeciwnikami oraz stopniowym rozwijaniu bohatera i posiadanego przez niego ekwipunku. System walki jest zręcznościowy i budzi skojarzenia z gatunkiem hack’n’slash. Warto przy tym odnotować, że w mobilnej wersji tego tytułu znaleźć można system automatycznej walki (wydajemy polecenie, ale nie musimy aktywnie kontrolować swojej postaci).

Podobnie jak w praktycznie wszystkich tego typu produkcjach, gracze mają możliwość łączenia się w gildie i wspólnego wykonywania questów (niektóre zadania i aktywności są dostępne tylko wtedy, albo też oferują dodatkowe nagrody osobom grającym w drużynie).

Tryby gry

W Fantasy Westward Journey możemy grać wyłącznie z innymi – podstawą rozgrywki jest sieciowy tryb wieloosobowy przygotowany z myślą o dużej liczbie graczy.

Kwestie techniczne

Fantasy Westward Journey posiada trójwymiarową oprawę graficzną o dość charakterystycznym, bardzo kolorowym stylu, który przywodzi na myśl kreskówki. Gra może się pochwalić dość oryginalnymi projektami postaci, lokacji oraz przeciwników, jednak pod względem technologicznym mamy do czynienia z tytułem, który nieco odstaje od czołowych przedstawicieli gatunku.

Ostatnia modyfikacja 8 kwietnia 2019

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Fantasy Westward Journey: 12+

PC
AND
iOS