Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDPCiOS
Okładka Fantasy Westward Journey (AND)

Fantasy Westward Journey

Gra należąca do gatunku MMORPG, jeden z najpopularniejszych tytułów tego typu w Chinach. Produkcja oferuje kilka odmiennych ras i klas postaci do wyboru, a jej akcja toczy się w uniwersum inspirowanym chińską kulturą. Za opracowanie gry odpowiada firma NetEase.

RPG | fantasy | PvE | MMORPG | widok izometryczny | mitologia | multiplayer | MMO | Chiny

Okładka Fantasy Westward Journey (AND)

producent: NetEase

wydawca: NetEase

data premiery gry:

1gru2001

PC

21kwi2015

iOS

29maj2015

AND

Fantasy Westward Journey jest produkcją należącą do gatunku MMORPG. Świat gry powstał w oparciu o jedną z czterech najważniejszych powieści w chińskiej kulturze, czyli napisaną przez Wu Chenga Wędrówkę na zachód. W Chinach ten tytuł to prawdziwy fenomen – gra w niego przeszło 300 mln osób i jest wszechobecny w reklamach oraz świadomości społecznej (niektóre banki oferują nawet przedmioty do gry w ramach bonusu). Za opracowanie i wydanie tej produkcji odpowiada chińska firma NetEase.

Fabuła

Wędrówka na zachód przedstawia historię wyprawy pewnego buddyjskiego mnicha na tereny Azji Centralnej oraz Indii. Celem jego pielgrzymki było zdobycie świętych pism. W opowieści znaleźć można liczne inspiracje chińską kulturą, mitologią i folklorem, a także odwołania do filozofii buddyjskiej.

Mechanika

Fantasy Westward Journey to dość typowa gra MMORPG. Kontakt z tym tytułem rozpoczynamy od stworzenia swojej postaci. Produkcja umożliwia dostosowanie zarówno umiejętności, jak i wyglądu naszego bohatera (wybieramy z kilku dostępnych ras i klanów).

W czasie właściwej rozgrywki akcję obserwujemy z perspektywy izometrycznej. Zabawa polega na eksplorowaniu lokacji i walce z przeróżnymi przeciwnikami oraz stopniowym rozwijaniu bohatera i posiadanego przez niego ekwipunku. System walki jest zręcznościowy i budzi skojarzenia z gatunkiem hack’n’slash. Warto przy tym odnotować, że w mobilnej wersji tego tytułu znaleźć można system automatycznej walki (wydajemy polecenie, ale nie musimy aktywnie kontrolować swojej postaci).

Podobnie jak w praktycznie wszystkich tego typu produkcjach, gracze mają możliwość łączenia się w gildie i wspólnego wykonywania questów (niektóre zadania i aktywności są dostępne tylko wtedy, albo też oferują dodatkowe nagrody osobom grającym w drużynie).

Tryby gry

W Fantasy Westward Journey możemy grać wyłącznie z innymi – podstawą rozgrywki jest sieciowy tryb wieloosobowy przygotowany z myślą o dużej liczbie graczy.

Kwestie techniczne

Fantasy Westward Journey posiada trójwymiarową oprawę graficzną o dość charakterystycznym, bardzo kolorowym stylu, który przywodzi na myśl kreskówki. Gra może się pochwalić dość oryginalnymi projektami postaci, lokacji oraz przeciwników, jednak pod względem technologicznym mamy do czynienia z tytułem, który nieco odstaje od czołowych przedstawicieli gatunku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Gry podobne do Fantasy Westward Journey

Wymagania wiekowe Fantasy Westward Journey

12+

PC
AND
iOS