Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 10 maja 2018, 14:10

autor: Adrian Werner

Gry samochodowe na Androida – najlepsze wyścigi na smartfona

Urządzenia mobilne okazały się dobrą platformą do gier wyścigowych, dzięki czemu na rynku roi się od produkcji tego typu i każdego miesiąca przybywa sporo nowych.

Tworząc tę listę, kierowaliśmy się oczywiście przede wszystkim jakością. Postaraliśmy się jednak, aby nasz spis był również różnorodny. To dlatego zawiera on zarówno produkcje premium, jak i free-to-play. Te nastawione na samotną zabawę i te koncentrujące się na multiplayerze. Symulatory oraz zręcznościówki. Ponadto, choć większość polecanych przez nas tytułów sadza gracza za kierownicami samochodów, w zestawieniu znalazły się również wyjątki, w których asfalt zastąpiła woda. Dzięki temu mamy nadzieję, że każdy wyszuka tutaj coś dla siebie.

Oczywiście, żadna lista tego typu nigdy nie jest kompletna i zawsze brakuje na niej części godnych polecenia pozycji. Dlatego, jeśli pominęliśmy jakichś Waszych faworytów, podzielcie się z nami swoimi typami w komentarzach.

Asphalt 8: Airborne

ASPHALT 8 W SKRÓCIE:

  1. Producent gry: Gameloft
  2. Platformy: iOS, AND, Windows
  3. Data premiery na AND: 22 sierpnia 2013
  4. Model biznesowy: free-to-play

Zaczynamy od prawdziwego giganta. Od dnia, w którym Asphalt 8: Airborne z piskiem opon wjechał na rynek mobilny, minęło prawie pięć lat. Mimo to gra wciąż radzi sobie doskonale i może pochwalić się liczną społecznością. Dla osób szukających wyścigów samochodowych ze zręcznościowym modelem jazdy to nadal najlepsza propozycja.

Studio Gameloft wyprodukowało wiele spin-offów, które eksperymentowały z formułą rozgrywki. Wszystkie jednak odstawały od „ósemki” jakością. Autorzy zapowiedzieli niedawno Asphalt 9, ale do premiery pozostało jeszcze sporo czasu – do tego momentu aktualnego króla raczej nic nie zrzuci z tronu.

Asphalt 8: Airborne oferuje bogaty wybór licencjonowanych samochodów, ale na wiernym odtworzeniu ich wyglądu kończy się realizm gry. Autorzy postawili na czysto zręcznościową fizykę jazdy. Auta pędzą z szalonymi prędkościami, wykonują manewry, które w prawdziwym życiu niechybnie skończyłyby się śmiercią kierowcy, a trasy pełne są obiektów pozwalających rozwalać się na kawałki.

Asphalt 8 trafił na nasze smartfony w 2013 roku. Od tego czasu gra wzbogaciła się o mnóstwo nowej zawartości, samochodów, trybów i tras. - 2018-05-10
Asphalt 8 trafił na nasze smartfony w 2013 roku. Od tego czasu gra wzbogaciła się o mnóstwo nowej zawartości, samochodów, trybów i tras.

Brak realizmu nie przeszkadza, gdyż gra jest niesamowicie miodna. Wrażenie prędkości zostało świetnie oddane, a sterowanie okazuje się bardzo czułe. Do tego produkcja ta już w dniu premiery oferowała bogatą zawartość, a przez tych pięć lat powiększyła się o nowe trasy, tryby i samochody, za sprawą niezliczonych aktualizacji. Ponadto całość równie dobrze sprawdza się podczas samotnej zabawy, jak i w trybie multiplayer, zaś gra nie jest przesadnie agresywna w wymuszaniu na nas mikropłatności.

  1. Więcej o grze Asphalt 8: Airborne

Asphalt 8: Airborne to:

  1. wyśmienity zręcznościowy model jazdy;
  2. bogata zawartość;
  3. wciąż bardzo ładna, pomimo pięciu lat na karku, grafika;
  4. masa zabawy zarówno solo, jak i w multiplayerze.
Need for Speed: Most Wanted

Need for Speed: Most Wanted

Sonic & Sega All-Stars Racing

Sonic & Sega All-Stars Racing

Real Racing 3

Real Racing 3

Asphalt 8: Airborne

Asphalt 8: Airborne

Rush Rally 2

Rush Rally 2

Pako 2

Pako 2

Horizon Chase

Horizon Chase

Riptide GP: Renegade

Riptide GP: Renegade

Sailboat Championship

Sailboat Championship

Jet Car Stunts 2

Jet Car Stunts 2

Gry na Androida na wakacje – czyli w co grać w podróży lub na urlopie
Gry na Androida na wakacje – czyli w co grać w podróży lub na urlopie

Nadeszły wakacje, więcej czasu spędzamy poza domem, co oznacza, że chętniej gramy mobilnie. Żeby oszczędzić Wam szukania, wybraliśmy najciekawsze produkcje na Androida, które umilą Wam czas podczas letniego wypoczynku.

Tani smartfon – 11 telefonów do 700 zł wartych polecania w 2018 roku
Tani smartfon – 11 telefonów do 700 zł wartych polecania w 2018 roku

Smartfon teoretycznie może być albo tani, albo dobry. Istnieją jednak wyjątki od tej reguły, udowadniające, że sprzęt z niższej półki również może nadawać się do czegoś więcej niż tylko rozmawiania i wysyłania SMS-ów.

Gry strategiczne na Androida – najciekawsze strategie mobilne
Gry strategiczne na Androida – najciekawsze strategie mobilne

Rynek mobilny to nie tylko proste gry dla niedzielnych graczy, ale także zaawansowane strategie dla wymiataczy. Wybraliśmy najciekawsze z nich, a na liście znajdziecie zarówno darmowe jak i płatne tytuły.