Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 7 marca 2023, 15:09

autor: Michał Pajda

Darmowe gry na Steam - 17 świetnych darmówek, których nie znasz

„Jak dają to bierz – uciekaj dopiero wtedy, gdy biją”. Bierzcie więc i wy z darmowych gier na Steamie, ale zajrzyjcie najpierw które gry brać się opłaca według użytkowników Steama.

Sezonowe wyprzedaże na Steamie to prawdziwe globalne festiwale kompulsywnego wydawania pieniędzy. „3,74 euro za grę? Trudno, w tym miesiącu mogę zjeść jeden obiad mniej”. Nie zawsze jednak musimy sięgać po kartę kredytową, żeby dodać coś do naszej biblioteki. W tym sklepie istnieje olbrzymia sekcja gier udostępnianych za darmo – i można znaleźć tam naprawdę wartościowe tytuły. Wybraliśmy spośród nich kilkanaście pozycji, które zaskakują pomysłem oraz jakością wykonania i – co ważne – nie próbują wyciągać od nas na każdym kroku kasy.

AKTUALIZACJA 2023

W tej aktualizacji dodaliśmy jeden nowy tytuł. Transmissions: Element 120, bo o nim mowa, zastąpił grę Muck. Wciąż jest ona dostępna za darmo na Steamie, ale jej popularność zgasła tak szybko, jak wybuchła. Odświeżeniem tekstu zajął się Mateusz "rassi" Ługowik.

Deceit

Klimatyczne, spowite mrokiem miejsca to jedna z wielu mocnych stron gry Deceit. - Darmowe gry na Steam - 17 świetnych darmówek, których nie znasz - dokument - 2023-03-07
Klimatyczne, spowite mrokiem miejsca to jedna z wielu mocnych stron gry Deceit.
  1. W skrócie: sieciowy horror, w którym nie wiesz, kto z graczy jest przyjacielem, a kto wrogiem
  2. Pozytywne recenzje na Steamie: 79%
  3. Czas spędzony z grą: teoretycznie można grać bez końca

Deceit pojawiło się na rynku steamowych darmówek w pierwszym kwartale 2017 roku. Przy pierwszym kontakcie tytuł ten wydaje się bazować na zestawie growych klisz. Ich umiejętne wykorzystanie przez deweloperów sprawia jednak, że jest to jedna z ciekawszych pozycji w zestawieniu. Dlaczego? W każdej sekundzie gry zadajemy sobie pytanie, komu możemy ufać, a emocje sięgają zenitu. Produkcja ta jest poza tym ładna, a w dodatku darmowa. Tylko brać.

Rozgrywka to przede wszystkim tryb Murder, który kojarzyć mogą fani Garry’s Moda. W wydaniu Deceit gracze dzielą się na pacjentów „niewinnych” (4 graczy) oraz „zainfekowanych” (2 graczy). Każda z drużyn ma zupełnie odmienne zadanie. Pierwsza musi jak najszybciej wydostać się z mapy, natomiast druga za wszelką cenę to rywalom uniemożliwić. Zainfekowani mogą używać standardowej broni albo zmieniać się w krwiożercze bestie, które potrafią m.in. widzieć w całkowitych ciemnościach. Zabawie towarzyszy poczucie zaszczucia – ponieważ gracze nie wiedzą, który z nich jest potworem. Zainfekowanych da się jednak zdemaskować i pokonać, więc muszą uśpić czujność pozostałych graczy i eliminować ich jednego po drugim.

Recenzje na Steamie

Kotokodyl:

– Świetna gra z superklimatem, a to, że niektórym nie działa, to wina ich słabych kompów, poza tym przypominam, że gra jest [DARMOWA].

MaMaD:

– Świetna do gry z przyjaciółmi – możesz nauczyć się z łatwością kłamać. xD

kosa27:

– Znienawidziłem przez to moich znajomych. XD Supergierka, polecam.

TWOIM ZDANIEM

Polujesz na darmowe gry?

Jak pies gończy, żadnej nie pominę
3,9%
Staram się, ale bez przesady
31,6%
Jak coś zobaczę, to biorę
54,6%
Nie zwracam na to uwagi
7,5%
Nawet jak widzę, to nie biorę gier za darmo
2,4%
Zobacz inne ankiety
Doki Doki Literature Club

Doki Doki Literature Club

The Expendabros

The Expendabros

Everlasting Summer

Everlasting Summer

Marie's Room

Marie's Room

Deceit

Deceit

Shadow Warrior Classic Redux

Shadow Warrior Classic Redux

Waltz of the Wizard

Waltz of the Wizard

Najlepsze darmowe gry bez mikropłatności - odsłona druga
Najlepsze darmowe gry bez mikropłatności - odsłona druga

Przygotowaliśmy dla Was drugi zestaw 50 godnych polecenia prawdziwie darmowych produkcji. Wśród nich znalazły się m.in. gry akcji, RPG, przygodówki, gry logiczne i wyścigowe.