Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 30 listopada 2018, 13:18

autor: Przemysław Zamęcki

Gra we wszystko na wszystkim. Fan retro gratów i gier w pudełkach, które namiętnie kolekcjonuje.

Najlepsze gry na PS4 – 15 świetnych gier na konsolę PlayStation 4

PlayStation 4 na dobre zadomowiło się na naszym rynku, dlatego postanowiliśmy w redakcji wybrać piętnaście najlepszych gier na tę konsolę. Oto rezultat naszej pracy.

2. Uncharted 4: Kres złodzieja

To podobno ostatnia przygoda Nathana Drake’a. Zakończenie gry wyraźnie wskazuje, że dalszego ciągu już nie będzie, ale od czego są prequele? - 2018-11-30
To podobno ostatnia przygoda Nathana Drake’a. Zakończenie gry wyraźnie wskazuje, że dalszego ciągu już nie będzie, ale od czego są prequele?
  1. Gatunek: sam przeciw wszystkim
  2. Zagraj, jeśli: chcesz się dowiedzieć, dlaczego jest to według naszej redakcji najlepsza gra na PS4
  3. Nie graj tylko wtedy, gdy: nie masz PlayStation 4
  4. Gry podobne: Rise of the Tomb Raider

Studio Naughty Dog z pewnością jest jednym z bardziej zasłużonych dla marki PlayStation. Dzięki takim seriom jak Crash Bandicoot, Jak & Daxter i właśnie Uncharted ukształtowała się w umysłach graczy świadomość tego, jak powinny wyglądać gry wybitne. Uncharted 4 z całą pewnością należy również do tego grona, choć nie brakuje opinii, że ostatnia przygoda Nathana Drake’a mimo wszystko ustępuje przełomowej części drugiej. Kres złodzieja wygrał w naszej zabawie z ogromną przewagą punktową nad tytułem znajdującym się na drugim miejscu. Świadczy to o tym, jaką estymą darzymy tę produkcję.

Uncharted 4: Kres złodzieja to na pewno najbardziej złożona, emocjonalnie zakręcona i najlepiej wyglądająca gra z cyklu. Wszystko to udało się dzięki dobrze napisanemu scenariuszowi, w którym po raz pierwszy pojawia się brat głównego bohatera, oraz genialnej technologii zmuszającej PlayStation 4 do pracy na najwyższych obrotach.

Czy w przyszłości doczekamy się jeszcze kontynuacji? Twórcy, choć wybiegają daleko w przyszłość Nathana, nie stawiają kropki nad i. Być może pałeczkę przejmą mniejsze firmy, tak jak w przypadku Uncharted: Zaginionego dziedzictwa, skupiającego się na relacjach pobocznych bohaterów. W każdym razie na pytanie, czy chcielibyśmy więcej Uncharted, wszyscy odpowiadamy głośnym TAK!

  1. Recenzja gry Uncharted 4: Kres złodzieja – najlepszy tytuł ekskluzywny na PS4

Czy masz konsolę PlayStation 4?

76,5%

Tak

23,5%

Nie

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Nier: Automata

Nier: Automata

Bloodborne

Bloodborne

Horizon Zero Dawn

Horizon Zero Dawn

The Last of Us

The Last of Us

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Uncharted 4: Kres Złodzieja

NiOh

NiOh

Persona 5

Persona 5

Najlepsze gry na Switcha – 12 świetnych gier na konsolę Nintendo
Najlepsze gry na Switcha – 12 świetnych gier na konsolę Nintendo

Mario, Zelda, Xenoblade - mimo młodego wieku, najnowsza konsola Nintendo doczekała się już wielu fenomenalnych gier. W tym cyklicznie aktualizowanym artykule stale prezentować będziemy tuzin najlepszych tytułów dostępnych na tej platformie sprzętowej.

Czy warto kupić PlayStation 4 Pro? Specyfikacja techniczna, plusy i minusy konsoli
Czy warto kupić PlayStation 4 Pro? Specyfikacja techniczna, plusy i minusy konsoli

Siódmego września w Nowym Jorku miała miejsce impreza pod nazwą PlayStation Meeting, na której Sony po raz pierwszy zaprezentowało konsolę PlayStation 4 Pro. Co ona potrafi i czy w ogóle warto zainteresować się tym urządzeniem?

Najlepsze gry gangsterskie... które nie są GTA
Najlepsze gry gangsterskie... które nie są GTA

Seria GTA jeszcze długo pozostanie na gangsterskim tronie, nie oznacza to bynajmniej, iż to jedyna gra mafijna, na którą warto zwrócić uwagę. Przyglądamy się bliżej produkcjom, które wprowadzały nas w przestępczy światek…